Kolacja z Anną Kareniną

Powieść obyczajowa. Historia sześciu kobiet z Nowego Jorku, które połączyła pasja czytania. Wszystkie mają po trzydzieści parę lat, jest wśród nich samotna matka i szczęśliwa żona, niezamężna ?flirciara? i kobieta, wychowująca autystyczne dziecko. Spotykają się, by dyskutować o ulubionych lekturach, ale książki szybko stają się pretekstem do rozmów o własnych sukcesach i porażkach, o miłości, zazdrości, zdradzie, rodzinie. Puszczają wtedy wszystkie tamy, a zawiązane przyjaźnie okażą się bezcenne

Informacje dodatkowe o Kolacja z Anną Kareniną:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:

Kup książkę Kolacja z Anną Kareniną

"Okrucieństwo stycznia wytrąca z równowagi , mrozi pamięć , przytępia pragnienia".

Kolacja z Anną Kareniną - opinie o książce

Trish to młoda pani psycholog. Jej praca polega na ratowaniu i "naprawianiu" ludzkich dusz. Ala czasami zdarza się tak, że nawet szewc bez butów chodzi. Dlaczego zastosowałam to stwierdzenie, ponieważ ona sama zmaga się ze swoimi osobistymi rozterkami. Wydaje mi się, że każdy miałby problem z wybaczeniem zdrady, której dopuściłaby się bliska naszemu sercu osoba. Jest troskliwą i kochającą matką kilkuletniej dziewczynki. Któregoś dnia dochodzi do wniosku, że jej życie nie do końca ją satysfakcjonuje. Brakuje w nim iskry, która rozpaliłaby w jej sercu ogień. Jen posiada dusze artystki. Jest absolwentką szkoły artystycznej, a jej specjalizacją jest grafika oraz projekty do różnego rodzaju kampanii reklamowych. Uczuciowo związana jest z chłopakiem, dla którego sztuka również jest sposobem na życie. Malowanie obrazów pochłania go bez reszty. Skutkuje to brakiem zainteresowania z jego strony wobec ukochanej. W związku z tym pojawiają się u kobiety wątpliwości co do sensu dalszego brnięcia w tego typu układ. Dochodzi do wniosku, że mężczyzna jeszcze nie jest emocjonalnie gotowy do poważnego związku. Cynthia to wpływowa kobieta. Spełnia się zawodowo, ma kochającego męża który odnosi sukcesy w branży filmowej. Mieszka w pięknie zaprojektowanych wnętrzach własnego domu. Jest wspaniałą matką dwóch przesłodkich dziewczynek. Można powiedzieć, że niczego jej nie brakuje. Nie zauważa, że pozostała piątka przyjaciółek lekko jej zazdrości takiego szczęśliwego i ustabilizowanego życia. Codzienność u Elizabeth można powiedzieć, że do tej kolorowej nie należy. Jej jedyne dziecko cierpi na autyzm. Osoby, które zmagają się z tego typu chorobą potrzebują całodobowej opieki. Bez wsparcia najbliższych trudno jest samemu sprostać takiemu zadaniu. Niestety mąż Elizabeth, krótko mówiąc nie obdarowuje kobiety tym wsparciem i otuchą. Wręcz odwrotnie. Traktuje ją egoistycznie, co najgorsze w taki sam sposób traktuje własne dziecko. Warto również wspomnieć, że Elizabeth i Jen łączą więzy rodzinne. Są siostrami. Tak się składa, że ich siostrzane relacje nie należą do najlepszych, ale starają się w jak najlepszy sposób je podreperować. W chwil obecnej swoją uwagę skupiły nad stanem zdrowi ich matki. Donna to kobieta, która cieszy się dużym zainteresowaniem płci przeciwnej. Sama spotyka się jednocześnie z dwoma mężczyznami. Nie planuje związać się z którymś z nich na poważnie. Na ma na chwilę obecną ustalonego planu na przyszłość. Rina to samotna matka. Nie jest łatwo wychowywać samemu dziecko. na takiej ścieżce życiowej można spotkać wiele przeszkód. Jedną z nich jest brak unormowanej sytuacji finansowej. Z tej racji kobieta stara się jak najlepiej wykorzystywać posiadające środki. Czasami jej zachowanie powoduje wśród przyjaciółek lekką konsternację. "Ich klub był niezwykły, ponieważ one były niezwykłymi czytelniczkami..." (cyt: str.54). Sześć przyjaciółek, które obdarzyły książki wyjątkowym uczuciem. I właśnie to uczucie sprawiło, że postanowiły stworzyć swój babski klub miłośniczek literatury. Z czasem klub stał się dla nich czymś bardzo ważnym... "Literatura stanowiła ich pasję, każda książka, o jakiej dyskutowały, stawała się wyzwaniem dla serca i umysłu, każde