Kontrola

Pierwsza część przygód Nastii Strzeleckiej Przerażająca wizja Związku Radzieckiego i jego mieszkańców kontrolowanych przez wszechwładne służby bezpieczeństwa Moskwa, rok 1936. Nastia Strzelecka jest na pozór przeciętną komsomołką i pracownicą fabryki „Sierp i Młot”. Wkrótce jednak ta nadzwyczaj sprawna fizycznie i zdeterminowana dziewczyna trafia pod opiekę wpływowego towarzysza Chołowanowa, sławnego pilota, zostaje przyjęta do kadry narodowej ZSRR i rozpoczyna intensywny kurs spadochroniarski. Kiedy podczas wielkiej powietrznej parady dochodzi do tragicznego wypadku, Nastia swoją niezłomną postawą zwraca uwagę samego towarzysza Stalina. Wódz przydziela ją do elitarnej jednostki służb specjalnych i Nastia rozpoczyna błyskawiczną karierę. Wygląda na to, że gotowa jest zrobić wszystko dla dobra komunizmu i Związku Radzieckiego… Wkrótce nakładem REBISU ukaże się część druga – Wybór.

Informacje dodatkowe o Kontrola:

Kontrola - opinie o książce

Avatar użytkownika - witoldmeik
witoldmeik
Przeczytane:2016-04-25, Ocena: 6, Przeczytałem,
Swietna powiesc,niesmiertelny temat,lekkie poslugiwanie sie piorem.Zalety mozna mnozyc.Suworow to urodzony pisarz,ktory mial szczescie w nieszczesciu zyc w ZSRR,co sprawia,ze jest on ekspertem w kwestii komunizmu,zniewolenia,kontroli umyslu.Zna zycie i "zarobil" doswiadczenie jakiego mieszkaniec Zachodu nie zazna nigdy.Trzeba przeczytac chocby po to,by nie miec szacunku dla takich ludzi jak tow.Zacharski

W trakcie trwania Targów Książki w Katowicach, u znajomego antykwariusza (o którym kiedyś Wam opowiadałem),kupiłem dwie książki autorstwa Wiktora Suworowa: "Dzień M" oraz "Kontrola". Jako, że już miałem przyjemność zapoznać się z twórczością tego autora, więc wiedziałem na pewno, że nie będę żałował tego zakupu. Z tych dwóch zakupionych powieści na pierwszy ogień poszła "Kontrola". Ten egzemplarz został wydany w 1995 roku przez Wydawnictwo Adamski i Bieliński. Jak łatwo policzyć jest to książka, która ma już 28 lat.
Powieść to opowiada o losach Anastazji Strzeleckiej. Kobietę tę poznajemy w momencie, gdy przeprowadzona jest na niej egzekucja. Następnie poznajemy jej losy i wydarzenia, które zaprowadziły ją w tak feralne miejsce. Nastia bierze udział w morderczym treningu, pracuje w zakładzie "Sierp i młot". Jej upór, determinacja i doskonałe wyniki doprowadzają ją do towarzysza Chołowanowa, legendarnego pilota. U niego przechodzi kurs spadochroniarski, a po splocie wielu zdarzeń, na polecenia samego Stalina, trafia do elitarnej jednostki służb specjalnych. W tej ostatniej dostaje coraz trudniejsze zadania, z których zawsze wychodzi obronną ręką.
Tytuł ten był bardzo wciągający. Na przeczytanie 286 stron potrzebowałem czterech posiedzeń i trzech dni. Dzięki tak szybkiemu czytaniu "Kontrola" znalazła się na 19 miejscu wśród 252 książek Przeczytanych Na Tronie. Zdecydowanie chciałbym Wam polecić ten tytuł, niekoniecznie w tak starym wydaniu. Możliwe, że uda się Wam trafić na książkę, którą wznowił w 2010 roku Dom Wydawniczy Rebis.

Akwarium
Wiktor Suworow0
Okładka ksiązki - Akwarium

Ta książka jako pierwsza odkryła sekrety najbardziej tajnego wywiadu na świecie - Głównego Zarządu Wywiadowczego, czyli GRU, przełożona na 27 języków...

Specnaz
Wiktor Suworow0
Okładka ksiązki - Specnaz

Historia i struktura Specnazu – uderzeniowych formacji radzieckiego wywiadu wojskowego Specnaz to uderzeniowe formacje radzieckiego wywiadu wojskowego...