Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka

Ocena: 0 (0 głosów)
Książka Rosyjskiego autora jest prawdziwym fenomenem. W czasach dyktatu poprawności politycznej Aleksander Nikonov otwarcie krytykuje ideologię feministyczną, wykazując absurdalność i szkodliwość realizacji jej założeń. Nikonov przedstawia genezę feminizmu, sięgając do niejednokrotnie szokujących, nieznanych lub świadomie przemilczanych źródeł i faktów. W bardzo czytelny sposób przedstawia podobieństwo feministycznej ideologii i sposobów jej popularyzowania do innych destrukcyjnych ideologii funkcjonujących w XX wieku - komunizmu i faszyzmu. Nikonov wnikliwie opisuje także opłakaną kondycję współczesnego „białego mężczyzny”, który stał się głównym celem ataków „ziejących nienawiścią” feministek. Jednak nie jest to książka jedynie o feminizmie. Autor przedstawia także dramatyczne skutki realizowania poprawności politycznej, zwłaszcza w sferze edukacji wyższej. W książce znajdziemy wiele absurdów politycznej poprawności, wymownie uzasadniających smutną refleksję autora nad współczesną cywilizacją.

W świetle toczących się dyskusji nad kondycją ideową i przyszłością społeczeństwa polskiego książka wydaje się być szczególnie interesująca dla czytelnika w Polsce. Oparta na faktach, pozostaje głęboką refleksją, ale przede wszystkim przestrogą, jak opłakane skutki może przynieść realizacja idei feministycznych i innych pomysłów politycznie poprawnych gorliwców.

Informacje dodatkowe o Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka:

Wydawnictwo: Trio
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-7436-280-1
Liczba stron: 356

więcej

Kup książkę Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-06-14, 52 książki 2014,
Zabawny tytuł niesie zabawną książkę na bardzo poważny temat. Opowiedziana ze zrozumieniem czytelnika opowieść o amerykańskim systemie edukacji i jego skutkach przeradza się w brak historii ruchów feministycznych, za to skupiając się na możliwej przyszłości. I choć na początku czytania myśl o tym, że feminizm może kiedyś spowodować przelew krwi wydaje się nieprawdopodobna, warto książkę przeczytać, by dowiedzieć się, czemu tak może się stać. Biedni mężczyźni...
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy