Kot Prot znów gotów do psot

Bajkowy Kot Prot znów jest gotów do psot! Nie wszystkim się to jednak podoba. Mała Hania i jej braciszek nie mają powodów do zadowolenia, ponieważ Kot Prot ponownie przysporzy im kilku kłopotów. Oby tylko udało im się uporządkować wszystko przed powrotem mamy! Tym razem będą mieli wielu pomocników.

Legendarna postać Kota Prota, stworzona przez Dr. Seussa, jest świetnie znana amerykańskim czytelnikom. W kolejnej części jego przygód dzieci mają możliwość nauczyć się polskiego alfabetu, który dzięki znakomitemu tłumaczeniu Stanisława Barańczaka został wpleciony w bardzo przystępny sposób w treść bajki. Książka zawiera suplement z tekstem bajki w języku angielskim.

Informacje dodatkowe o Kot Prot znów gotów do psot:

Kot Prot znów gotów do psot - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2017-07-15, Ocena: 4, Przeczytałem,
KOTY I ICH PSOTY Z okazji osiemdziesiątej rocznicy wydania ,,Kota Prota" wydawnictwo Media Rodzina wznowiło nie tylko tę klasyczną książkę, ale także jej kontynuację. ,,Kot Prot znów gotów do psot!", bo taki nosi ona tytuł, to kolejna znakomita i pouczająca pozycja w dorobku legendarnego Dr. Seussa, którą, jak właściwie każdą klasykę, warto jest poznać niezależnie od wieku. Hania (w oryginale Sally) i jej brat całkiem niedawno po raz pierwszy spotkali Prota - kota w pasiastym kapeluszu, specjalistę od psot. Wprawdzie (z jego pomocą) udało im się naprawić szkody, jakie wówczas zostały wyrządzone w ich domu, ale i tak nie zamierzali spotykać go ponownie. Niestety, kiedy tylko nadchodzi zima, Prot znów pojawia się w ich życiu. Rodzeństwo akurat męczy się z odśnieżaniem, którego zażądała od nich mama, ale nie mają na to najmniejszej choćby ochoty. Śniegu jest dużo, praca ciężka, a czasu coraz mniej. I wtedy pojawia się kot, który z miejsca wskakuje w wannę i zaczyna brać prysznic, jedząc tort. W konsekwencji wanna staje się brudna, a Prot zaczyna starania o wyczyszczenie jej, jednakże kiedy jedną z powierzchni udaje się przywrócić do pierwotnego stanu, zabrudzeniu ulega kolejna. Czy zatem możliwe jest doczyszczenie wszystkiego? Nie bez pomocy! Dlatego kot przyzywa mieszkające w jego kapeluszu kotki! Tylko czy ich obecność nie doprowadzi do jeszcze większych szkód? Druga część ,,Kot Prota" nie zawodzi. Właściwie stoi na podobnym, co pierwsza poziomie, bawi, uczy i dostarcza porcji krótkiej, ale bardzo sympatycznej rozrywki. Podobnie, jak poprzednik, uczy słów i zachęca do ich poznawania, pokazuje też właściwie postawy, a przy okazji w tym tomie zawarta została lekcja alfabetu - choć tłumaczowi zniknęła gdzieś po drodze litera ,,V". Wszystko to pełne przygód, podane z humorem i energią, którą widać w prostych, ale w punkt trafionych rymach. Przy okazji sama historyjka opowiedziana przez dr. Seussa jest ciekawa i urocza, a jej bohaterowie bardzo sympatyczni. Nie można też zapomnieć o stronie graficznej książki. Ilustracje dominują bowiem nad tekstem, więc ich znaczenie jest bardzo duże. Ale i one wypadają znakomicie: cartoonowa, prosta, ale ujmująca kreska, dobry dobór barw i charakterystyczne dla twórczości dr. Seussa rysy postaci po prostu cieszą oko i doskonale pasują do całości. Jeśli więc szukacie dobrej, mądrej i klasycznej opowieści dla dzieci, która spodoba się przy okazji czytelnikom w każdym wieku, polecam Wam ,,Kota Prota". Naprawdę jest tego warty. Przy okazji mam nadzieję, że na polskim rynku ukażą się kolejne utwory dr. Seussa. Recenzja opublikowana na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/07/15/kot-prot-znow-gotow-do-psot-dr-seuss/
Kto zje zielone jajka sadzone?
Dr. Seuss0
Okładka ksiązki - Kto zje zielone jajka sadzone?

Pełna absurdalnego humoru bajeczka dr. Seussa, słynnego autora i ilustratora książek dla dzieci. Zamieszczony na końcu oryginalny tekst z podkreślonym...