Kolacja z zabójcą

Data wydania: 2007-04-09
ISBN: 978-83-7414-274-8
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Kolacja z zabójcą
Irina Filatowa, wybitny naukowiec z instytutu badawczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Z początku sprawa wydaje się prosta - nieszczęśliwy wypadek, spowodowany awarią elektryczności. Śledztwo ujawnia jednak, że było to okrutne i drobiazgowo zaplanowane morderstwo. Analityk milicyjny, major Anastazja Kamieńska, podczas żmudnego dochodzenia ustala tożsamość sprawcy. Ten jednak dysponuje niepodważalnym alibi. Nastia, za zgodą zwierzchników, zmienia swój wygląd, mieszkanie, a nawet osobowość, by dotrzeć do podejrzanego. Naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo - jej tropem podąża zawodowy zabójca... Kolacja z zabójcą to kolejna na polskim rynku, znakomita powieść "rosyjskiej Agathy Christie", z intrygującą fabułą i sugestywnym obrazem kryminalnej Moskwy.
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

„Zabójca kalkulował dobrze. Tylko że zbieg okoliczności okazał się dla niego niepomyślny”. Czekał na ofiarę w jej mieszkaniu. Kolejne kroki miał opanowane do perfekcji – był w końcu profesjonalistą. Żadnym tam podrzędnym zabójcą na zlecenie – ale kilerem idealnym. Polecali go sobie ludzie z najwyższych kręgów, kiedy trzeba było zlikwidować kogoś bez śladu. Ów zabójca, z początku określany zresztą jako Wykonawca, bo zabójców poza nim było jeszcze dwóch – Zleceniodawca i Organizator – specjalizował się w nieszczęśliwych wypadkach

zuzankawes Linia koment
Na półkach:

Ciasny krąg

Zapraszam Cię na kolację. Kolację z zabójcą. Spokojnie, nic Ci nie grozi. Spodziewaj się jednak wrażeń smakowych, jakich nie zaznasz, nie przyjmując mojego zaproszenia. Zastanawiasz się, czy je przyjąć? Cóż, moim zdaniem warto spróbować smakołyków zaserwowanych czytelnikom przez Aleksandrę Marininę.

Marinina zaś to znana i ceniona autorka powieści kryminalnych, pochodząca zza naszej wschodniej granicy

Eliszeba plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Audiobooki 2014,
Bardzo ciekawe i sympatyczne spotkanie z rosyjską divą powieści kryminalnych. Otwarcie cyklu, którego bohaterką jest genialna "szara myszka" Nastia Kamieńska" jest, moim zdaniem, bardzo udane. Mamy szansę lepiej poznać postać bohaterki, która potrafi zjednać sobie sympatię, zyskać podziw swoim umysłem i zaskoczyć nietypowymi talentami (do metamorfoz=).
Niepozorna z wyglądu, ale doskonała jako analityk - Nastia, świetnie sprawdza się też w operacji w terenie, o czym przekonamy się w "Kolacji...". Skomplikowane śledztwo w sprawie morderstwa to dla bohaterki kolejna zagadka, z którą musi się zmierzyć. Anastazja nie poddaje się dopóki nie rozwiąże sprawy, nie bacząc na ogromne ryzyko i niebezpieczeństwo, na które musi się narazić, aby dojść do sedna sprawy. Mimo tego, Nastia nie jest superbohaterką, ani nawet superpolicjantką. To zwykła dziewczyna, próbująca wykorzystywać swoje umiejętności w słusznej sprawie. Mnie przypadła do gustu i nie zamierzam kończyć znajomości na pierwszym tomie.
Magrum plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Polecam,
Muszę przyznać, że książka mnie wciągnęła! Szczególnie postać Nastii, arcymądrej Pani Detektyw! Kto by nie podziwiał tak analitycznego Umysłu! Jestem pod wrażeniem. W sumie cała rosyjska milicja zyskuje nowy wymiar...;-)Szczególnie ci z kryminalnego.... Bardzo dobry kryminał, polecam.
Sardegna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Kamieńska zostaje zaangażowana w sprawę śmierci Iriny Fiłatowej, poważanej kryminolog z Instytutu MSW. Początkowo śmierć wygląda na nieszczęśliwy wypadek, jednak po dokładniejszej analizie dowodów, okazuje się, że mogło dojść do "morderstwa doskonałego". Zaczyna się poszukiwanie zabójcy i zleceniodawcy, gdyż prawdopodobnie Irina wmieszała się w niecne sprawki pracowników Instytutu.
więcej: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/05/kolacja-z-zabojca-aleksandra-marinina.html
Eli1605 Linia koment
anikirax Linia koment