Kłótniom stop! Usłysz i zrozum swoje dziecko

Sposoby na małoletniego buntownika Przejmowanie kontroli bez walki Wspólne ustalanie zasad Wysłuchiwanie argumentów dziecka Współpraca z dzieckiem bez względu na jego wiek Nieważne, czy musiałam sobie radzić z czteroletnim synem, czy z przebojowymi nastolatkami mojej siostry, ta książka pomogła mi znaleźć praktyczne rozwiązania wszystkich problemów
Mary Comerford, matka trójki dzieci

Nadstaw (wrażliwych) uszu

Wyobraź sobie swój dom jako harmonijną, pogodną przystań. Domowników, którzy rozmawiają, zamiast sprzeczać się ze sobą. Posłuszne dzieci, które nie kłócą się i nie buntują wyłącznie po to, żeby postawić na swoim. Zrelaksowanych rodziców, współpracujących ze swoimi pociechami, a nie rozkazujących im i narzucających własne zasady.

Nawet jeśli obraz Twojej rodziny w chwili obecnej przypomina dzieło szalonego artysty, wszystko ulegnie zmianie wraz z pociągnięciami pędzla doktora Michaela Nicholasa. Dzięki niezwykle skutecznym (a także łatwym do wcielenia w życie) radom szybko zrozumiesz, że kluczem do Waszych konstruktywnych rozmów jest wrażliwe słuchanie. W pięciu prostych krokach nauczysz się podejmować i egzekwować trudne decyzje, a przy tym wciąż słuchać tego, co dzieci mają do powiedzenia - obojętne, czy dotyczy to obowiązków domowych, pory snu i jedzenia, korzystania z komputera, wychodzenia na randki, czy wyboru szkoły średniej.

Od rujnującej niezgody do wspólnego budowania zrozumienia

Utrzymywanie autorytetu w atmosferze zaufania i szacunku. Oferowanie rodzicielskiego wsparcia. Poznawanie uczuć i opinii dziecka. Zakończenie przykrych konfliktów. Wprowadzenie do relacji rodzinnych wrażliwego słuchania.

Informacje dodatkowe o Kłótniom stop! Usłysz i zrozum swoje dziecko:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2009-02-26
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Kłótniom stop! Usłysz i zrozum swoje dziecko

Kłótniom stop! Usłysz i zrozum swoje dziecko - opinie o książce

Zatracona sztuka słuchania
Michael P. Nichols0
Okładka ksiązki - Zatracona sztuka słuchania

Jak słuchać, by umacniać więzi z bliskimi? Jak mówić, by zostać wysłuchanym i zrozumianym? Jak czytać czyjeś myśli między wypowiadanymi słowami? Odzyskaj...