Królewska kochanka

Anglia, XIV wiek. Alice Perrers - nieślubne dziecko prostytutki i wyrobnika, podrzucone do klasztoru. Z góry skazana na marny los. Dzięki uzyskanemu w klasztorze wykształceniu i szczęśliwemu splotowi okoliczności zostaje najpierw damą dworu królowej Philippy, a wkrótce potem kochanką króla Edwarda III. Inteligentna i ambitna Alice zręcznie pomnaża bogactwa i wywiera coraz większy wpływ na losy Korony. Tylko śmierć króla może zagrozić jej pozycji.

Informacje dodatkowe o Królewska kochanka:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2014-10-27
ISBN: 978-83-276-0885-7

Kup książkę Królewska kochanka

Królewska kochanka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-08-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52książki/2015,
Szata graficzna okładki wprowadziła mnie w błąd - nie zauważyłam nazwiska autorki umieszczonego pod tytułem i ominęłam napisane drobnym drukiem "lepsza niż'. W ten sposób wypożyczyłam książkę, którą przypisałam Philippie Gregory bo to od Gregory autorka ma być lepsza. Czy to był przemyślany chwyt reklamowy wydawcy? Czyżby nie dowierzał talentowi Anny O'Brien? Historia sama w sobie ciekawa - porzucone, nieślubne dziewczę, wychowane w klasztorze, zdobywa umiejętność czytania, rachowania i dzięki przypadkom trafia na dwór Ewdwarda III by stać się jego kochanką i wpływać na losy Korony. Sposób prowadzenia narracji jest taki jak u Gregory, książkę czyta się dobrze, widać trud jaki zadała sobie autorka by fikcję literacką sprzęgnąć z wydarzeniami historycznymi. Niestety od Gregory O'Brien lepsza nie jest, nie wiem czego, ale dla mnie, czegoś w tej książce brak.
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;