Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk

Ocena: 5 (1 głosów)
"Mała encyklopedia electro i electro-funk" to pierwsza w naszym kraju książka przedstawiająca korzenie i główne nurty tego gatunku muzyki. Historia muzyki elektronicznej sięga lat pięćdziesiątych XX wieku, a do jej rozwoju przyczynił się w latach 70. i 80. zespół Kraftwerk z zachodnich Niemiec, a dokładniej z Düsseldorfu. Grupa ta do dziś inspiruje wszystkich twórców i fanów tego gatunku muzyki rozrywkowej. Brzmienia „Czwórki z Düsseldorfu” zostały spopularyzowane przez dj-a z USA, czyli Afrika Bambaataa.To on stworzył w 1982 roku pierwsze nagranie w nowym stylu (electro-funk) zatytułowane „Planet Rock”. Wspomniany utwór łączy w sobie dwa nagrania „niemieckiej elektrowni” (z niemieckiego Kraftwerk to siłownia lub elektrownia), a mianowicie „Trans-Europe Express” i „Numbers”.

Od momentu wydania tego hitu electro zaczęło się prężnie rozwijać na całym świecie. Powstały też nowe jego odłamy między innymi freestyle music i miami bass. Później klasyczne electro dało początek takim nurtom muzycznym, jak: electro house, breakbeat czy drum & base, które do dziś królują w klubach. Ta encyklopedia jest dla tych, którzy fascynują się elektroniczną muzyką rozrywkową. Przedstawia krótko i rzeczowo historię tej muzyki od korzeni do czasów współczesnych, a także informuje o najbardziej zasłużonych twórcach electro, prezentuje też główne wytwórnie i wymienia najlepsze maxi-single, które warto poznać i posłuchać.

Informacje dodatkowe o Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2017-06-21
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 978-83-7900-786-8
Liczba stron: 392
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2017-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
"Mała encyklopedia electro i electro-funk" to historia muzyki elektronicznej. Zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Są udokumentowaniem dokonań twórców muzyki elektronicznej z lat 70. 80. i 90. XX wieku, które warto przypomnieć albo poznać np."Trans Europe Express" zespołu Kraftwerk, "Planet Rock" Afrika Bambaaataa czy "Super Sonic" niemieckiej grupy Music Instructor. Ta publikacja zwiera również informacje o polskich twórcach muzyki elektronicznej. Znakomity producent muzyczny Camey czyli Maciej Sierakowski to pionier muzyki electro-funk w Polsce. To w jego studiu powstały hity do tańce breakdance i electric-boogie. "Mała encyklopedia electro i electro-funk" to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Olga
Ewa Hansen ;
Olga
Zranione serca
Urszula Gajdowska
Zranione serca
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy