Opis ksiązki
Kup Teraz

Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti

Ocena ( 6 osób )
5.3
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2011-04-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788376238890
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę:daniello99
Recenzja - Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti
"Zaczęło się zupełnie niewinnie od artykułu w gazecie: w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już lawinowo. Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu. I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni, stają się świadkami szaleńczego wyścigu. Kto pozna legendę Nefertiti? Kto wyniósł sarkofag z grobowca? Kim jest tajemnicza Cressida Finch? No i najważniejsze – kto pierwszy dotrze do klejnotu? Pytań coraz więcej, a czas upływa szybciej niż piasek w klepsydrze… „Tajemnica klejnotu Nefertiti” to nie tylko zapierające dech w piersiach przygody piątki przyjaciół. To odkrywanie tajemnic, legend i zapomnianych historii, zaglądanie do zakurzonych ksiąg, tajemniczych komnat i nikomu nieznanych grobowców… Kroniki Archeo to wartka akcja, przygody na miarę Indiany Jones, bohaterowie, z którymi nie będziesz chciał się rozstawać i mnóstwo humoru! Oto książka, którą czyta się jednym tchem! Ilustracje: Jacek Pasternak."
Recenzja
daniello99 Linia koment
Na półkach:

Tajemnica klejnotu Nefertiti to świetna propozycja dla miłośników starożytnego Egiptu, akcji i przygód, których nie powstydziłby się sam Indiana Jones. Ania i Bartek Ostrowscy to dzieci polskich archeologów, a Mary Jane, Jim i Martin to z kolei potomstwo egiptologów brytyjskich. Ta piątka dzieciaków przeżywa wspaniałe przygody, których mogłoby pozazdrościć jej niejed

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
hanka04 plusminus Linia koment
Para polskich i angielskich archeologów wyrusza do Egiptu by zbadać nowo odkrytą piramidę. Zabierają ze sobą swoje dzieci, głodne przygód i wrażeń a jednocześnie zafascynowane odkryciami. Dzieciaki na własną rękę starają się odkryć skarb. Trafiają na mapę piramidy. Świetnie radzą sobie również z zagadką. Teraz wystarczy tylko odnaleźć zaginioną świątynie i skarb Fefretiti.
ogurek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Przyjaciele Ostrowcy i Gardneranowie znów się spotykają!
Są archeologami i jadą do Kairu żeby zbadać grobowiec X.
Dzieci Ostrowskich i Gardnerów znajdują szlak Tajemniczego Klejnotu Nefertiti.
Szlak prowadzi do tajemnej świątyni.Wiedzą jednak że ktoś idzie im po piętach!
Czy im się uda? Zapraszam do czytania!
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,detektyw, kryminał,dla dzieci,
Za sprawą odkrycia groby w Egipcie piątka przyjaciół tam się spotyka. Należą oni do dwóch rodzin: Gardner i Ostrowskich. Razem bez wiedzy rodziców postanawiają odnaleźć zaginiony klejnot Nefertiti, która ma się znajdować z zaginionej świątyni. Jednakże po ich piętach depczą nielegalni handlarze zabytków. Zaczyna się wyścig z czasem. polecam dla wszystkich, którzy lubią nie tylko przezywać przygody, ale tez zdobywać wiedzę, gdyż na marginesach książki są informacje związane z powieścią.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 (327) książek w 2015 roku,Audiobooki,Dla dzieci,Mam,
Pełna przygód powieść dla dzieci i młodzieży. Para rodzeństwa, Ania i Bartek udają się wraz z rodzicami do Egiptu. Dzieci przeżywają tam niecodzienne przygody, nawet ocierają się o niebezpieczeństwo. A czytelnicy mogą dowiedzieć się z tej historii wiele ciekawych rzeczy o starożytnym Egipcie, grobowcach faraonów czy egipskich bóstwach.

Dla mnie, jako osoby już nieco starszej książka ta nie zaskoczyła niczym nadzwyczajnym, ale myślę, że z pewnością spodoba się młodszym czytelnikom, zwłaszcza lubiącym powieści podróżnicze.
AMAF12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka jest bardzo podróżnicza.Piątka przyjaciół próbuje znależć zaginiony klejnot Nefertitiu.Książka bardzo mi się podobała ponieważ dużo się w niej dzieło.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: Mam,
Książka super i na temat.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów