Księgarnia spełnionych marzeń

SARA, lat dwadzieścia osiem, Haninge, Szwecja W Szwecji miała prawie dwa tysiące książek i trzy przyjaciółki. W księgarni zaczęła pracę jako siedemnastolatka w wakacje. Potem na cały etat. I już tam została. Więcej przygód w jej życiu nie było. Czytanie chroniło ją przed światem, ale również zmieniało go w niewyraźne tło dla prawdziwych przygód, które przeżywała w książkach. Gdyby myślała o przyszłości, zakładałaby pewnie, że w księgarni zestarzeje się i stanie z czasem coraz bardziej szara i zakurzona. Ale księgarnię zamknięto, a ona została bez pracy... I przyjęła zaproszenie Amy, nieznajomej z maleńkiego amerykańskiego miasteczka. Od dwóch lat pisały do siebie listy, dzieliły się książkami: myślami, przeżyciami i ukochanymi tomami. AMY, lat sześćdziesiąt pięć, Broken Wheel, stan Iowa Pisała: „Myślę, że moje życie jest szczęśliwe, bo zawsze otaczali mnie dobrzy i mili ludzie. Przeżyłam oczywiście trochę smutków, ale tylko tyle, ile mogłam znieść”. Żyła otoczona książkami. I umarła, zanim do Broken Wheel przybyła zagubiona, przestraszona Sara. Ale mieszkańcy Broken Wheel nie wypuszczą jej ze swojego dziwnego, uśpionego miasteczka. Nagle wszystko zaczyna dziać się naprawdę. Tworzą się nowe i niespodziewane więzi, rozpalają uśpione namiętności. Sara przekonuje się, że ludzie są dobrzy nie tylko w książkach, że nie tylko w książkach można być tym, kim się chce, i przeżywać to, co by się chciało. Po raz pierwszy w życiu czuje, że zrobiła coś naprawdę, że coś zdarzyło się naprawdę. I że znalazła swoje miejsce na ziemi. I przekonała się, że życie pełne jest szczęśliwych zakończeń. Tylko nie wolno ich przegapić. „Cała Europa, Amerykanie i Koreańczycy chcą czytać Księgarnię spełnionych marzeń”. „EXPRESSEN”

Informacje dodatkowe o Księgarnia spełnionych marzeń:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2014-11-18
ISBN: 978-83-241-5055-7

Kup książkę Księgarnia spełnionych marzeń

Księgarnia spełnionych marzeń - opinie o książce

Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2015-04-02, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Napisana tak, że jest nudna. Jedyny plus to odnośniki do innych książek. W klimacie podobna do "Przyślę panu list i klucz" Pruszkowskiej. Ale na tym podobieństwo sie kończy.

To książka o książkach i o czytelnikach. O tym, że książki pomagają w życiu, ale i o tym, że są takie miejsca, gdzie trudno jest zachęcić do czytania. W każdym razie powieść ma w sobie klimat amerykańskich powieści w stylu Fannie Flagg i Annie Prolux. Piękna i magiczna książka.

Avatar użytkownika - Saucy
Saucy
Przeczytane:2018-08-07, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Książka ciężka do opisania i opowiedzenia. Początkowo jest trochę nudna (mniej więcej trochę za połowę książki). Opowiada o Szwedce, która przyjeżdża do Ameryki w odwiedziny do znajomej, która w tym samym czasie umiera. Jest tu bardzo dużo opisów książek, bo główna bohaterka je uwielbia. Po przeczytaniu połowy zaczyna się coś dziać poza książkami i od tego momentu nawet fajnie się tą książkę czyta.

Trochę mi zajęło zanim ta książka mnie wciągnęła, ale ogólnie jest tu dużo miłości do książek i bajeczny obraz małego miasteczka, więc po prostu nie mogła mi się nie spodobać. Po zakończeniu lektury miałam już tylko ochotę przenieść się do jakiegoś małego miasteczka i otworzyć własną księgarenkę :)

Jednak warto też wspomnieć, że w tej książce jest autorka poprzez rozmowy bohaterów zdradza zakończenie do kilku klasyków, m.in. Jane Eyre. Nie każdemu może to przeszkadzać, ale zawsze lepiej ostrzec tych, którzy nie lubią tzw. "spoilerów".

Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty
Katarina Bivald0
Okładka ksiązki - Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty

,,Książka najwyższych lotów poprawiająca nastrój" Femina W dniu swoich osiemnastych urodzin Anette Grankvist przyrzekła sobie, że zrobi w życiu trzy...