Księga Miłości

Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: 2010-06-16
ISBN: 978-83-7534-001-3
Dodał/a książkę:KasiaR
Kontynuacja Oczekiwanej. Maureen Paschal sądzi, że może odpocząć i zacząć pracę nad książką po odkryciu ewangelii napisanej przez Marię Magdalenę, gdzie ujawniono, że Magdalena i Jezus byli sobie poślubieni. Niestety, otrzymuje dziwną przesyłkę z tekstem, który wygląda jak list z zamierzchłych czasów, napisany po łacinie i opatrzony symbolem. Odkrywa, że jego autorką jest niezwykła kobieta, której postać historia przeoczyła – albo zatuszowała – czyli margrabina Matylda z Toskanii, i że domaga się ona w owym liście zwrotu swych „najcenniejszych ksiąg i dokumentów”. Maureen wyrusza w podróż po Włoszech i Francji, gdzie wraz ze swym ukochanym, Berengerem, naraża się na liczne niebezpieczeństwa. Oboje uświadamiają sobie, że są na tropie kolejnego epokowego odkrycia: Księgi Miłości, ewangelii napisanej ręką samego Jezusa. Maureen, dowiadując się coraz więcej o Matyldzie, jedenastowiecznej wojowniczce, hrabinie, która w sekrecie poślubiła papieża, zaczyna dostrzegać niezwykłe podobieństwa między nią a sobą, podobieństwa, których źródło musi odkryć, żeby niewłaściwi ludzie nie znaleźli Księgi Miłości i nie ukryli jej na zawsze. Splatając ze sobą nieznaną historię Matyldy i pełną napięcia podróż Maureen, autorka podąża śladem dwóch niezwykłych bohaterek, których historie przenikają się na przestrzeni dziejów. Maureen zagłębia się w tajemnice labiryntu, piękną poezję Pieśni nad Pieśniami, najwspanialszą architekturę i sztukę świata i zdumiewające dziedzictwo Matyldy... do chwili, gdy podczas śmiertelnie niebezpiecznego spotkania zostaje jej ujawniona Księga Miłości – jej oraz czytelnikowi.