Kostnica

Pewnego dnia do wydziału sanitarno-epidemiologicznego w San Francisco przychodzi staruszek, który skarży się, że jego dom... oddycha. Wkrótce do szpitala trafia młody mężczyzna, który oddycha w ten sam dziwny sposób, i inny jeszcze mężczyzna, który został okrutnie okaleczony. Jane Torresino, dziewczyna pracująca w księgarni, nabiera przekonania, że wszystkie te dramatyczne wydarzenia mają związek z pewną indiańską legendą. Akcja nabiera tempa, gdy do San Francisco przyjeżdża indiański szaman, który podejmuje wyzwanie demonów.

Informacje dodatkowe o Kostnica:

Kup książkę Kostnica

Kostnica - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-09-25, Mam,

Mówi się, że Kostnica jest wizytówką Grahama Mastertona. Dostał za nią wyróżnienie literackie, podobnie jak za Tengu. Ktoś, kto zacznie przygodę z horrorem od tej książki, z pewnością poczuje niedosyt. Dlatego przed jej przeczytaniem należy przeczytać kilka horrorów współczesnych autorów, aby ją docenić. Kostnica jest typem horroru, który reprezentuje prawdziwy horrorowy "oldschool". Teraz pokrótce coś o fabule.

John Hayatt jest przeciętnym facetem, przejawiającym objawy poczucia humoru pracownikiem wydziału sanitarno-epidemiologicznego w San Francisco. Jego największym problemem był brak kobiet oraz robaki i szczury, które zamieszkiwały domy amerykanów. Pewnego dnia jego biuro odwiedza starszy mężczyzna, który na zawsze zmieni dotychczasowe życie Johna.

Mężczyzna ten twierdzi, że jego dom ma problem i nie są to ani robaki, ani inne paskudztwa. Twierdzi, że jego dom... oddycha. John postanawia odwiedzić jego dom i na własne oczy przekonać się, że coś jest nie tak. Okazuje się, że w tym domu odradza się jeden z najpotężniejszych demonów indiańskich. Robi to w taki sposób, że czytelnik będzie przynajmniej zaskoczony.

Jak to w horrorach Mastertona bywa, nasz główny bohater straci kilku przyjaciół, kilku zyska, a sam przeżyje chyba najgorszy koszmar swojego życia. Wobec zagrożenia, jakim jest potężny indiański demon, John będzie musiał skorzystać z pomocy swojej byłej dziewczyny - interesującej się okultyzmem i pracującej w księgarni, dzielnego lekarza, a także indiańskiego szamana, który łudząco przypomina Śpiącą Skałę z Manitou.

Masterton udowodnił już, że potrafi świetnie poruszać się pośród legend czerwonoskórych. Tak też jest w tym przypadku. Sukcesem tej książki jest jej magi, treść, która potrafi przyciągnąć. Tak jak wolimy kino z lat 70. i 80., tak wolimy starego, dobrego Mastertona.

Avatar użytkownika - Hypnose
Hypnose
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, przeczytane,
Lubie czytać książki Mastertona bo często odwołuje się do legend i różnych wierzeń, a jednak ta książka mnie rozczarowała. Czytałam wcześniej Kły i Pazury - tam jest dużo ciekawiej opisana historia o tym samym demonie. Ta książka nie porywa
Polecam wszystkim fanom Mastertona i miłośnikom horrorów
Avatar użytkownika - PannaPinko
PannaPinko
Przeczytane:2013-04-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w roku 2013,
Należę do fanów Mastertona, aczkolwiek ta książka pośrednio przypadła mi do gustu. Nie wiem, co było tego przyczyną, nie potrafię określić, ale poprzednie utwory jak np. "dziecko ciemności" na długie godziny wbijały mnie w fotel :) w "kostnicy" na plusie jest notka od autora zaraz na początku książki, gdzie informuje, że prześladował go dziwny pech w trakcie pisania... Teraz zastanawiam się, czy naprawdę coś takiego mialo miejsce, czy to tylko podpucha dla czytelnika ;)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-25,
Szczerze mówiąc nie zachwyciła mnie ta książka...Historia w niej opisana nie za bardzo przypadła mi do gustu. Były momenty straszne,ale szczerze spodziewałam się czegoś lepszego. W sumie czyta się ją szybko, szczególnie sceny, które rozgrywają się w tym strasznym domu. Później już leci kartka za kartką. Nie pasuje mi tytuł do tej książki i jakoś ciężko mi to było przetrawić. Na pewno dla fanów G. Mastertona będzie to ciekawa pozycja, jednak mnie troszkę ta książka rozczarowała.
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2010-11-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Super książka, warto do niej sięgnąć! Polecam
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2020-04-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Przeczytasz wstęp od autora, moment się zawahalam czy czytać tę książkę. Ciekawość jednak zwyciężyła. Seymoura Wallisa niepokoją dźwięki wydawane przez jego dom. To, co wydaje się tylko omamami słuchowymi starszego pana, okazuje się jednak dopiero początkiem strasznych wydarzeń.

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2020-03-04, Ocena: 4, Przeczytałem,

Typowy Masterton z czasów pierwszych jego książek ukazujących się w Polsce (Manitou, Dżin). Magia, demony, szybka nieskładna akcja, lekko papierowi bohaterowie i dużo brutalnych zgonów.

Jeśli tego się właśnie oczekuje, to czyta się to lekko, a powieść potrafi rozerwać (niektórych bohaterów nawet dosłownie). Nie ma co doszukiwać się tu głębi, tylko bawić się wraz z autorem.

Avatar użytkownika - Aramina
Przeczytane:2013-09-18, Przeczytałam,
Martwi za życia
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Martwi za życia

Po nieudanej operacji Trójząb detektyw nadkomisarz Katie Maguire ma pełne ręce roboty. Mimo policyjnych działań Cork zalewa fala narkotyków...

Plaga
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Plaga

Pewnego pięknego letniego poranka doktor Leonard Petie dostaje wezwanie do chorego dziecka. Chłopiec w stanie krytycznym trafia do szpitala. Niestety lekarze...