Powrót

Tom 4 cyklu Księga wszystkich dusz

Kontynuacja jednej z najgłośniejszych powieści ostatnich lat wydanej w 34 krajach i filmowanej przez Warner Bros., który spodziewa się, że film powtórzy sukces Harry’ego Pottera

1. miejsce listy bestsellerów „New York Timesa” i „Publishers Weekly” w USA 2. miejsce listy „The Bookseller” w Wielkiej Brytanii

Księga Wszystkich Dusz połączyła to co najlepsze w największych bestsellerach ostatnich lat: Suspens, przygodę i poszukiwanie wielkiego sekretu historii Kodu Leonarda da Vinci Miłość wielką i nieziemską Zmierzchu Magię Harry’ego Pottera Tajemnicę, nastrój i piękno opowieści Cienia wiatru

W USA sprzedano ponad milion egzemplarzy. Księga Wszystkich Dusz to międzynarodowy fenomen wydawniczy!

Deborah Harkness – profesor historii, laureatka nagród, członkini elitarnych towarzystw naukowych – napisała powieść, która łączy wzruszający thriller, powieść przygodową i romans. Księga Wszystkich Dusz była największym wydarzeniem i zaskoczeniem Targów Książki we Frankfurcie. Wszyscy wydawcy chcieli ją kupić, stoczyli o nią bój i zapłacili milionowe zaliczki. Podbiła światowe listy bestsellerów.

Diana Bishop, młoda doktor historii z potężnej czarnoksięskiej rodziny, i Matt hew Clairmont, fascynujący i nieśmiertelny naukowiec, połączeni wielkim zakazanym uczuciem rozpoczęli walkę o niebezpieczną tajemnicę,która zmieni świat. Idąc tropem zaginionej zaklętej księgi, której szukają wszystkie magiczne rasy, przenieśli się w czasie do elżbietańskiego Londynu. Teraz wędrują dalej, do XVI-wiecznej cesarskiej Pragi, gdzie Diana pozna szokującą prawdę o swoim ukochanym.

Informacje dodatkowe o Powrót:

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Joanna Lipińska

Kup książkę Powrót

Powrót - opinie o książce

Jakby nie patrzeć, była to lepsza książka niż taki tom pierwszy, czy trzeci. Wiktoriańska Anglia nagle nabrała kolorytu,wydarzenia w niej się rozgrywające tempa, wiele tajemnic zostało wyjaśnionych... jak najbardziej można to przyjmować jako zalety. Właściwie moje czytelnicze zauroczenie książką trwało przez około trzy czwarte tomu. Potem zaczęłam się zastanawiać, jak autorka ma zamiar to zakończyć, a jak już poznałam zakończenie byłam całkowicie zszokowana. Nie pojmuję jak można urwać tak wiele wątków, nie ukazać żadnych konsekwencji postępowania Matthewa i Diany, nie napisać jak ostatecznie sprawa potoczyła się z Kongregacją, no i co z tym manuskryptem... Deborah Harkness w tym momencie strasznie straciła w moich oczach. Jednak mimo wszystko uważam, że fani serii powinni przeczytać również tom czwarty, choćby po to żeby wiedzieć kim właściwie jest Diana (przynajmniej to zostało wyjaśnione). Polecam z wyjątkiem kilku ostatnich rozdziałów.

Avatar użytkownika - Foxie
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
Wędrówka
Deborah Harkness0
Okładka ksiązki - Wędrówka

Kontynuacja światowego bestsellera wydanego w 34 krajach i filmowanego przez Warner Bros. 2. miejsce na liście bestsellerów „The Bookseller”...

Czarownica
Deborah Harkness0
Okładka ksiązki - Czarownica

Piękna i młoda doktor historii Diana Bishop studiuje alchemiczne księgi w oksfordzkiej Bibliotece Bodlejańskiej. Jeden manuskrypt promieniuje dziwnym lśnieniem...