Kształcenie ducha

Podręcznik duchowego rozwoju od ucznia do mistrza jest wspaniałym kursem samodoskonalenia, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat udostępniony czytelnikom polskim.

Przedmowa Celem i zadaniem tego podręcznika jest zwrócenie uwagi na siły i zdolności duchowe, które są w nas. Niewiele wiemy o ich istnieniu, a tym bardziej nie potrafimy z nich korzystać. Musimy sobie uświadomić, że nie jesteśmy istotami słabymi, bezsilnymi; jest w nas ogromna siła i moc, która, jeżeli tylko zechcemy się nią posłużyć, może przynieść wyzwolenie z zależności i więzów materii.

Podręcznik ten chce Was tego nauczyć. Nie ma on nic wspólnego z takimi książkami, które w kramarski i hałaśliwy sposób w celach egoistycznych narzucają się czytelnikowi. Podręcznik ten prowadzi nie do brutalnego, samolubnego nadczłowieczeństwa, lecz do ukształtowania człowieka etycznego i dążącego do wzniosłych celów, który oddaje swoje siły i zdolności dla dobra bliźnich. Człowiek jest istotą wolną i może nauczyć się swoją wolę czynnie i świadomie przejawiać. Hipnoza jednak pozbawia nas własnej woli. Zdobycze wynikające z hipnozy nie przynoszą żadnego pożytku duszy, naszemu wewnętrznemu człowiekowi, o którego byt - jako niezniszczalny - powinno nam przede wszystkim chodzić.

Autor książki nie jest wtajemniczonym adeptem ~ mistrzem wiedzy tajemnej; od wielu lat podlega jednak Kierownictwu duchowemu, pod którego wpływem powstało niniejsze dzieło. Jego osobiste doświadczenia nie sięgają wyżyn trzeciej części tej pracy, wypróbował jednak i doświadczył wszystkich zdolności sił z drugiej części (z małymi wyjątkami w 14 rozdziale).

W pracy tej połączono oba wielkie systemy jogów, z których jeden uwzględnia filozoficzną (cielesną) stronę człowieka, drugi zaś jego rozwój duchowy. Przez harmonijne połączenie tych systemów można łatwiej pokonać trudności i prędzej podążać naprzód. Nic nie jest tak niebezpieczne jak rozwój woli ludzkiej bez równoległego etycznego rozwoju. Obosieczną broń powierza się tylko rozumnemu: w rękach nierozumnego szerzyłaby wokoło śmierć i zniszczenie, albowiem zewnętrzną oznaką „Czarnej Magii'' jest jej podobieństwo do straszliwego potwora, który w końcu i samego siebie zniszczy. Niegodziwiec, który rozwinął swoje siły astralne w nieczystych celach i zamiarach, żeby szkodzić innym, sam się spali pewnego dnia w ogniu, który rozniecił!

Na koniec zaznaczam jeszcze, że mój podręcznik jest jedynym, który nie pozostawia ucznia w połowie drogi, niezadowolonego u progu Świątyni, lecz prowadzi go aż do wyżyn dla człowieka w ogóle dostępnych.

Informacje dodatkowe o Kształcenie ducha :

Wydawnictwo: KOS
Data wydania: 2016-02-08
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 83-86757-25-6

Kup książkę Kształcenie ducha

Kształcenie ducha - opinie o książce