Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą

Współczesne spojrzenie na legendarną ikonę mody i praktyczny poradnik dla kobiet wszystkich pokoleń.

Każda dziewczyna powinna mieć dwie rzeczy: klasę i urok.

Coco Chanel urodziła się w 1883 roku w biednej rodzinie na południu Francji. Osierocona jako kilkuletnie dziecko przez matkę i porzucona przez ojca, trafiła pod opiekę zakonnic, które nauczyły ją szyć. Na początku XX wieku pracując jako szansonistka w paryskich kawiarniach, w wolnych chwilach dla zabawy zaczęła szyć kapelusze. To był początek jej wielkiej kariery. Zagłębiając się w meandry zawikłanej biografii słynnej projektantki, Karen Karbo napisała inspirującą książkę o sprawach ponadczasowych - stylu, pasji, pieniądzach, sukcesie, kobiecości i życiu na własnych warunkach.

... od prawie stu lat Coco Chanel jest w modzie synonimem wszystkiego, co uważamy za stylowe... Otwórz swoją szafę, a ujrzysz jej ducha. Masz kolekcję marynarek do dżinsów... - przecież to Chanel. Czarna sukienka? To w prostej linii jedwabny model z 1926 roku. Spódnica - ołówek przed kolana, albo w kształcie litery A? Chanel. Sweter typu dżersej? To znowu Chanel.

Informacje dodatkowe o Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-07-03
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą

Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą - opinie o książce

,,Księga stylu Coco Chanel" to krótka, acz treściwa opowieść o znanej ikonie w świecie mody. Karbo ukazuje sylwetkę tej kobiety ,,od kuchni", co daje nam obraz zwykłej kobiety z niezwykłym wyczuciem stylu. Mamy okazje doświadczyć tego, jak żyła Coco Chanel, jak pięła się w świecie projektantów i jak to się wszystko skończyło. Sposób przedstawienia tej historii pozostawia jednak trochę do życzenia, dlatego nie każdy będzie zachwycony tym tytułem. Bo chociaż zamysł i temat jest dobry, to wykonanie niestety dużo gorsze. Nie zniechęcajcie się jednak. Może Wam akurat przypadnie do gustu. Nigdy nie wiadomo...
Avatar użytkownika - anoola
anoola