Opis ksiązki
Kup Teraz

Kot, który rozmawiał z duchami tom 10

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Elipsa
Data wydania: 2008-01-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788361226505
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę:takahe
Kiedy pani Cobb usłyszała niepokojące hałasy w zabytkowym domu na farmie, zadzwoniła do Qwillerana. Niestety dziennikarz przybył z pomocą za późno. Doszedł do wniosku, że ktoś śmiertelnie wystraszył panią Cobb. Ale kto? Qwilleran zamieszkał w zabytkowym domu ze swoimi nieodłącznymi towarzyszami. Kiedy Koko zaczął się dziwnie zachowywać, dziennikarz zadał sobie pytanie: czy kot znowu wywęszył zbrodnię, czy to tylko jego fanaberiea Czy Qwilleran ma szansę rozwiązać tę zagadkę?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
monalizka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Jim Qwilleran, bogaty, ale skromny były dziennikarz śledczy mieszka ze swoimi rasowymi kotami (Koko i Yum) w Pickax City. Naturalnie ciekawy i cyniczny interesuje się przestępstwami, stąd też ma pewne podejrzenia dotyczące incydentu, który wszyscy uznali za wypadek. Jaki to ,,wypadek"? Pani Cobb w histerii pewnej nocy dzwoni do naszego bohatera, mówiąc, że w jej domu straszy i boi się być sama. Gdy Q dociera na miejsce, zastaje ją leżącą bez życia na podłodze w kuchni. Lekarz orzekł zawał serca.

Bohater zamieszkuje w domu zmarłej (ze swoimi kotami, tymi puszystymi bestyjkami), ale bynajmniej nie jest spokojnie. Nachodzą go wręcz namolni, hałaśliwi i niesubtelni sąsiedzi, którzy chcą się ,,zaprzyjaźnić". Jego kot, Koko, zachowuje się dziwnie, gada do siebie lub rozmawia z duchami, zwala z półki pewne książki. Czy coś chce mu przekazać? Q niesentymentalny i powściągliwy nie wierzy w miejscowe duchy, ale powoli pod wpływem poczty pantoflowej (dobrze działającej w małych miasteczkach) zaczyna widzieć pewne niepokojące rzeczy i ukryte powiązania między mieszkańcami. Bo ,,jeśli idzie o podejrzane typy to niepokoją go żywi". I odkrywa, że pani Cobb została zamordowana.

Braun napisała serię książek o ,,kocie, który...", które wpisują się w nurt lekkich kryminałów. Jeśli lubicie takie historie z futrzakami jako bohaterami i wartką akcją, to rozejrzycie się za tomami z tej serii.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów