Opis ksiązki
Kup Teraz

Kot alchemika

Ocena ( 5 osób )
5.4
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324587919
Liczba stron: 376
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Kot alchemika
W Sledwayi, gdzie zamiast kwiatów rosną jedynie brodawki i czyraki, mały krotek Echo, tzn. kot, który mówi, umiera z głodu, gdy nagle pomocną i szponiastą dłoń wyciąga ku niemu miejski Przeraźnik, alchemik, kucharz i mistrz malarstwa katastroficznego. Krotek godzi się na miesiąc najbardziej wyrafinowanych rozkoszy kulinarnych w zamian za swój tłuszcz.Czy Echo skończy marnie w alchemicznym kotle podczas kolejnej pełni? Czy pomogą mu jego nowi sprzymierzeńcy: Gotowany Upiór, puchacz Fiodor F. Fiodor oraz równie romantyczna co brzydka Inacea Anacaci, ostatnia przeraźnica w Sledwayi? Czy uda im się pokonać Przeraźnika?
Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2012-10-08, Na półkach: Przeczytałem,Książki dla młodzieży,

Powieści dla młodzieży coraz częściej zaskakują pomysłowością i wysublimowanym humorem autorów. „Kot alchemika” Waltera Moersa to książka z pogranicza baśni, fantastyki, czarnego humoru i horroru. Każdego z tych gatunków jest w książce po trochu, tworzą one subtelną, doskonale zrównoważoną mieszaninę, niczym wywar z alchemicznego kotła.Echo jest krotkiem, czyli kotem potrafiącym mówić we wszystkich językach ludzkich i zwierzęcych. Po śmierci swojej właścicielki błąka się samotnie po ulicach Sledwai, głodny, wychudzony i przez wszystkich

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 (253) książki w 2014,Fantastyka,Mam,
Echo nie jest zwykłym kotem, on jest krotem, który ma dar porozumiewania się ze wszystkimi stworzeniami. Żyje sobie beztrosko ze swoją pańcią, która go karmi i się nim opiekuje. Pewnego dnia jednak jego właścicielka umiera, a krot zdany tylko na siebie o mało nie zdycha z głodu. Pomoc ofiarowuje mu przeraźnik Eisspin, który zawiera z nim pakt...

Kolejna powieść Moersa zdawało by się dla dzieci. Porusza ona jednak bardziej skomplikowane tematy.
Przykładowo w książce toczy się ciekawa dyskusja o tym, na ile okrutny jest ten, który gotuje i zjada żywe istoty. Krot zarzuca przeraźnikowi okrucieństwo, podczas, gdy sam u swojej byłej właścicielki zjadał mięso, które ona mu przyrządziła. Czyżby był tak samo bezlitosny jak Eisspin?

Innym jest problem otyłości, jaka dotyka coraz więcej ludzi. Krotek, który wcześniej głodował, rzuca się z apetytem na potrawy serwowane mu przez przeraźnika i zbyt późno dostrzega tego skutki.

Ale takim najważniejszym mottem przewodnim książki jest to, że nie ważne na jakie problemy się natrafi, nigdy nie powinno poddawać się losowi i czekać bezczynnie na nieuniknione. Trzeba podjąć jakieś działania, bo zawsze jest choćby cień szansy, by najgorsze przezwyciężyć. Przecież po deszczu zawsze świeci słońce, prędzej czy później.

Muszę przyznać, że książka szalenie mi się podobała. O wiele bardziej niż "Rumo" czy "Miasto śniących książek". Chociaż, by lepiej wpasować się w świat krotka Echo, warto przeczytać najpierw te dwie książki, bowiem wspominane tu są niektóre postacie bądź wydarzenia z pozostałych powieści.
gan1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Dla dzieci,Fantastyka,Mam,Wyzwanie czytam regularnie w 2013 roku,
Podobała mi się najmniej ze wszystkich książek tego autora.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mindfreak Linia koment
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2010-09-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów