Krąg łgarzy. Powiastki filozoficzne z całego świata

Historie o mądrości? To płaskie jak uroczyste rozdanie nagród. Historie o umiejętności życia? O nauczaniu? Historie zabawne i pożyteczne, jakby powiedziano niegdyś? Zabawne historyjki? To by wyglądało na zbiór dowcipów. Baśnie o przestrzeni i czasie? O tym co tutaj i co gdzie indziej? O wczoraj i o zawsze?

Historie przemyślane, wypracowane, stworzone po to, by pomagać żyć, a czasem umrzeć. Często nas zdumiewają, rozśmieszają i w ten sposób rozbudzają naszą czujność, ale także rozbrajają nas. Kto się śmieje, ten łatwiej godzi się z tym co nie do przyjęcia, a nawet bezczelne, tajemnicze.

Te opowieści włóczą się po ulicach, zwłaszcza nocami. W pozornym dobrobycie stanowią nieoczekiwany element zaciekawienia, niepokoju. Dotykają z wdziękiem wszystkich punktów ludzkich niepewności, niczym iskry latające wokół jednego ogniska. Wydaje mi się, że w pełni zasługują na nazwę „baśni filozoficznych”.

Informacje dodatkowe o Krąg łgarzy. Powiastki filozoficzne z całego świata:

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 2013-02-01

Kup książkę Krąg łgarzy. Powiastki filozoficzne z całego świata

Krąg łgarzy. Powiastki filozoficzne z całego świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - monidecor
monidecor
Przeczytane:2013-03-29, Ocena: 4, Chcę przeczytać, 52 książki 2013,
Książkę tą otrzymałam w prezencie. To zbiór ciekawych, krótkich opowiastek filozoficznych zebranych z całego świata. Bawią, zaskakują i zmuszają deo refleksji.