Kolacja z zabójcą

Irina Filatowa, wybitny naukowiec z instytutu badawczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Z początku sprawa wydaje się prosta - nieszczęśliwy wypadek, spowodowany awarią elektryczności. Śledztwo ujawnia jednak, że było to okrutne i drobiazgowo zaplanowane morderstwo. Analityk milicyjny, major Anastazja Kamieńska, podczas żmudnego dochodzenia ustala tożsamość sprawcy. Ten jednak dysponuje niepodważalnym alibi. Nastia, za zgodą zwierzchników, zmienia swój wygląd, mieszkanie, a nawet osobowość, by dotrzeć do podejrzanego. Naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo - jej tropem podąża zawodowy zabójca... Kolacja z zabójcą to kolejna na polskim rynku, znakomita powieść "rosyjskiej Agathy Christie", z intrygującą fabułą i sugestywnym obrazem kryminalnej Moskwy.

Informacje dodatkowe o Kolacja z zabójcą:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2007-04-09
ISBN: 978-83-7414-274-8

Kup książkę Kolacja z zabójcą

Kolacja z zabójcą - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2017-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Szukanie zbieżności zdarzeń z książki z tym, czego doświadczyła autorka, to prawdziwa przyjemność. Zaczyna się od znalezienia pewnej pani doktor z instytutu MSW. W zasadzie nie wiadomo, kto miałby powody, aby ją zabijać - z niezbyt bogatego domu nie ginie nic ważnego. Jednak kolejne odkrycia, jakich dokonuje major Kamieńska i jej koledzy, sprawiają, że sprawa zyskuje kilka wymiarów, w które zaangażowani są kolejni wysoko postawieni urzędnicy.
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2017-02-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam, Przeczytane w 2017,
Momentami wciągająca a momentami nudna. Pierwsze spotkanie z tą autorką nie do końca udane.Mam nadzieje że kolejne książki przekonają mnie do niej :)
Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Audiobooki 2014,
Bardzo ciekawe i sympatyczne spotkanie z rosyjską divą powieści kryminalnych. Otwarcie cyklu, którego bohaterką jest genialna "szara myszka" Nastia Kamieńska" jest, moim zdaniem, bardzo udane. Mamy szansę lepiej poznać postać bohaterki, która potrafi zjednać sobie sympatię, zyskać podziw swoim umysłem i zaskoczyć nietypowymi talentami (do metamorfoz=). Niepozorna z wyglądu, ale doskonała jako analityk - Nastia, świetnie sprawdza się też w operacji w terenie, o czym przekonamy się w "Kolacji...". Skomplikowane śledztwo w sprawie morderstwa to dla bohaterki kolejna zagadka, z którą musi się zmierzyć. Anastazja nie poddaje się dopóki nie rozwiąże sprawy, nie bacząc na ogromne ryzyko i niebezpieczeństwo, na które musi się narazić, aby dojść do sedna sprawy. Mimo tego, Nastia nie jest superbohaterką, ani nawet superpolicjantką. To zwykła dziewczyna, próbująca wykorzystywać swoje umiejętności w słusznej sprawie. Mnie przypadła do gustu i nie zamierzam kończyć znajomości na pierwszym tomie.
Avatar użytkownika - Magrum
Magrum
Przeczytane:2013-02-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Polecam,
Muszę przyznać, że książka mnie wciągnęła! Szczególnie postać Nastii, arcymądrej Pani Detektyw! Kto by nie podziwiał tak analitycznego Umysłu! Jestem pod wrażeniem. W sumie cała rosyjska milicja zyskuje nowy wymiar...;-)Szczególnie ci z kryminalnego.... Bardzo dobry kryminał, polecam.
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-04-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kamieńska zostaje zaangażowana w sprawę śmierci Iriny Fiłatowej, poważanej kryminolog z Instytutu MSW. Początkowo śmierć wygląda na nieszczęśliwy wypadek, jednak po dokładniejszej analizie dowodów, okazuje się, że mogło dojść do "morderstwa doskonałego". Zaczyna się poszukiwanie zabójcy i zleceniodawcy, gdyż prawdopodobnie Irina wmieszała się w niecne sprawki pracowników Instytutu. więcej: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/05/kolacja-z-zabojca-aleksandra-marinina.html

Swego czasu słyszałam  dużo dobrego  o Marininie. Dlatego  sięgnęłam  po tą książkę. Było nawet ciekawie.

Anastazja  Kamieńska jest majorem  milicji w wydziale zabójstw. Do tej pory sprawdzała się  jako analityk. Teraz musi przejść do pracy  w terenie. Właściwie  tylko jej bezpośredni  przełożony wierzy,  że jej się  uda.

Książka  ma wszystko,  co powinien  mieć dobry  kryminał. A do tego  trochę  czarnego  humoru.  Podobało się mi.