spotkanie zamieniało się w festiwal pomysłów..." (cyt: str. 54). Na co dzień walczą z wadami otaczającego ich świata. Każda z kobiet zmaga się z problemem różnego kalibru. Ale połączyła je jedna rzecz. Pasja do literatury. To w niej odnalazły lek na duchowe bolączki. Spotykają się w swoim sześcioosobowym gronie. Wcześniej ustalając u której z kolei odbędzie się tzw. kolacja z książką. W trakcie takiej kolacji poddają analizie wybrany tytuł. Książka zostaje szczegółowo omówiona. Każda z kobiet może wysunąć własne wnioski na jej temat. Czasami zdarzało się, że taka dyskusja miała bardzo emocjonujący przebieg. Analizując daną książkę w łatwy sposób utożsamiły się z problemami w niej poruszonymi. Czytanie książek jest dla nich jak terapia, przenoszą się w inny świat. Przy okazji poznają się na nowo. Wspólnie starają się sprostać swoim życiowym zakrętom. Wspierają się nawzajem w tych najtrudniejszych chwilach. Tak się składa, że z każdą nowo przeczytaną książką ich życie przechodzi metamorfozę. Nagle ich życie obfituje w różnego typu zaskoczenia, których w ogóle się nie spodziewały. W książce znajdziemy kilka tytułów fantastycznych książek, ale nie będę ich podawać w swojej recenzji...Niech będzie to zachęta, żeby sięgnąć po tę książkę bo naprawdę warto :-)
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2012-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
Czy bohaterki ksiązki spotykają się, aby porozmawiać o literaturze? A może, aby porozmawiać o swym życiu, znaleźć zrozumienie i wsparcie, a może pocieszyć się, że inni mają gorzej...? Odpowiedzi na te pytania szukaj w książce pt. "Kolacja z Anną Kareniną".
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-09-05,
Główne bohaterki to kobiety, dla których czytanie jest najlepszą rozrywką, chwilą oddechu i wytchnienia. Zakładają klub książki, by móc razem przeżywać losy bohaterów jak również by przy pysznej kolacji móc przedyskutować nurtujące je kwestie lub zwyczajnie podzielić się swoimi uwagami. Do klubu należy Cynthia, "królowa życia", piękna, bogata żona filmowca i mama bliźniaczek; Trish, świetna pani psycholog, w której życie wkroczyła nuda, a miłość do męża wygasła; Jen, unikająca konfliktów i konfrontacji artystyczna dusza, jej siostra Elizabeth, matka chorego na autyzm Adama, Donna, wyzwolona i atrakcyjna dietetyczka, związana z kilkoma mężczyznami na raz oraz Rina, samotna matka, próbująca zrobić doktorat z literatury. Podczas pierwszego powakacyjnego spotkania, na kolacji z Anną Kareniną organizowaną przez Cynthię, wybucha "bomba". Ich "królowa życia" informuje, że rozstaje się z mężem, ale nie chce powiedzieć co jest powodem jej decyzji. Przyjaciółki snują domysły, ale ich teorie nie pasują do dobrego, zdolnego Erica... Problemy małżeńskie idealnej pary stają się podstawą do przyjrzenia się ich własnym związkom i próbą naprawienia własnych małżeństw... Książka obyczajowa, nie spodziewałam się po niej niczego wielkiego. Owszem, nie jest to literatura najwyższych lotów, ale bądźmy uczciwi - ta historia nie jest trywialna. Bohaterki są na tyle różne, że bez trudu można utożsamić się z którąś z nich, a ich rozważania na temat "dusznego małżeństwa" mogą stać się bodźcem do przyjrzenia się swojemu własnemu związkowi, drogi czytelniku. .
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2018-08-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Książki XXI wieku, 52 książki 2018,

Tytuł powieści może być trochę mylący, bo Anna Karenina stanowi tylko tło dla życia współczesnych kobiet, przyjaciółek, pasjonatek czytania, członkiń klubu książki. Do niej często odwołują się, rozmawiając o bohaterkach czytanych lektur. Ich spotkania w ramach klubu są ciekawe, niesztampowe, widać, że słowo pisane jest dla nich pretekstem do zastanowienia się nad własnym życiem, do wyjawienia swoich tajemnic, obaw, czasami nawet pojednania.
Książkę warto przeczytać, chociaż nie powala na kolana i nie wywołuje efektu "wow".

Avatar użytkownika - Dominika_21
Dominika_21