Kobieta nie jest grzechem

Ta książka sprawi, że jadąc na urlop, inaczej spojrzysz na kobiety przy autostradzie, a film Pretty Woman odłożysz na półkę z bajkami. Widok kobiety w krótkiej spódniczce stojącej na ulicy czy przy drodze budzi na ogół jedno skojarzenie. Niektórzy uważają, że prostytutką zostaje się z lenistwa albo dlatego, że się lubi seks. Pod wyzywającym makijażem i strojem na ogół jednak kryje się dramat. Przemoc w domu, brak nadziei i perspektyw, konieczność utrzymania rodziny albo miłość do niewłaściwego mężczyzny – oto motywy, które najczęściej popychają kobiety do prostytucji. Siostra Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej pomaga im rozpocząć nowe życie. Stworzyła dom, w którym mogą poczuć się bezpieczne i akceptowane. W rozmowie z Katarzyną Wiśniewską opowiada o zasadach pracy streetworkera, o tym, że nikt nie rodzi się prostytutką oraz własnej drodze odkrywania powołania. Książkę uzupełniają opowieści kilku jej podopiecznych oraz Ireny Dawid-Olczyk z fundacji La Strada. Ta książka wstrząsa, wzrusza, ale także daje nadzieję. Siostra Anna Bałchan z zawodu jest mechanikiem obróbki skrawaniem. Nigdy nie pracowała w zawodzie. Skończyła teologię, szkoliła się w Instytucie Ericksonowskim i zaliczyła kilka innych kursów, które teraz pomagają jej w pracy z ludźmi. Świetnie gra na gitarze i pięknie śpiewa. Przez dziesięć lat pracowała z dziećmi – prowadziła grupy teatralne, muzyczne i turystyczne. Kilka lat temu prezydent Katowic Henryk Dziewior poprosił matkę generalną Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, aby wskazała siostrę, która zajęłaby się pomocą osobom zmuszanym do prostytucji. Oddelegowano do tego zadania siostrę Annę Bałchan. Dwa lata temu siostra Anna założyła Stowarzyszenie im. Maryi Niepokalanej na rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom. Działa ono w Katowicach. Jego celem jest udzielanie pomocy kobietom, które chcą porzucić prostytucję i rozpocząć normalne życie oraz tym, które mogą być prostytucją zagrożone. Katarzyna Wiśniewska urodzona w roku 1979, jest absolwentką filozofii i podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2005 roku jest dziennikarką „Gazety Wyborczej”, publikowała w „Tygodniku Powszechnym”, „Znaku”, „W drodze” i „Azymucie”. W 2007 roku Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało jej nagrodę Małego Feniksa dla dziennikarzy za promowanie w mediach książki katolickiej. Mieszka w Warszawie.

Informacje dodatkowe o Kobieta nie jest grzechem:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-24-00855-1

Kup książkę Kobieta nie jest grzechem

Kobieta nie jest grzechem - opinie o książce

Bywają zakonnice nie wychylające się zza murów - klauzurowe, bywają takie, które bawią się z przedszkolakami w chowanego, a są też takie, które wychodzą w nocy z klasztoru i szukają zagubionych dziewcząt. Ta książka to właśnie wywiad z taką siostrą - Superwoman, która nie boi się ryzyka i wychodzi poza granice dobra.
Jej celem jest pomoc kobietom, które gdzieś na drodze swojego zycia się zagubiły, zaufały nie tej osobie co trzeba i wpadły w bagno prostytucji.
Książkę czyta się jednym tchem z podziwem dla s. Anny, że potrafi z Jezusem czynić cuda i mimo wszystko nie poddaje się w swojej misji!
Siostra Anna ma swój styl, cięty język i własne zdanie.
Polecam wszystki, którzy uważają, że zakonnice nic nie robią. Otóż robią i to więcej niż my, a siostra Anna jest właśnie z tej aktywnej grupy sióstr zakonnych.

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, biografie, dzienniki,
Ta książka to wywiad rzeka z s. Anną Bałchan, która na co dzień zajmuje się pracą z prostytutkami pomaga im zacząć żyć na nowo. Dowiadujemy się nie tylko o tym jak s. Anna zaczęła swoją działalność ale przede wszystkim książka pozwala na nowo spojrzeć jakby w nowym świetle na prostytutki. Obiegowa opinia o tych dziewczynach to że lubią towarzystwo, seks że nie chce im się pracować, że prostytucja to pójście na łatwizne, to wygodne życie. Panuje obiegowe przekonanie że te dziewczyny żyją dobrze, wygodnie. Jaka jest jednak prawda? Warto zajrzeć do książki. We mnie zburzyła wiele mitów.
Angielski: ucz się na błędach. Fix Your Mistakes in Spoken English
Katarzyna Wiśniewska0
Okładka ksiązki - Angielski: ucz się na błędach. Fix Your Mistakes in Spoken English

Ta książka pomoże Ci uczyć się na własnych błędach, nie popełniać nowych oraz przestawić się na myślenie w języku angielskim. Dla wielu osób posługujących...

Angielski. Niezbędne zwroty
Katarzyna Wiśniewska0
Okładka ksiązki - Angielski. Niezbędne zwroty

Angielski. Niezbędne zwroty to nowoczesny kurs przeznaczony dla osób znających język angielski na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (A2-B1)...