Opis ksiązki
Kup Teraz

Kod królów

Ocena ( 4 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2011-10-17
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788326501555
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Kod królów
W piwnicy w Turynie, w miejscu zwanym Trybunałem Miracles, jest ukryta Księga Języka Królów. Jest to najstarszy na świecie uniwersalny język, którego fragmenty są znane dzięki kilku królom i wielkim wodzom z przeszłości. Kto ma możliwość wypowiadania się w tym języku, osłabia moc swego słuchacza.

Rodzice Beatrice wyjechali do Ameryki. Ona sama zamieszkała ze swoim wujem Glauko, właścicielem antykwariatu w centrum Turynu. Spędzanie dni wśród zakurzonych tomów nie należy do ciekawych zajęć. Ale gdy Audrey, kobieta z francuskim akcentem, i Zachar, kolekcjoner książek o tajemniczym pochodzeniu, pojawią się w antykwariacie i tym samym w życiu Beatrice i jej wuja, wszystko się zmienia. Od tego momentu obydwoje zostają wciągnięci w poszukiwanie pewnego skarbu. Muszą być jednak bardzo czujni – na tropie skarbu jest także Zachar. A szukają rzeczy wyjątkowej – Księgi języka królów, najstarszego na świecie uniwersalnego języka. Kto ma umiejętność posługiwania się nim, potrafi samymi słowami ograniczyć siłę i moc słuchacza. Glauko i Beatrice będą musieli zapobiec temu, aby bezwzględny kolekcjoner zrealizował swój plan... Zanim będzie za późno!

Nowa publikacja autorstwa Pierdomenico Baccalario znanego między innymi z serii Ulysses Moore. Tajemnica, mroczna atmosfera, magia, przygoda i urok nieznanych zakamarków Turynu.


Pierdomenico Baccalario urodził się w 1974 roku w Acqui Terme. Zaczął pisać w szkole średniej. W wieku zaledwie 24 lat, w 1998 roku, zdobył swą pierwsza nagrodę literacką. Ukończył Wydział Prawa, jest wielkim podróżnikiem. Współpracował z Scuola Normale Superiore w Pizie. Zawsze szukał okazji, aby spróbować swego talentu w dziedzinie literackiej. Jego powieści zostały przetłumaczone w wielu krajach na całym świecie. Jest autorem między innymi serii Ulysses Moore, serii Candy, serii Agencja duchów Willa Moogleya, czy serii Zbrodnie w Alei Voltaire’a.
Recenzja
estijana Linia koment
Przeczytane:2012-01-07, Na półkach: Przeczytałem,

Il Codice dei Re

 

Pierdomenico Baccalario to włoski pisarz, który bardzo szybko stał się cenionym autorem książek dla młodzieży. Jego historie przetłumaczono na kilkadziesiąt języków. Baccalario posiada bibliotekę liczącą ponad 10 000 tytułów i jest również zapalonym podróżnikiem.

 

Rodzice Beatrycze wyjeżdżają do Los Angeles, a ona sama zostaje pod opieką wujka Glauciego, właściciela antykwariatu "Pod złotym słońcem" w Turynie. Pewnego razu do księgarni wkracza Zakhar, kolekcjoner nietypowych książek oraz Audrey, jego sekretarka

zuzankawes Linia koment
Przeczytane:2012-07-20, Na półkach: Przeczytałem,

Autor Kodu królów, Pierdomenico Baccalario, znany jest z wielu popularnych książek dla młodzieży. Jest twórcą znanym szeroko w kręgach czytelniczych, swoimi powieściami od lat podbija serca czytelników na całym świecie. Skądinąd zresztą, renoma autora serii o Ulyssesie Moore, czy serii Century, jest całkiem zasłużona. Baccalario w charakterystyczny dla siebie sposób od pierwszych stron kolejnych książek przenosi czytelnika w niesamowity świat, w którym wszystko jest możliwe, a dobro zawsze zwycięża zło

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Lolek plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Przeczytałem tę książkę w ostatni weekend i muszę stwierdzić, że spędziłem przy niej kilka naprawdę miłych dni:) Sama historia jest raczej trochę nieprawdopodobna, ale opisana przez Baccalario w taki sposób, że czyta się naprawdę bardzo dobrze. Zwłaszcza, że całość dzieje się w Turynie, który został przez autora naprawdę świetnie i malowniczo opisany, co dodatkowo dodaje książce klimatu.
kasiarej123 Linia koment
Przeczytane:2016-03-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2015-05-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Wypożyczone (2015),
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mindfreak Linia koment
Przeczytane:2012-08-15, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów