Opis ksiązki
Kup Teraz

Kryzys ozdrowieńczy. Jak przetrwać przełomowy moment w procesie leczenia

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-01-12
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-64278-97-6
Liczba stron: 112
Dodał/a książkę:benioff

Kryzys ozdrowieńczy jest integralną częścią każdej terapii. Zazwyczaj występuje na początku kuracji i trwa kilka dni, czasem z nawrotami o mniejszym nasileniu. Polega na zaostrzeniu objawów choroby w czasie, gdy organizm zwalczając jej przyczynę pozbywa się wszelkich zbędnych substancji, złogów i toksyn. Zjawiska kryzysu ozdrowieńczego nie rozumie niestety wielu lekarzy. Pojawiające się symptomy leczą konwencjonalnie, hamując w ten sposób proces uzdrawiania organizmu. Dzięki książce dr. Bruce'a Fife'a dowiesz się jakie są prawdziwe przyczyny kryzysu i co można zrobić, gdy już do niego dojdzie. Autor pomoże ci w zrozumieniu tego fenomenu, a także udzieli informacji dotyczących czerpania korzyści ze stosowania dowolnej metody leczenia naturalnego. Wsłuchując się w swoje ciało i dostosowując się do przekazywanych przez nie wskazówek sprawisz, że proces leczenia organizmu przebiegnie szybciej i łagodniej. Pozytywne nastawienie pozwoli ci na polepszenie stanu zdrowia i zwiększenie sił witalnych. Objawy pojawiające się w trakcie kryzysu powinieneś potraktować jako wskazówki dotyczącego tego, co dalej robić. Jeśli czujesz zmęczenie – odpocznij. Jeśli masz gorączkę, organizm próbuje wytworzyć ciepło, dlatego owiń się w coś i pozwól działać podwyższonej temperaturze.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
benioff plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016,Mam,
Każdy chyba doświadczył stanu, który można nazwać kryzysem ozdrowieńczym. Chodzi o stan, kiedy zmożeni jakąś chorobą, rozpoczynamy terapię i kiedy wydaje się, że jesteśmy na dobrej drodze do całkowitego wyzdrowienia i wyraźnej poprawy ogólnej kondycji, napada nas gwałtowny atak negatywnych przypadłości. Czujemy się fatalnie, często jeszcze gorzej niż zanim rozpoczęliśmy terapię. Najgorsze co możemy w takiej chwili zrobić, to poddać się, przerwać leczenie lub sięgnąć po silne środki farmaceutyczne, których zadaniem nie jest zwalczanie źródeł choroby, ale chwilowa poprawa samopoczucia poprzez wytłumienie uczucia dyskomfortu. Ów czas, zwany kryzysem ozdrowieńczym, jest szalenie istotnym, przełomowym wręcz momentem w procesie leczenia. Trudnym do przejścia, ale niezbędny do całkowitego i skutecznego uleczenia. Doktor Bruce Fife tłumaczy dlaczego jest to tak istotne i pokazuje jak sobie z nim radzić. Zgodnie z jego teorią mamy do czynienia z ewidentnym sygnałem, że organizm wraca do zdrowia.

Doktor Fife to znany wszystkim, którzy interesują się naturalnymi metodami leczenia, mówca, trener i dietetyk, założyciel Ośrodka Badań nad Kokosem, którego celem jest edukacja w dziedzinie zdrowego odżywiania i medycznych aspektów tej cudowniej rośliny. Kokosowi i jego właściwościom poświęcił zresztą kilka osobnych prac i wydawnictw książkowych, w innych często wspominał jego cudowne wręcz właściwości, zwłaszcza w postaci oleju. Olej i kokos pojawiają się także w tej publikacji i nie powinno to dziwić nikogo, kto zetknął się już z pracami doktora Bruce'a. Według jego teorii podstawą zdrowego życia jest odpowiednia dieta. Zmiana nawyków żywieniowych może także okazać się skuteczną terapią. Dużo bardziej skuteczną niż szprycowanie się farmaceutykami.

,,W medycynie tradycyjnej chorobę postrzega się często jako zbiór objawów, leczenie zaś koncentruje się na ich wyeliminowaniu. Problem polega jednak na tym, że objawy wcale nie powodują choroby - stanowią jedynie reakcję organizmu na nią. Wzięcie tabletki nie wyleczy bólu głowy - spowoduje tylko zmniejszenie odczuwania dolegliwości."
To straszne, ale na tej dezinformacji bazują koncerny farmaceutyczne, które w gruncie rzeczy nie są wcale zainteresowane leczeniem, straciliby przecież klientów.
Zupełnie inaczej rzecz ma się z naturalnymi metodami uzdrawiania, które mają być jedynie wsparciem dla własnych sił ozdrowieńczych ciała. To nie żadne czary mary, to biologia i fachowo nazywa się układem immunologicznym. Jest to nic innego jak mechanizm obronny organizmu człowieka, który chroni nas przed chorobotwórczymi mikroorganizmami, organicznymi i nieorganicznymi substancjami toksycznymi. Składa się z miliardów komórek i cząsteczek, a jego najważniejszą częścią się białe krwinki. Jest to niesamowicie skuteczne narzędzie do walki z chorobą, a jego działanie nie przynosi żadnych skutków ubocznych, jak ma to miejsce, kiedy decydujemy się na sięgnięcie po pomoc narzędzi chemicznych zwanych o ironio lekarstwami. Można w tym miejscu zapytać, dlaczego ów cudowny system, owa naturalna broń do walki ze wszelkimi wrogimi organizmami czasami zawodzi albo nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Odpowiedź jest prosta - nie zawsze niestety jest w dobrej formie.
,,Klucz do zachowania silnego i zdrowego układu immunologicznego - podpowiada doktor Fife - to stosowanie dobrej diety i prowadzenie właściwego stylu życia. Poza pewnymi wyjątkami wszyscy możemy być zdrowi."

Łatwo jest zgodzić się z tego typu tezami, trudniej znieść faktyczną walkę z dolegliwościami. Dlatego też warto sięgnąć po tę niewielkich rozmiarów pozycję, ponieważ informacje w niej pomieszczone mogą skutecznie pomóc przejść przez tytułowy ozdrowieńczy kryzys i przygotować się na polepszenie zdrowia i zwiększenie sił witalnych.
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów