Opis ksiązki
Kup Teraz

Kolumb. Historia nieznana

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-05-09
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788375107227
Liczba stron: 488
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Kolumb. Historia nieznana
Bohater? Plebejusz? Żeglarz? Tkacz? Szlachcic? Biedak? Kim był naprawdę Krzysztof Kolumb i gdzie się urodził? Pytania te od dawna budzą wiele kontrowersji.

20 lat sumiennych badań naukowych Manuela Rosy przekreśla oficjalną wersję historiografii.

Krzysztof Kolumb realizował plan wywodzący się od templariuszy.

Co więcej - był Polakiem, a nie Genueńczykiem.

Dokładniej: był synem Władysława III Warneńczyka, który nie zginął w bitwie pod Warną w 1444 roku, tylko ożenił się na Maderze, gdzie (już jako Henryk Niemiec) ożenił się z portugalską szlachcianką.

Jak to możliwe?

"Po publikacji książki natychmiast zrobiło się głośno. Wywiady z autorem wyemitowały m. in. Hiszpańska i portugalska telewizja publiczna, Discovery Chanel. Sensacyjna wiadomość wzbudziła również zainteresowanie prasy. Brytyjski dziennik "Daily telegrach" donosił, że "Krzysztof Kolumb był synem polskiego króla", "Daily Mail" nazwał podróżnika Krzysztofem Colombowiczem, a "New York Daily News" artykuł na ten temat zaczyna słowami: "Mamma mia! Krzysztof Kolumb był Polakiem, a nie Włochem"."

Newsweek

Manuel Rosa, portugalski historyk, pochodzący z Azorów, dokładnie z wyspy Pico. Pracuje na Duke University w Karolinie Północnej. Biegły w siedmiu językach, okrzyknięty największą żyjącą skarbnicą wiedzy na temat Kolumba. Życie Krzysztofa Kolumba bada od ponad 20 lat, przez ten czas napisał już trzy tomy poświęcone sławnemu podróżnikowi. Obecnie pracuje nad sztuką (Columbus. The Untold Story) inspirowaną jego najnowszym dziełem.
Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach:

Znany wszystkim odkrywca Nowego Świata stał się bohaterem wielu pozycji biograficznych. Według dotychczasowych badań, Krzysztof Kolumb, syn genueńskiego tkacza, był europejskim żeglarzem, podróżnikiem i nawigatorem. Jako organizator i kapitan czterech odkrywczych wypraw transatlantyckich z Hiszpanii do Ameryki, całkowicie odmienił bieg historii. Książka Kolumb. Historia nieznana jest prezentacją faktów, będących następstwem dwudziestoletnich badań historycznych, w wielu miejscach podważających wszystko, co do tej pory było podawane do ogólnej wiadomości

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów