Kościół dla średnio zaawansowanych

Aniołek automatyczny Strój godny Matka Boska Elektryczna Modlitwa stresem Jeśli chcesz się dowiedzieć, o czym mowa, książka Szymona Hołowni jest właśnie dla ciebie! Jak pisze sam autor, to coś dla tych: ?którzy z Kościołem mają do czynienia od święta, ale wciąż są go ciekawi. Być może chcieliby dowiedzieć się, jak księża przygotowują się do kazań, czym różni się przeor od proboszcza i o co tak naprawdę chodzi z wymaganym przez księży ?strojem godnym?. Nie dla mocno ?zaawansowanych?

Informacje dodatkowe o Kościół dla średnio zaawansowanych:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-11-01
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-1291-6

Kup książkę Kościół dla średnio zaawansowanych

Kościół dla średnio zaawansowanych - opinie o książce

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2016-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Swietna ksiazka dla tych ,ktorzy chca zglebic zakamarki kosciola.Ta ksiazka to taki rodzaj slownika w ktorym wyjasnione sa rozne pojecia dotyczace kosciola.Siegajac po nią nie sadzilam ,ze moge sie dowiedziec jeszcze czegos nowego bo jak sadzilam duzo wiem na temat kosciola a jednak.Holownia swoim stylem pisania pokazuje kosiol w nieco zabawny sposob i to jest fajne bo ta ksiazka nie jest kolejnym nudnym wywodem na temat kosciola ale opisuje go troche z przymrozeniem oka.
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2015-01-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2015),
Trochę prześmiewcza pozycja dotycząca kościoła, księży i wiernych. W miarę lekka do przeczytania a jednocześnie zawierająca pewne wartości....
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-09-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Czy o Kościele Katolickim można wypowiadać się "na wesoło"? A owszem, można i z całkiem niezłym skutkiem robi to Szymon Hołownia. Książka ta, co ważne nie służy nawracaniu ani tym bardziej nie ma w sobie nic z fanatyzmu religijnego (inaczej bym po nią nie sięgnęła). To forma leksykonu, a intrygujące hasła jak: "Watykańska ruletka, "Matka Boska Elektryczna" czy "Aniołek automatyczny" nie tylko powodują uśmiech na twarzy, ale i wzbudzają ciekawość, którą natychmiast można zaspokoić. Szymon Hołownia w bardzo przejrzysty sposób tłumaczy wszystko to, co można zaliczyć do "zjawisk kościelnych" robiąc to z niesamowitym humorem i dystansem do całego tematu.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-02-03, 26 książek w 2014r,
"Nie przyszedłem Pana nawracać, przyszedłem Pana poinformować".ks. Jan Twardowski. Jest to cytat, który oddaje istotę tej pozycji. Książka ma charakter leksykonu/encyklopedii/przewodnika. I jeśli tak do niej podejdziemy, to nie spotka nas rozczarowanie. Dodatkowo, jak to w leksykonie, pojęcia są umieszczone w porządku alfabetycznym. Sz.Hołownia wyjaśnia nam co znaczą takie wyrażenia jak np; antyfona, apokryf, brewiarz, ekskomunika, episkopat, noc ducha, nowicjat, psalmy złorzeczące, strona ewangelii, strona lekcji itd. Z tej książki dowiedziałam się, cytuję: " W Stanach kilkanaście lat temu zaczął się proces beatyfikacyjny Dorothy Day, założycielki ruchu Catholic Worker. Nie przeszkodziło w tym ani to, że Day w młodości miała nieślubne dziecko, ani nawet, że dopuściła się aborcji". Str 52. Autor z dawką humoru odsłania kuluary. Cytuję; "Kancelaria parafialna. Tu chowa się największy parafialny skarb. Kartotekę. Kartoteka uzupełniana jest zwykle przy okazji kolędy. Figuruje na niej każda rodzina, rozpisana na osoby, z datami, zajęciami, wykresami hojności oraz [...] komentarzami kapłanów. Oto wybór z jednej parafii na ścianie wschodniej: " Ojciec rodziny powitał kapłana w gaciach", " Rzucił się na mnie pies, duży, czarny, szczekając" i nasycone emocjami: "Jakie wredne dusigrosze" lub zwięzłe; "Sodomia i Gomoria"'. Str 60. - Bez komentarza! Hołownia, zwraca uwagę na powszechną modlitwę, czyli zwyczajną rozmowę z Bogiem. Rozmowę jak z matką, jak z ojcem. Rozmowę pozbawioną patosu i zbędnego zadęcia. Książka, jak sam Autor określił w tytule, "średnio zaawansowanym" pozwoli poznać język kleru, przybliży wiele aspektów wiary. Niestety nie obudzi szacunku do księży. No, ale żeby ten obudzić musiałyby zagrzmieć "Trąby Jerychońskie"
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 3, Przeczytałam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Granica miedzy śmiechem a ośmieszaniem jest bardzo cienka. A autor balansuje na jej krawędzi. Obiecywałam sobie po tej książce dużo więcej, myslałam że stanowi coś w rodzaju przystępnego przewodnika po kościelnych definicjach, a tymczasem mamy tu sporo anegdotek i niby zabawnych spostrzeżeń, ale jak dla mnie za wesoło.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Książka, która momentami w sposób bardzo zabawny przybliża katolikowi niektóre pojęcia. Nagłówki niektórych pojęć bardzo intrygowały np Aniołek automatyczny, Matka Boska elektryczna, Watykańska ruletka.
Avatar użytkownika - stokrotka22
asza
Przeczytane:2012-01-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - książki religijne,
Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe
Szymon Hołownia0
Okładka ksiązki - Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe

Szymon Hołownia zaskakuje po raz kolejny! Wprowadza nas w tajniki duchowego życia przez… kuchnię. Proponuje proste i sprawdzone przepisy, dzięki...

Ludzie na Walizkach. Nowe Historie
Szymon Hołownia0
Okładka ksiązki - Ludzie na Walizkach. Nowe Historie

To książka, która powstała na podstawie programu pod tym samym tytułem, który Szymon Hołownia prowadzi w Religia.tv. Rozmawia z ludźmi w sytuacjach granicznych...