Kolory miłości

KOLORY MIŁOŚCI to swoiste dopełnienie poprzedniej antologii, zatytułowanej SEKSCYTACJE. W "Sekscytacjach" zaprezentowaliśmy różnorodne, niekiedy niezwykle wyrafinowane odmiany seksu, tutaj przedstawiamy intrygujące barwy uczuć. W tamtym zbiorze dominowała poezja, tu mamy opowiadania o miłości - wspaniałe, często zapomniane, w wielu przypadkach wręcz nieznane, a świetne; warte przypomnienia. I jeszcze jedna informacja niebagatelna - w "Sekscytacjach" panie reprezentowane były tylko przez Wisławę Szymborską, w tej książce znajdują się utwory aż dziesięciu (!) autorek. Pozostałe teksty napisali m.in. Jarosław Iwaszkiewicz, Witold Gombrowicz, Leszek Kołakowski, Czesław Miłosz, Stanisław Dygat, Sławomir Mrożek, Marek Nowakowski, Stanisław Grochowiak, Marek Hłasko, Andrzej Brycht, Ireneusz Iredyński i wielu innych słynnych autorów. W 26 intrygujących opowiadaniach zamieszczonych w zbiorze KOLORY MIŁOŚCI Czytelnik napotka uczucia naznaczone poświęceniem ("Szaleńcy Boży"), a także te grzeszne i występne ("Ksiądz Filip"); przeczyta o uwikłaniu w zdradę ("Smutny szantaż") oraz zaduma się nad barwami łączącymi namiętność ze śmiercią ("Kora"); pozna miłowanie, dla którego nieważna jest różnica wieku między kochankami ("Moja duszko", "Madame Gri-Gri"); rozsmakuje się w refleksyjnych impresjach ("Zakochanie"), filozoficznej baśni ("Opowieść o wielkim wstydzie") oraz w kolorach zawierających odcienie groteski ("Dziewictwo"), purnonsensu ("Heteroseksualista") i absurdu ("Zakochany gajowy"); dotknie barw zwątpienia ("Przyszedł z morza"), nadziei ("Przed lustrem"), niepewności ("Konik polny"), oczekiwania ("Powrót"), obsesyjnego uzależnienia ("Mord"), rozpaczy ("Sztuka miłosna"), oszalałej tęsknoty ("Wariatka"), mądrej rezygnacji ("List"), a także przemijania ("Czas przybliża, czas oddala" oraz "Koniec i początek").

Informacje dodatkowe o Kolory miłości:

Wydawnictwo: Interwers
Data wydania: b.d
Kategoria: Poezja

Kup książkę Kolory miłości

Kolory miłości - opinie o książce