Opis ksiązki
Kup Teraz

Kobieta w klatce

Ocena ( 6 osób )
4.7
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2011-06-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7453-027-9
Liczba stron: 416
Dodał/a książkę:mag-maggie
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Merete Lynggaard. Najlepsze życzenia z okazji ukończenia trzydziestu trzech lat. Owszem, dziś jest 6 lipca. Siedzisz tutaj sto dwadzieścia sześć dni, a nasz prezent jest taki, że przez najbliższy rok nie będziemy gasić światła. Spokojnie, Merete, nie chcemy cię zamęczyć. Damy ci za to szansę uniknięcia czegoś gorszego. Musisz tylko sama odpowiedzieć na bardzo istotne pytanie: dlaczego musisz przez to wszystko przechodzić?

W roku 2002 z pokładu promu znika piękna i przebojowa parlamentarzystka, Merete Lynggaard. Policja podejmuje śledztwo na szeroką skalę, ale bez rezultatu. W roku 2007 duński parlament decyduje o utworzeniu Departamentu Q, specjalnego wydziału policji do spraw szczególnej wagi, na czele którego staje Carl M?rck, policjant z kopenhaskiego wydziału zabójstw. M?rck wraz ze swoim tajemniczym arabskim asystentem Assadem podejmuje sprawę Merete i szybko orientuje się, że jej zniknięcie nie było nieszczęśliwym wypadkiem.

wydawnictwo słowo/obraz terytoria
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
apogeum55 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
Pierwsza część "przygód" Carla M?rcka, który staje na czele Departamentu Q, specjalnego wydziału policji do spraw szczególnej wagi. Carl M?rck zostaje szefem Departamentu Q po tym jak kilka miesięcy wcześniej jeden z jego kolegów zginął, a drugi został sparaliżowany na skutek postrzału podczas akcji policyjnej. Carl zmęczony życiem, upierdliwy do bólu, pesymista, którego nawet przełożeni mają dość ma się ponownie przyglądać nierozwiązanym dotąd sprawom. Na początku Carl ma wszystko w głębokim poważaniu. Ale skierowany do pomocy muzułmanin Assad zwraca jego uwagę na jedną ze spraw, a mianowicie zaginięcie znanej Pani polityk Merete Lynggaard. I tak, wspólnie zaczynają wiązać ze sobą niepowiązane dotychczas w śledztwie wątki. O tym że Merete Lynggaard ciągle żyje dowiadujemy się na samym początku książki. Okazuje się jednak że nie zostało jej zbyt dużo czasu, rozpoczyna się więc szaleńczy wyścig z czasem. Przyznam że po obejrzeniu filmu niezbyt chętnie sięgnąłem do książkowego pierwowzoru. Sam film w przeciwieństwie do książki choć ciekawy nie wciągnął mnie zbytnio. Od książki jednak nie mogłem się oderwać. Przez ponad 400 stron czujemy mroczny, przytłaczający klimat duńskiego thrillera. Sam główny bohater chociaż z założenia ma być człowiekiem odpychającym wzbudził moją sympatię, a jego asystent Assad też przykuwa naszą uwagę swoim uporem, wytrwałością i optymizmem. Autor w bardzo ciekawy sposób podsuwa czytelnikowi kolejne wskazówki tak abyśmy razem z głównymi bohaterami mogli sami wpaść na rozwiązanie zagadki. Przy okazji dostajemy także doskonały opis i autentyczny wgląd do świata polityki, policji oraz duńskiego parlamentu. Dwutorowa narracja z pozycji Carla oraz Merete pozwala bardzo dobrze odczuwać napięcie i niepokój w związku wydarzeniami, które mają nieuchronnie nastąpić. Książkę mogę z czystym sumieniem polecić każdemu miłośnikowi porządnej literackiej intrygi.
mag-maggie plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Bardzo dobra.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Domi__T Linia koment
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
anoola Linia koment
Przeczytane:2015-06-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,Z biblioteki,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
bijtje Linia koment
Przeczytane:2014-03-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
bambi12 Linia koment
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
Okładka - Kobieta w klatce Futari no Maharaja
Wren Tamaquis
Okładka - Kobieta w klatce Fushigi no Kuni no Miyuki-chan
CLAMP
Okładka - Kobieta w klatce Geshuku Biyori
Mamahara Ellie
Okładka - Kobieta w klatce Giglio
Fusanosuke Inariya
Okładka - Kobieta w klatce Good Father
Kagaya Uzuki
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów