Ksiądz Rafał

Gródek to wieś pachnąca rozgrzanymi przez słońce ziołami. Miejsce małych radości i niewielkich smutków, spokojne i harmonijne, gdzie czas odmierzają msze w kościele i wieczorne dysputy w barze. Ludzie żyją z dnia na dzień, a ksiądz może więcej niż wójt. Ten trwający od lat porządek burzy śmierć starego proboszcza. Do Gródka musi przyjść ktoś nowy! Gdy na plebanii pojawia się ksiądz Rafał, cała wieś huczy od plotek. Młody i przystojny proboszcz to w Gródku prawdziwa sensacja! Zdania parafian są podzielone, a na biurku biskupa ląduje coraz więcej donosów. Jednak mieszkańcy z zaskoczeniem zauważają, że od przybycia księdza Rafała coś się zmienia. Godzą się wrogowie, ludzie uznawani za przegranych odzyskują sens życia. Gdy dodać do tego nabożeństwo w intencji Elvisa Presleya - wniosek jest jasny. Nastają nowe czasy, które nie każdemu mogą się podobać.

Informacje dodatkowe o Ksiądz Rafał:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-240-1327-2

Kup książkę Ksiądz Rafał

Wszyscy grzeszą. Wszyscy. Ale nawet najgorszy grzesznik, jeśli się ukorzy przed Bogiem i ludźmi, może zasłużyć na zbawienie duszy.

Nie sztuka nie grzeszyć, jak się nie ma okazji.

Ksiądz Rafał - opinie o książce

Avatar użytkownika - barbara211
barbara211
Przeczytane:2015-08-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Z ogromna przyjemnością sięgnęłam po tę książkę, której lektura przywróciła wiarę w istnienie ludzi, których sensem życia jest miłość drugiego człowieka, uczciwość i dobro
Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2010-06-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Super świetna książka. Czytałam bez odrywania się. W bardzo prosty i humorystyczny sposób opisuje życie księdza - niby fikcyjne ale bardzo realistyczne. Myślę że taki ksiądz Rafał gdzieś mieszka... Przeczytała ją cała moja rodzina.
Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Książka typowo przygodowa. Opowiada ona o nowym proboszczu, który przybył do małego miasteczka- Gródek. W tej powieści ksiądz w pełni realizuje swoje powołanie, które nakazuje mu być razem z ludźmi, pomagać im i żyć dla nich. Rozwijające się akcje wciągają, tak że książkę tę czyta się jednym tchem.
Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2013-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki,
Bardzo dobrze napisana książka o księdzu inaczej. Z odcieniami szarości, problemami księży, ludzi, dylematami i ... paplaniu tego "co ślina przyniesie". Pozycja niejednoznaczna, ciekawa, z bohaterami do których nie sposób się nie uśmiechnąć. Mnie rozbroił specyficzny kot :)
Avatar użytkownika - serenada
serenada
Ocena: 6, Czytam,
Jestem właśnie w trakcie czytania.Podoba mi się ta książka o księdzu Rafale.Jest taka świeża i dobra.Super

Sama jestem zszokowana, że tak pozytywnie oceniam tę książkę. Początkowo wiejsko-gadaniowy klimacik wymieszany z PRL-owskim wyrachowaniem u ludzi drażnił mnie do granic możliwości. Ostatecznie jednak okazało się, że to, co mnie denerwowało, najlepiej budowało emocjonalną warstwę powieści. "Ksiądz Rafał" to książka, która dobitnie pokazuje, jakie szkody może wyrządzić obmawianie ludzi. To książka, po którą powinien sięgnąć każdy z nas, no bo któż nie ma podobnych grzeszków na sumieniu? Ostatecznie stwierdzam, że powieść jest genialna - lekki, praktycznie niezauważalny humor, niezwykle wiarygodne postaci, intrygi, które przyprawiają o zawrót głowy i tak ogromny ładunek emocjonalny, że zmiótłbyz nóg każdego - to wszystko sprawia, że powieść czyta się wyśmienicie. A jaką nadzieję po sobie pozostawia ta niewielka pozycja... Zdecydowanie polecam. Naprawdę warto się z nią zapoznać, nawet jeśli powieść obyczajowa nie leży w naszym guście. To coś więcej niż tylko obyczajówka - to podręcznik moralności i pokory, który przyda się każdemu.

Avatar użytkownika - madziq
Przeczytane:2018-10-19, Przeczytałam,
Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy
Maciej Grabski0
Okładka ksiązki - Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy

Ksiądz Rafał stawia czoło nowym wyzwaniom. Kontynuacja przygód księdza Rafała Nowiny, nieszablonowego proboszcza z Gródka. Zostaje wplątany...

Ksiądz Rafał. Koniec świata
Maciej Grabski0
Okładka ksiązki - Ksiądz Rafał. Koniec świata

Ksiądz Rafał Nowina, chociaż jest proboszczem w Gródku już kolejny rok, nadal wzbudza kontrowersje. Pogrzeb znienawidzonego Szatana z Pochwałki...