Królowa Lata

Tom 1 cyklu Królowa lata

Siedemnastoletnia Aislinn widzi wróżki od urodzenia. Te potężne i groźne istoty przechadzają się niewidoczne w świecie śmiertelników. Dziewczyna przestrzega zasad gwarantujących jej bezpieczeństwo, jednak nagle okazuje się, że to nie wystarczy. Musi zmierzyć się z podstępnym, ale niestety pociągającym Królem Lata… Stawką tej ryzykownej gry będzie całe jej życie. Intryga wróżek, miłość śmiertelników i starcie pradawnych zasad ze współczesnymi pragnieniami splatają się w tej zdumiewającej opowieści. Pierwszy tom serii o mrocznym i zmysłowym świecie wróżek. To lektura dla tych, którzy potrafią poddać się wyobraźni.

Informacje dodatkowe o Królowa Lata:

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska

Kup książkę Królowa Lata

Królowa Lata - opinie o książce

Pomimo negatywnego nastawienia, które miałam do tej książki, po tym jak przeczytałam o niej opinie to książka bardzo, ale to bardzo mi się podobała. Znalazłam tam mnóstwo śmiesznych jak i trzymających w napięciu, a także wzruszających momentów. Co prawda niektóre rzeczy mi się nie podobały, albo nie przypadły go gustu, ale to tylko małe nieznaczące szczegóły. Za to reszta totalnie w moim typie. Zabieram się za następne :3
,,Nie wszystkie marzenia się spełniają." Książka bardzo mi się podobała. Autorka miała ciekawy pomysł. Powieść najbardziej przyciągnęła mnie do siebie światem wróżek. Został bardzo interesująco przedstawiony, do tego te wątki poboczne, dotyczące Królestwa Zimy...Postać królowej Beiry świetna, ale jeszcze lepsza Donii. Bardzo tragiczna postać o interesującej historii. Miłym "dodatkiem" do każdego rozdziału są cytaty z różnych książek o wróżkach co pomaga nam zrozumieć kim one są. Polecam z całego serca i myślę, że nikt się na niej nie zawiedzie ;)
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2014-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie 26 książek 2014,
Do sięgnięcia po tę książkę zachęciła mnie śliczna okładka. Tematyka wróżek czy paranormal romance nie jest jedną z moich ulubionych, ale postanowiłam sprawdzić tę powieść i na szczęście się nie zawiodłam. Jest to historia 17 dziewczyny, która jak każda kobieta w jej rodzinie widzi... wróżki. Żyje według zasad wpojonych jej przez despotyczną babcię i nie ujawnia swojego Widzenia ani przed wróżkami ani przed ludźmi. Jeśli chodzi o romans to powieść odchodzi trochę od schematu - ale dla mnie jest to duży plus. Jest to opowieść o trochę innego rodzaju wróżkach niż znamy z baśni, nie wszystkie są dobre i pomocne. Jednak historia ta działa na wyobraźnię i jest napisane bardzo ciekawym i barwnym językiem. W sumie polubiłam główną bohaterkę i z ciekawością śledziłam jej potyczki z Keenanem, Donią oraz jej relację z Sethem. Nie zostanie może ona moją ulubioną pozycją, ale z chęcią przeczytam dalsze części tej opowieści.
Avatar użytkownika - Sihhinne
Sihhinne
Przeczytane:2011-06-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jest to jedna z najlepszych książek o tematyce paranormal romance, jaką kiedykolwiek przeczytałam. Niepowtarzalna, tajemnicza, mroczna. Zapada w pamięć.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-11-16,
Książka jak najbardziej spodobała mi się, ale zakończenie jak dla mnie, było niefajne ...
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-05-25,
To może byc ciekawa książka... Czytałam pochlebne opinie w Internecie ;)
Avatar użytkownika - TeoriaSzczescia
TeoriaSzczescia
Przeczytane:2010-08-30, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Dobra książka, zwłaszcza jak na część pierwszą. Jednak mimo, że fabuła "wróżek i wróży" była mi obca, spodziewałam się ich lepszego opisu.
Avatar użytkownika - aniusiaczek92
aniusiaczek92
Przeczytane:2010-07-02, Przeczytałam, Mam,
Ta książka mnie oczarowała ! Historia opisana przez autorkę jest maczina mimo pojawiających się okropnych opisów czynów wróżek :) Uważam tę książkę za jedną z najlepszych o tej tematyce :) Polecam wszystkim ten cykl !
Avatar użytkownika - anita0201
Przeczytane:2015-10-07, Ocena: 3, Przeczytałam, czarna lista, gimnazjum,
Krucha Wieczność
Melissa Marr0
Okładka ksiązki - Krucha Wieczność

Seth ma wrażenie, że odkąd Aislinn objęła rządy nad Letnim Dworem wróżek, coś w ich związku szwankuje. Aislinn musi wypełniać liczne obowiązki i...

Opiekunka Grobów
Melissa Marr0
Okładka ksiązki - Opiekunka Grobów

W niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje...