Kot w stanie czystym

Prawdziwy Kot... Prawdziwe koty nigdy nie jedzą z miseczek (a przynajmniej nie z takich, które są oznaczone DLA KOTA) Prawdziwe koty nigdy nie noszą obroży przeciw pchłom... ani nie pojawiają się na kartkach urodzinowych... ani nie gonią niczego, co ma w środku dzwoneczek. Prawdziwe koty jedzą tarty. I podroby. I masło. I wszystko inne, co zostanie na stole. Potrafią usłyszeć otwierające się drzwi lodówki dwa pomieszczenia dalej. Prawdziwe koty nie potrzebują imion. Ale często są imionami nazywane. Aarghwynochastądtydraniu świetnie się nadaje.

Informacje dodatkowe o Kot w stanie czystym:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2005-11-10
ISBN: 83-7469-185-9
Tytuł oryginału: The Unadulterated Cat
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Ilustracje:-

Kup książkę Kot w stanie czystym

Pewnie, istnieje kot dziki, ale wygląda całkiem jak przeciętny udomowiony i pręgowany zwierzak, który dostał cegłą po głowie i się z tego powodu rozzłościł.

Jeden z przyjaciół miał Kota Arcyzbrodniarza, który sądził, że jest rondelkiem. Ale że był bardzo kosztowny i miał lepsze pochodzenie niż królowa Wiktoria, myślał, że jest rondelkiem z klasą.

Kot w stanie czystym - opinie o książce

"Kot w stanie czystym" to humorystyczna książeczka, mini-kompendium wiedzy na temat kotów. Polecam jako zabawny prezent dla fanów tych zwierząt, a reszcie czytelników, hmm... można przeczytać, ale nie trzeba. Od czasu do czasu się uśmiechnęłam, ale generalnie wiem, że Pratchett miewał lepsze żarty. Przyznaję, że nie wszystkie były dla mnie zrozumiałe. Może gdybym pochodziła z Anglii byłoby lepiej. Po kilku dniach od lektury niestety niewiele jestem sobie w stanie przypomnieć.

