Księga Jesiennych Demonów

Koncentrat grozy i mroku. Przekonujących, bo przyczajonych na wyciągnięcie ręki, w naszych głowach. Recenzenci podkreślają, że "Księga" zdaje się nie mieć nic wspólnego fantastyką. Uważajcie. Zastanówcie się, nim sięgnięcie po tę książkę. Może zbyt wiele wyjaśnić. Naprawdę ZBYT WIELE możecie poznać. Dotrzeć do prawdy, którą wolelibyście ukryć, nawet we własnych trzewiach, by przytłoczone ciężarem mogiły nie zaszkodziły już nikomu - ostrzega Marzena Kowalska (Wirtualna Polska). To celna, ironiczna, ponura w wymowie proza obyczajowa, pełna gorzkich obserwacji dotyczących ludzkiej codzienności, tego, co wspólne dla nas wszystkich. Lęku przed utratą pracy, mimo że jej nienawidzimy. Lęku przed zdradą partnera, któremu przecież ufamy. Lęku przed samotnością. Lęku przed chorobą psychiczną. Któż z nas nie zna tych lęków? – pyta Agnieszka Chojnowska (Fahrenheit)

Informacje dodatkowe o Księga Jesiennych Demonów:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2007-09-12
ISBN: 978-83-60505-41-0

Kup książkę Księga Jesiennych Demonów

Księga Jesiennych Demonów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ronja
Ronja
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017, 52 książki 2016, Mam,
Lubię Grzędowicza od momentu, kiedy przeczytałam "Pana Lodowego Ogrodu", więc naturalną koleją losu sięgnęłam po "Księgę jesiennych demonów". Opowiadania trzymają dobry, wysoki poziom, czyta się je szybko, ale są tak depresyjne, że człowiek ma potem ochotę się po prostu powiesić na lampie pod sufitem. Ale i tak warto je przeczytać.
Mocne opowiadania z dreszczykiem, już sam tytuł sugeruje spotkania dość bliskie z rożnymi osobliwościami, z niektórych przygód ciężko ujść z życiem. Jeśli lubicie trochę dreszczyku, poczytajcie sobie w drodze do pracy albo do poduszki w długie deszczowe jesienne wieczory.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-12-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
"Księga jesiennych demonów" to zbiór powiązanych ze sobą opowiadań, z pewnym motywem jakim jest nieszczęście lub przykre niespodziewane zdarzenia, które pojawiają się w najmniej odpowiedniej chwili. W tym opowiadaniach spotkamy nastrój, grozę, magię, niesamowitość, czarny humor. Pojawiają się nadprzyrodzone postaci: diabeł, aniołowie, Bóg, wilkołak. Autor popisał się niesamowitym kunsztem językowym, przez co mamy wrażenie, że po prostu płynie się przez te historie. Nic nie jest tym, czym się wydaje, a wybory, których dokonuje człowiek, nie zawsze dotyczą spraw trywialnych. Opowiadania te zmuszają do przemyśleń, czasem gorzkich, a czasem przerażających. Sporym atutem książki są ilustracje Dominika Brońka, które budują klimat i oddziałują na wyobraźnię. Książka jest o demonach, ale nie o tych z horrorów, lecz o tych, które każdy nosi w sobie i walczy z nimi na co dzień. I jeszcze jednym dużym plusem jest bardzo ładne wydanie książki. Książka ta powinna zadowolić fanów Stephena Kinga, bo bardzo przypomina jego styl. Każdy z nas się czegoś boi. Jedni ciemności, inni duchów. A czy i wy macie swojego jesiennego demona? Powieść nie tylko na jesień. Polecam!
Avatar użytkownika - Mimozami
Mimozami
Przeczytane:2011-05-15, Ocena: 4, Przeczytałam,
Pięknie wydany (to w końcu typowe dla Fabryki Słów) zbiór pięciu opowiadań połączonych cierpieniem. Nostalgia jesieni, poczucie bezsensu, samotność. Interesująca antologia tłumacząca nasz nastrój w deszczowe dni, patrząc na niego z różnych perspektyw. Szczególnie warte polecenia jest ostatnie opowiadanie o czarnych motylach zwiastujących śmierć i samotności malarki, która straciła męża. Niby oczywiste a jednak nie do końca przewidywalne. Dla fanów niecukierkowej fantastyki.
Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2019-01-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Właśnie dziś skończyłem cztać "Księgę jesiennych demonów". Lubie opowidania grozy, i innym czytelnikom, którzy też je lubią polecam ten zbiór opowiadań. Nie będę pisał jego recenzji, bo ja nie umiem pisać recenzji, ale każdemu polecam ten zbiór, i myślę że nikt się na nim nie zawiedzie po przeczytaniu go. To tyle.

Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2018-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2018,

Zbiór opowiadań Grzędowicza w ciężkim, ponurym nastroju. Jesień przewija się w każdym z nich. Nieprzewidywalne, nasiąknięte napięciem opowieści o trudach ludzkiej egzystencji. Z reguły wolę powieści o opowiadań a tu nie mogłam się od żadnego z nich oderwać.

Polecam, Grzędowicz trzyma poziom.

Mroczne, o podłożu psychologicznym, trzymające w napięciu opowieści fantasy. Takie lubię. Wada - chyba nie przypadł mi do gustu styl pisarski Grzędowicza (to moja pierwsza książka jego autorstwa), może po następnej będę w stanie więcej powiedzieć.

Avatar użytkownika - yyymyszayyy
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Hel 3
Jarosław Grzędowicz0
Okładka ksiązki - Hel 3

Wyobraź sobie, że jest pierwiastek, który stanowi niewyczerpane źródło energii. Dwa tiry tego surowca starczą, by zapewnić energię elektryczną...

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2
Jarosław Grzędowicz0
Okładka ksiązki - Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2

Pan z Wami! Jako i ogród jego! Wstąpiwszy, porzućcie nadzieję. Oślepną monitory, ogłuchną komunikatory, zamilknie broń. Tu włada magia. Mówią...