Krzyż. Wywiad rzeka z księdzem-legendą (x. Małkowski)

Pierwszy wywiad-rzeka z legendą polskiej walki o wolność, najbardziej znanym spośród żyjących księży-opozycjonistów. Jako student Uniwersytetu Warszawskiego x. Małkowski brał udział w strajkach w marcu 1968 roku za co został usunięty z Wydziału Filozofii UW. Od lat 70. XX w. współpracował z Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela i Komitetem Obrony Robotników oraz czołowymi przywódcami polskiej opozycji m. in. Andrzejem Czumą, Leszkiem Moczulskim, Wojciechem Ziembińskim, Adamem Michnikiem i Jackiem Kuroniem. Przyjaźnił się z błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszką. Tomasz Sommer (wieloletni redaktor naczelny tygodnika NCZ!) oraz Rafał Pazio (dziennikarz NCZ! oraz działacz społeczny znany m.in. ze starań o upamiętnienie życia i śmierci zamordowanego przez SB w 1989r. ks. Sylwestra Zycha) wysłuchali i spisali nie tylko historię życia x. Małkowskiego ale prawie połowę książki poświęcili sprawom współczesnym m.in. obronie krzyża na Krakowskim Przedmieściu, problemowi lustracji księży, relacjom władza państwowa - Kościół itp.

Informacje dodatkowe o Krzyż. Wywiad rzeka z księdzem-legendą (x. Małkowski):

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012-01-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-61935-24-7

Kup książkę Krzyż. Wywiad rzeka z księdzem-legendą (x. Małkowski)

Krzyż. Wywiad rzeka z księdzem-legendą (x. Małkowski) - opinie o książce

Avatar użytkownika - AgnieszkaG