Opis ksiązki
Kup Teraz

Kodeks Bracholi

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2011-12-01
Kategoria: Rozrywka, humor
ISBN: 9788393157587
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:magadotcom
Życiem każdego człowieka kieruje pewien kodeks postępowania. Niektórzy nazywają go moralnością. Inni religią. Lecz wtajemniczeni Brachole nazywają ten święty graal Kodeksem Bracholi. Tradycja werbalnie przekazywana z pokolenia na pokolenie, oficjalny kodeks postępowania Bracholi - po raz pierwszy w historii zostaje udostępniony na papierze. Przestrzegając zasad zawartych w tym legendarnym, świętym dokumencie, każdy koleś może osiągnąć Broświecenie.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Pyza07 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Przeczytane,
Po szybkim biegu na pocztę i po nieco dłuższym oczekiwaniu w kolejce, wreszcie go mam. Idę do domu, rozsiadam się wygodnie w fotelu i niecałą godzinę później zakańczam przygodę z ,,Kodeksem Bracholi''.
Jeśli jesteś feministką, pantoflarzem lub uważasz się za ,,kobietę wyzwoloną''- zaprzestań czytanie w tym momencie. Książka z początku wydaje się być napisana w sposób dość prymitywny, ale po dłuższym zastanowieniu..czego można oczekiwać od Kodeksu napisanego przez faceta do innych facetów? Tak, Barney- punkt dla dam. Kim jest Barney? Jest to główny bohater dobrze znanego wszystkim serialu emitowanego przez Comedy Central- ,,Jak poznałem Waszą matkę''. Powinnam użyć określenia Brachol, ale aby zdobyć ten zaszczytny tytuł należy się nieźle napocić. Jak dobrze, że nie jestem feministką.. Gdyby tak było, rzuciłabym tą książką w ścianę już po 10 stronach oraz nie oparłabym się przed chęcią znalezienia autora na drugim końcu świata, aby nakopać mu do tyłka. Przepraszam, ale ta recenzja będzie pełna kolokwializmów. Trudno byłoby postąpić inaczej, gdyż sama książka jest napisana właśnie w taki sposób- lekki, żartobliwy, pełen języka potocznego- języka Bracholi. Godzina z tą książką dała mi tyle śmiechu, że po odłożeniu jej strasznie bolał mnie brzuch i jedyne co mogłam zrobić to otrzeć łzy, które pojawiały się na mojej twarzy przez napady śmiechu.

,,Czy lubi sport czy nie,
Brachol lubi sport'' *

,,Kodeks Bracholi'' potwierdził mnie tylko w tym, że męska przyjaźń jest czymś wielkim, czymś co wiąże na całe życie. Faceci nie obrażają się bez powodu ( czasem nawet z powodem- wystarczy wspólne piwo i po sprawie), nie obgadują się za plecami ( po prostu powiedzą to sobie w twarz), nie owijają w bawełnę i zawsze będą do dyspozycji ( nie tylko w potrzebie). Czy nie jest to idealna przyjaźń? Prosta, bez niepotrzebnych spięć- jak to często bywa u kobiet. Aczkolwiek według autora Brachol nie musi być osobnikiem płci męskiej. Kim jest Brachol? Nie mogę Wam tego zdradzić, gdyż o to chodzi w Kodeksie- jeśli jesteś godzien, sam się tego dowiesz. Tak więc, sięgnijcie czym prędzej po tą książkę.

,,Kiedy zatrzymuje się na czerwonym,
Brachol opuszcza szyby w samochodzie, tak
aby wszyscy mogli cieszyć się jego gustem
muzycznym''*

Jeśli każdego faceta broniącego swego gatunku uważasz za szowinistę, nie sięgaj po lekturę- nie spodoba Ci się( co gorsza, mogą na tym ucierpieć samce alfa). W przypadku, gdy chcesz mieć swego lubego tylko dla siebie- strzeż go od tej książki i najlepiej spal wszystkie egzemplarze w okolicy. Natomiast jeśli drogi czytelniku, jesteś ,,kobietą z jajami'' lub mężczyzną- stanie się to Twoją biblią, wskazówką, która wskaże Ci jak przemierzać przez życie z przyjaciółmi. Polecam gorąco, ale również ostrzegam- po przeczytaniu tej książki przez waszego mężczyznę, już nigdy nie będzie w jego życiu tak jak wcześniej.
archer81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-01, Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,czytam regularnie w 2013 roku,
Czasem przeczytanie takiej książki jest potrzebne. Raz na jakiś czas potrzebujemy czegoś co sprawi, że... nasz mózg będzie mógł odpocząć od ciężkiej literatury. Bo "Kodeks..." taki właśnie jest.

Uśmiech nie schodził mi z twarzy przez cały czas. Teraz żeby było ciekawiej postanowiłam obejrzeć serial.

Polecam!
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: 52 książki 2013,
Może i dla Bracholi pisane ale tak naprawdę to książka dla każdego z poczuciem humoru.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów