Kocia książka

Wydawnictwo: Wilk&Król Oficyna Wydawnicza
Data wydania: 2015-11-24
ISBN: 978-83-935837-8-2
Dodał/a książkę:czytam
Książka, o której istnieniu nikt dotąd nie wiedział. Jedyna książka dla dzieci, napisana w 1933-1934 roku przez jednego z najważniejszych pisarzy polskich XX wieku. Odkryta podczas badań nad archiwum pisarza. Istnieje tylko jeden autorski, ręcznie wykonany egzemplarz i zarazem rękopis. Wyjątkowe zjawisko edytorskie. Ręcznie pisana i ilustrowana przez pisarza i jego córki Nieznana twarz pisarza: całkowicie prywatna, rodzinna, ciepła odsłona Zaskakujące odkrycie w twórczości pisarza słynącego z „Panien z Wilka” i „Tataraku”. Literacka perełka. - Książka inspirująca, by podobne opowieści tworzyć z dziećmi w domach („zrób to sam”, „i Ty możesz napisać bajkę”) - Książka wspierająca edukacyjną rolę wspólnego czytania i tworzenia w domu - Książka kolekcjonerska, piękny obiekt, dobry prezent dla rodziny.
hania_sr plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,Mam,
Rewelacja - nigdy nie ośmieliłabym się inaczej oceniać Iwaszkiewicza. Do wielokrotnego czytania rodzinnie. Piękne ilustracje. Fascynująca historia odnalezienia dziecięcej książeczki i powstania samej "Kociej książki". Polecam.