OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2003
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7333-235-9
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Prezentowana publikacja stanowi pierwszą pozycję o charakterze monograficznym, obejmującą prawną analizę pojęcia i znaczenia komercjalizacji przedsiębiorstw państwowych. Eksponuje wielopłaszczyznowość i wieloaspektowość znaczenia komercjalizacji jako procesu transformacji wybranej grupy przedsiębiorców, pokazując, iż współczesne znaczenie komercjalizacji w ujęciu prawniczym ma charakter złożony. W pracy wykorzystano bogatą literaturę przedmiotu, w tym również szeroko orzecznictwo sądowe. Opracowanie wzbogacają omówione procedury przekształceń państwowych przedsiębiorstw w innych państwach, umożliwiając porównywanie odmiennych nieraz regulacji prawnych. Z uwagi na wyczerpującą i dogłębną analizę wielu poruszanych w tej pozycji instytucji prawnych, publikacja ta winna stanowić źródło badań w zakresie transformacji gospodarki narodowej, a także służyć osobom zawodowo związanym z tą sferą gospodarki.
Sumire Linia koment
Okładka - Komercjalizacja przedsiębiorstw państwowych Problemy znowelizowanej procedury karnej
Sobolewski Zbigniew, Arytmiak Grażyna, Kłak Czesław Paweł (red.)
Okładka - Komercjalizacja przedsiębiorstw państwowych Nadpłata podatku
Ślifirczyk Maciej
Okładka - Komercjalizacja przedsiębiorstw państwowych Naruszenie prywatności osób publicznych przez prasę
Sieńczyło - Chlabicz Joanna
Okładka - Komercjalizacja przedsiębiorstw państwowych Tożsamość, a cykl życia
Erik H. Erikson
Okładka - Komercjalizacja przedsiębiorstw państwowych Waga anioła. Zbiór anegdot sądowych
Zygmunt Ogórek
Cień jabłoni