Krucjata. Pan maszyn

Trzeci tom komiksowej fantazji o wyprawach przeciw niewiernym.

W podziemiach Walter z Flandrii szykuje się do stawienia czoła Aa, przerażającej istocie z cienia... i ciału z jego ciała! W Hierus Halem Pan Maszyn próbuje przeciwstawiać się trawiącemu go płomieniowi, światłu Syrii, tak czystej, że oparła się nawet próbie Zwierciadła Dusz. Każdy kontynuuje własne poszukiwania po swojej stronie zwierciadła. Lecz mrok i światło nieustannie się przyciągają... Epickie bitwy, pojedynki gigantów, nieoczekiwane sojusze: intryga w ,,Krucjacie" zmienia tempo.

Scenariusz komiksu napisał Jean Dufaux, znany polskim czytelnikom z serii Dżinn, Saga ValtyMurena, Niklos Koda, Szlurp i Burp, Giacomo C. czy Skarga Utraconych Ziem.

Rysunki storzył Philippe Xavier, który współpracował m.in. z legendarnym duetem Ange przy Paradis perdu a z Jeanem Dufaux przy serii Konkwistador.

Informacje dodatkowe o Krucjata. Pan maszyn:

Krucjata. Pan maszyn - opinie o książce

Avatar użytkownika - malwina10405
malwina10405
Przeczytane:2019-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Muszę przyznać, że mitologia przedstawionego w komiksie świata jest dosyć ciekawa. Najprościej rzecz ujmując, składa się z elementów występujących w chrześcijaństwie oraz islamie z dodatkiem istot nadprzyrodzonych. Nie każdemu może się to podobać; mi akurat taka dziwna mieszanka przypadła do gustu.

Krucjata. Słupy ognia
Philippe Xavier0
Okładka ksiązki - Krucjata. Słupy ognia

Czwarta i ostatnia część pierwszego cyklu z serii 'Krucjata'. Nad zapomnianą krucjatą wieje wiatr zmian! Świat chrześcijański złożył swój los w ręce...