Komputerowy skład tekstów. Jak to zrobić?

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2003-11-20
ISBN: 837361236X
Dodał/a książkę:helion

Projektowanie atrakcyjnych publikacji nie jest wyłącznie kwestią wrodzonego talentu projektanta i chwili natchnienia. Rządzi się ono pewnymi zasadami, które często "czujemy", a które w tej książce zostały szczegółowo opisane i wyjaśnione. Poleganie wyłącznie na własnej intuicji może okazać się zwodnicze. Dlatego jeśli chcesz, by stworzone przez Ciebie publikacje przyciągały uwagę czytelnika swą elegancką formą, powinieneś przeczytać tę książkę.

Książka "Komputerowy skład tekstów. Jak to zrobić?" została napisana z myślą o wszystkich osobach, które pragną zaprojektować różnego rodzaju publikacje, ale nie mają doświadczenia ani teoretycznych podstaw z zakresu projektowania. Posłużenie się opisanymi w niej podstawowymi zasadami gwarantuje, że projekty będą wyglądały profesjonalnie, będą lepiej zorganizowane, ujednolicone i interesujące, a ich autor poczuje się pewniej w swojej roli.

W książce omówiono między innymi:
  • Dobór właściwych odległości między poszczególnymi elementami graficznymi publikacji, organizacja treści
  • Wyrównywanie i rozmieszczanie elementów na stronie
  • Stosowanie standardów graficznych prowadzące do jednolitego wyglądu projektu
  • Tworzenie atrakcyjnych projektów dzięki stosowaniu kontrastu między elementami
  • Najważniejsze kategoria krojów pisma
  • Łączenie i kontrastowanie krojów pisma
Wieloletnie doświadczenie Robin Williams i jej wyjątkowy styl trafiający w potrzeby osób bez specjalistycznego przygotowania, sprawi, że nauka projektowania stanie się dającą satysfakcję przygodą. Jeśli dopiero rozpoczynasz zabawę z projektowaniem publikacji, zacznij od tej książki.