Księżniczki. Rysuj. zgaduj, koloruj

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-03-09
Kategoria: Hobby
Dodał/a książkę:elibri

W Stubarwnym Zamczysku mieszka dziewięć księżniczek. Bella przepada za historiami o miłości, Zorella i Julla uwielbiają biegać po lesie, Fiorella kocha kwiaty i robienie psikusów, Mella jest zawsze w ruchu, Ulla nie lubi sukienek, Jagódka zaś, choć najmniejsza, to wielki łakomczuch. Ulubioną rozrywką Nelli jest rysowanie, a Stelli - czytanie.

Siostry zapraszają do kolorowania, rysowania i zgadywania.

Wspaniała rozrywka dla małych i dużych księżniczek, które uwielbiają twórcze zabawy!

Agnieszka Antoniewicz - absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Ilustracji i Rysunku Użytkowego prof. Tomasza Jury. Po ukończeniu studiów rozpoczęła współpracę z dwutygodnikiem dla dzieci ,,Świerszczyk". W ilustracji wykorzystuje tradycyjne techniki rysunkowe oraz programy graficzne. Uwielbia podróżować. W wolnych chwilach jeździ na rolkach.

ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Niniejsza propozycja jest świetnym pomysłem dla kilkuletnich dziewczynek. Rozwija, uczy a przede wszystkim bawi poprzez zróżnicowane zadania. Najbardziej podoba mi się fakt, że wreszcie córa dopuściła mnie do wspólnego kolorowania :) Jest tutaj tak dużo drobnych szczegółów, że dziecko może często zmieniać kolory (moja królewna do tej pory nie do końca lubiła kolorowanie, a jeśli już to najlepiej było zrobić wszystko jednym kolorem), bo jakże to suknię wymalować jednym?? Ta pozycja to wiele stron doskonałej i twórczej zabawy w kreatora mody, bo łatwiej sobie wyobrazić, że te sukienki należą do małej dziewczynki i chcąc, by z szafy wyglądały pięknie to trzeba zadbać o to już podczas kolorowania.

Na koniec jeszcze kilka szczegółów technicznych, które są równie ważne, jak zawartość malowanki. Kartki są grube i wytrzymają mocniejsze dociskanie kredkami lub nieprzebijanie pisaków. Tuż przed końcową okładką jest bardzo gruba tekturowa "strona", dzięki której można korzystać z uroków tej lektury w każdym miejscu, choćby nieprzystosowanym do kolorowania (na kolanach czy w poczekalni). Dodatkowym plusem jest też sposób połączenia poszczególnych stron - są one klejone i można choćby je wyrwać, bez niszczenia całości albo swobodnie rozłożyć na podłodze czy stoliku.

całość recenzji oraz foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/03/agnieszka-antoniewicz-ksiezniczki-rysuj.html
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
ZABAWY DLA KSIĘŻNICZEK

Każda dziewczynka w mniejszym bądź większym stopniu marzy, żeby zostać księżniczką. Wiele z nich nigdy z tych marzeń nie wyrasta. Teraz, dzięki Agnieszce Antoniewicz i wydawnictwu Nasza Księgarnia każda z nich może choć po części poczuć się jak królewna, odwiedzając zamek, w którym czeka na nie mnóstwo zabawy, zadań i łamigłówek!

Za siedmioma górami i za siedmioma morzami i jedną sosenką był sobie stubarwny zamek, a w jego wieżach mieszkało dziewięć psotnych i skorych do zabawy sióstr. I nagle, pewnego dnia, zniknęły wszelkie kolory! Coś trzeba na to zaradzić i w ten oto sposób zaczyna się nasza zabawa.

A zabawy jest tu wiele, autorka nie stworzyła tylko i wyłącznie zbioru zadań i kolorowanek, ale przede wszystkim zabawną baśń, która wymaga zaangażowania nie tylko czytelniczego, ale właściwie na każdym manualnym polu. Co to oznacza w praktyce? Czytelniczki, w towarzystwie dziewięciu księżniczek będą musiały kolorować, rysować, przechodzić labirynty, łączyć punkty czy odnajdywać ukryte wśród kresek przedmioty. Jednym słowem wszystko to, co dzieci uwielbiają i przy czym chętnie spędzają czas.

Bajkowy świat, fabuła splatająca łamigłówki i stanowiąca dla nich konkretną motywację, urocza prostota całości i propozycja naprawdę wielu długich chwil zabawy sprawiają, że publikacja ta to coś, co warto polecić każdemu rodzicowi na prezent dla córeczki. Szczególnie, że z bardzo dobra jakością wydania idzie także atrakcyjna cena. Jeżeli macie więc w domu małą księżniczkę i chcecie sprawić jej dużo przyjemności, podarujcie jej tę książeczkę a potem... może i dołączcie do zabawy sami.

Polecam.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/03/12/ksiezniczki-rysuj-zgaduj-koloruj-agnieszka-antoniewicz/