Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk

"Mała encyklopedia electro i electro-funk" to pierwsza w naszym kraju książka przedstawiająca korzenie i główne nurty tego gatunku muzyki. Historia muzyki elektronicznej sięga lat pięćdziesiątych XX wieku, a do jej rozwoju przyczynił się w latach 70. i 80. zespół Kraftwerk z zachodnich Niemiec, a dokładniej z Düsseldorfu. Grupa ta do dziś inspiruje wszystkich twórców i fanów tego gatunku muzyki rozrywkowej. Brzmienia „Czwórki z Düsseldorfu” zostały spopularyzowane przez dj-a z USA, czyli Afrika Bambaataa.To on stworzył w 1982 roku pierwsze nagranie w nowym stylu (electro-funk) zatytułowane „Planet Rock”. Wspomniany utwór łączy w sobie dwa nagrania „niemieckiej elektrowni” (z niemieckiego Kraftwerk to siłownia lub elektrownia), a mianowicie „Trans-Europe Express” i „Numbers”.

Od momentu wydania tego hitu electro zaczęło się prężnie rozwijać na całym świecie. Powstały też nowe jego odłamy między innymi freestyle music i miami bass. Później klasyczne electro dało początek takim nurtom muzycznym, jak: electro house, breakbeat czy drum & base, które do dziś królują w klubach. Ta encyklopedia jest dla tych, którzy fascynują się elektroniczną muzyką rozrywkową. Przedstawia krótko i rzeczowo historię tej muzyki od korzeni do czasów współczesnych, a także informuje o najbardziej zasłużonych twórcach electro, prezentuje też główne wytwórnie i wymienia najlepsze maxi-single, które warto poznać i posłuchać.

Informacje dodatkowe o Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2017-06-21
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 978-83-7900-786-8

Kup książkę Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk

Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2017-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
"Mała encyklopedia electro i electro-funk" to historia muzyki elektronicznej. Zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Są udokumentowaniem dokonań twórców muzyki elektronicznej z lat 70. 80. i 90. XX wieku, które warto przypomnieć albo poznać np."Trans Europe Express" zespołu Kraftwerk, "Planet Rock" Afrika Bambaaataa czy "Super Sonic" niemieckiej grupy Music Instructor. Ta publikacja zwiera również informacje o polskich twórcach muzyki elektronicznej. Znakomity producent muzyczny Camey czyli Maciej Sierakowski to pionier muzyki electro-funk w Polsce. To w jego studiu powstały hity do tańce breakdance i electric-boogie. "Mała encyklopedia electro i electro-funk" to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.