Księżniczka i żebraczka

Julia nie jest taka jak inne uczennice Rosewood. Do szkoły jeździ rowerem, a nie BMW. Co wieczór wraca do rudery, która jest jej mieszkaniem. Inne dziewczyny przeżywają zbliżającą się wizytę jakiejś księżniczki, a Julia w tym czasie próbuje zdobyć pieniądze, żeby zachować dach nad głową.Carina, księżniczka Vinelandu, zjawia się w Rosewood. I okazuje się, że ona i Julia wyglądają tak samo! A Carina proponuje Julii dziesięć tysięcy dolarów za to, żeby przez jeden dzień udawała księżniczkę.Ale kiedy prawdziwa księżniczka nie wraca ze swoich wakacji, Julia ląduje w samolocie, który zabiera ją do Vinelandu. Jak szybko sprawa się wyda? I co powie Markus, prawie-narzeczony Cariny, gdy zorientuje się, że go okłamano?

Informacje dodatkowe o Księżniczka i żebraczka:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
Tytuł oryginału: The princess & the Pauper
Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Ilustracje:Nick Vaccaro

Kup książkę Księżniczka i żebraczka

Księżniczka i żebraczka - opinie o książce

Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Komiczna :D Dobra na poprawę humoru :)

Sięgnęłam bo lubię motyw zamiany ról. Czy ciekawa? Tak! Czy wciąga? Tak! A do tego jest przekomiczna i zabawna:)

Jedna z fajniejszych książek dla młodzieży jakie ostatnio czytałam,bo nie przekombinowana, bo porusza normalne problemy dzisiejszej młodzieży, bo napisana prostym językiem , bo NIE ZAWIERA scen erotycznych a do tego naprawdę potrafi rozbawić.

Żałuję, że okładka nie zachęca do sięgnięcia , dopiero po rzuceniu okiem na druk pomyślałam, że wciagnę w jeden wieczór.

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-03-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Hmmm... Księżniczka i żebraczka.. Czy to nam czegoś nie przypomina? W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat na podstawie powieści Marka Twaina powstało wiele adaptacji, sequeli, które opowiadają historię sobowtórów, które niespodziewanie na siebie wpadają i zamieniają się rolami. Jest to dość "oklepany" temat.

Wracając jednak do meritum sprawy, "Księżniczka i żebraczka" to typowa powieść dla młodych dziewcząt. Lekka i zabawna. Główne bohaterki przeżywają problemy, które nie są obce nastolatkom: strach, pierwsze zauroczenie, przyjaźń. Wszystko opisane jest za pomocą prostego języka, który z pewnością trafia do potencjalnych odbiorców. Powieść bardzo przypomina sagę stworzoną przez Meg Cabot, tj. "Pamiętnik księżniczki".

Okładka nie zachęca do sięgnięcia po tą pozycję, jednak zawartość jest dobra. Początek okazał się bardzo ciekawy, jednak gdzieś w środku powieści, fabuła zaczęła się ciągnąć i w pewnym momencie była bliska porzucenia jej. Jednak nie zrobiłam tego, z czego bardzo się cieszę :) Dlaczego? Ponieważ zakończenie było dla mnie dość dużym zaskoczeniem :)

Odlotowa szesnastka
Kate Brian0
Okładka ksiązki - Odlotowa szesnastka

Czasem musisz wszystko stracić, żeby przekonać się, jaki masz fart. Teagan Phillips jest nieznośnie bogata i nieznośnie modna. I właśnie zbliżają się jej...

Klub niewiniątek
Kate Brian0
Okładka ksiązki - Klub niewiniątek

Kiedy pewna bogata starsza pani funduje stypendium dla "czystych duchem, umysłem i ciałem", cztery przyjaciółki angażują się w zaciekłą rywalizację...