Martwa Irina Fiłatowa zostaje znaleziona w swoim mieszkaniu. Z początku wydaję się, że był to nieszczęśliwy wypadek, jednak po krótkim śledztwie wychodzi na jaw, że było to bardzo dobrze zaplanowane zabójstwo. Analityk policyjny Anastazja Kamieńska podczas dochodzenia odkrywa kto stoi za zbrodnią, ale podejrzany ma bardzo dobre alibi. Od szefostwa dostaje pozwolenie za zmianę wyglądu, aby pod przykryciem prowadzić dalej śledztwo. Jednak jej tropem podąża płatny zabójca.

Jak na pierwsze spotkanie z twórczością autorki, to wszyło dość średnio. Styl autorki jest dla mnie dość ciężki, początek dość topornie mi szedł. Czytania nie ułatwiło mi to, że bohaterowie są Rosjanami, czyli imiona są bardzo do siebie podobne. Ciężko było mi zapamiętać ich nazwiska, zresztą już ich nie pamiętam. Czasami przez to trochę się gubiłam i nie wiedziałam, kto jest kim.

Jednak, gdy już przyzwyczaiłam się do stylu autorki oraz gdy śledztwo zrobiło się ciekawsze, zaczęło mi się podobać. Byłam ciekawa jak dalej posunie się śledztwo Kamieńskiej oraz czy wytypowany przez nią podejrzany faktycznie okaże się winny.

Myślę, że sięgnę po kolejny tomy przygód Anastazji

Koleżanka namówiła mnie, żebym przeczytała coś " carycy rosyjskiej literatury kryminalnej". Sięgnęłam zatem po " Kolację z zabójcą". I jestem zaskoczona: nigdy do tej pory nie spotkałam takiej głównej bohaterki, analityk milicji, szara, leniwa, niezbyt urodziwa kobieta o umyśle Einsteina - Anastazja Kamieńska. Książka, poza rosyjskimi nazwiskami i cudacznymi zdrobnieniami imion, czyta się właściwie sama. Napisana jest prostym językiem bez zbytecznego rozciągania fabuły. Mimo to daje obraz rosyjskiej rzeczywistości, układów i władzy. Jestem mile zaskoczona i zabieram się za kolejną pozycję z cyklu.

Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-04-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Bardzo mnie wymęczyła ta książka. Niezwykle skomplikowana fabuła, mnóstwo postaci, każda, jak to w Rosji, dwojga imion i nazwisko co sprawia, że oprócz głównych postaci reszta się miesza, gówna bohaterka - Kamieńska wyciąga jakieś wnioski z zupełnie nieprawdopodobnych przesłanek, a wielu w ogóle atorka nie tłumaczy. Kamieńska jest  bohaterką, która nie wywołuje żadnej emocji, jest nijaka. Mam następne książki Marininy ale nie mam ochoty po nie sięgać.

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2018-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam,

Sięgnęłam po "Kolację z zabójcą", bo znam inne książki z tej serii, a ta jest pierwsza z cyklu. Lubię Kamieńską z jej analitycznym umysłem i jej dedukcje. Na pozór jej praca wygląda na próżnowanie, ale to ciężka praca: wysuwanie hipotez, obmyślanie sposobów na ich sprawdzenie, wertowanie masy informacji. To zadawanie pytań i ustalanie przebiegu zdarzeń. Bohaterka jest leniwa fizycznie, ale jej umysł pracuje na wysokim obrotach. Kamieńska głównie jest chroniona przez szefa, ale pod koniec czeka ją tytułowa kolacja z zabójcą…

„Zabójców było trzech: zleceniodawca, organizator i wykonawca.”

Generalnie sama intryga kryminalna nie wzbudza większych emocji i wydaje się oczywista. Ciekawsze jest natomiast co innego: pewna zadziwiająca metamorfoza oraz ukazanie, że szukanie przestępców w swoich ciasnych kręgu jest trudne.

Cały cykl polecam fanom kryminałów retro, sympatykom dedukcji na łamach powieści; nie tym, co poszukują emocji czy brawurowej akcji.

„Prawda musi leżeć gdzieś pomiędzy tymi kilkoma prawdami.”

Złowroga pętla
Marinina Aleksandra0
Okładka ksiązki - Złowroga pętla

Kolejne śledztwo major Anastazji Kamieńskiej dotyczy banalnej z pozoru sprawy - małżeństwo, które adoptowało w tajemnicy dziecko, jest teraz z tego...

Śmierć i trochę miłości
Marinina Aleksandra0
Okładka ksiązki - Śmierć i trochę miłości

Śmierć i trochę miłości, kolejna powieść Aleksandry Marininej o przygodach błyskotliwej major Anastazji Kamieńskiej, rozpoczyna się w momencie dla bohaterki...