Avatar użytkownika - GwiezdneKroniki
GwiezdneKroniki
Przeczytane:2017-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 102 książki w 2017 roku, Humor,
Już od pewnego czasu mam w planach sięgnąć po książki Terry'ego Pratchetta, dlatego kiedy zobaczyłam "Kota w stanie czystym" w bibliotece, nie wahałam się ani chwili. Okazało się, że to lekka książka pełna charakterystycznego humoru, a czytając dobre kilka razy nie mogłam powstrzymać się od śmiechu :) Z tym większą przyjemnością sięgnę teraz po książki ze Świata Dysku.
Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2016-10-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Książeczunia do pochłonięcia za jednym krótkim posiedzeniem. Nie ma tu fabuły, jest za to zbiór zabawnych przemyśleń na temat kotów. Po lekturze jedno wiem na pewno - mój sierściuch jest kotem najprawdziwszym z prawdziwych.
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2015-04-04, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Rasowy gniot w stanie czystym. Naprawdę nie miałam wygórowanych oczekwań - lliczyłam na coś niewymagającego i zabawnego. Może i pierwsze z życzeń zostało spełnione, ale niedobór drugiego mocno dał się we znaki. Ciężko powiedzieć po co powstała ta książka. Przede wszystkim nudno.
Absolutnie genialna książka! Terry Pratchett choć znany głównie z serii "Świata Dysku", to "Kot w stanie czystym" jak najbardziej zasługuje na uwagę! Książka zaopatrzona w piękne ilustracje opowiada o różnych typach kotów. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników Mruczków, ale i zwolenników sporej dawki dobrego humoru! Przy lekturze nie sposób się choćby nie uśmiechnąć ;) Jedynym minusem jest to, iż lektura zbyt szybko się kończy... :)
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2014-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Zabawne, lekkie. Niech was nie przestraszy, że autorem jest Terry Pratchett, bo to ani fantasy ani science fiction. Koty są jak najbardziej prawdziwe i to o tych "Prawdziwych kotach" opowiada z humorem książka. Opowieść okraszona jest obrazkami.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52książki/2014,
Książka o kotach na jedno popołudnie. Kto nie zna kotów - ten się zadziwi, kto zna - pokiwa głową i westchnie w sercu, bo na kanapie/fotelu/parapecie/krześle leży wypisz wymaluj przedstawiciel tego gatunku wiernie opisany w książce. Tekst został okraszony licznymi, jakże trafnymi rysunkami Jolliffe Gray'a
Avatar użytkownika - en-ca_minne
en-ca_minne
Przeczytane:2013-12-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Po 'Kota w stanie czystym' sięgnęłam trochę z przypadku, bo dostałam go w konkursie Czytelniczego. Ale wpadłam w tę książkę jak śliwka w kompot, szczególnie z powodu bycia szczęśliwą posiadaczką przedstawiciela rodziny kotowatych. Jak się okazało po lekturze Pratchetta - przedstawiciela szczególnego, bo jednego z ostatnich egzemplarzy ginącego Kota Pasterskiego. I z czystym sercem kociego miłośnika polecam ją każdemu posiadaczowi (ewentualnie przyszłemu) osobników z gatunku Kota Pocztowego, Kota Shrodringera czy Kota Wędrującego. Rodzaj nie ma znacznienia, ponieważ 'prawdziwość kota to styl życia'. Ta krótka książeczka to uroczy i cudnie napisany traktat o 'prawdziwości' niektórych kotów. Pratchett, parodiując niegroźnie naukowy żargon, zapoznaje czytelnika z historią i niewyjaśnioną ewolucją gatunku Kota Prawdziwego; ze sposobami stania się szczęśliwym posiadaczem tegoż; z jego możliwymi postaciami; higieną; opieką medyczną i innymi równie istotnymi zagadnieniami. Okazuje się, że Kot Prawdziwy to ten, który: 1) nie goni za niczym, co ma w środku dzwoneczek, 2) otwieranie lodówki słyszy pogrążony w mocnym śnie dwa pokoje dalej (w przypadku mojego Prawdziwego, ten objaw dotyczy ekspresu do kawy, bo kawa = mleko), 3) poluje nie dlatego, że jest głodny, ale dlatego że kocha domowników i chce zapewnić im ładne dodatki do mieszczania (gorzej, kiedy niezauważone po pewnym czasie zaczynają żyć własnym życiem) 4) robi wiele innych rzeczy, o których warto przeczytać u Pratchetta. Całość książki zwieńczona jest uroczymi, trafiającymi w punkt ilustracjami i jest absolutnie lekkostrawna i po prostu ... przyjemna :) kotnakrecacz@blogspot.com
Avatar użytkownika - alnilam
alnilam
Przeczytane:2013-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Wyzwanie - fantastyka,
Dobra rozrywka, zwłaszcza dla osób posiadających kota. Sama będąc właścicielką tego jakże fascynującego stworzenia (w dodatku po lekturze stwierdzam, że chyba nawet Prawdziwego...) zmuszona jestem stwierdzić, że jest w tej książce bardzo dużo prawdy ;) Podanej, jak na Pratchetta przystało, w specyficzny, humorystyczny sposób :)
Avatar użytkownika - Frejka
Frejka
Przeczytane:2013-01-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Uwielbiam koty. Książka jest bardzo prawdziwa, miejscami niestety bardzo męcząca, ale mimo wszystko zawarta jest w niej prawda dotycząca kociaków.

"Jakie inne zwierzę może liczyć na karmienie nie dlatego, że jest pożyteczne, ze pilnuje domu albo śpiewa, ale dlatego że kiedy się je nakarmi, to wygląda na zadowolone? I mruczy. Mruczenie jest bardzo ważne".

Zbiór przerażających (właściwie przerażająco śmiesznych) faktów o kotach. książka dla tych, którzy byli choć przez chwilę człowiekiem kota. Reszta nie zrozumie.

Muszę przyznać, że spodziewałam się raczej czegoś innego. Może nie jest ta książka najgorsza, ale skusiłam się ze względu na kota i okładkę. Jednak sami przeczytajcie, może się wam spodoba.

Avatar użytkownika - Gryzelda
Gryzelda
Przeczytane:2021-01-01, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Kolejna książka mojego ulubionego autora i do tego na temat moich ulubionych zwierząt - kotów. Wiele stwierdzeń w niej padających idealnie odnosi się do ich sposobu funkcjonowania. Polecam wszystkim miłośnikom kotów ;)

Avatar użytkownika - agusia97
agusia97