Kto jest kim. Typy osobowości dla menedżerów

Typy osobowości MBTI -- czyli jak klonować najlepszych ludzi w firmie * Ustalanie precyzyjnych kryteriów rekrutacji * Nagradzanie i dyscyplinowanie ludzi o różnych typach osobowości * Ankieta: badanie typów osobowości MBTI Gdyby tylko pracowało u nas więcej takich osób, jak Dawid...Gdyby wszyscy ludzie myśleli i działali podobnie, praca kierowników byłaby prostsza. Wystarczyłby jeden uniwersalny system motywacyjny: te same kary i nagrody dla wszystkich. Problem w tym, że różni ludzie różnie reagują na te same bodźce. Racjonalny ekstrawertyk będzie pracować chętniej, gdy nakreślisz mu realną i obiecującą ścieżkę kariery. Lecz gdy masz do czynienia z emocjonalnym introwertykiem, lepiej sięgnij po inne argumenty. To samo dotyczy dyscyplinowania: ostra reprymenda jednych przywołuje do porządku, innym odbiera chęć do pracy.Poznaj koncepcję MBTI , a osiągniesz wyższy poziom percepcji. Zaczniesz dostrzegać subtelne różnice między ludźmi, z którymi pracujesz. Wyrobisz w sobie szósty zmysł, który pozwala lepiej przewidywać zachowania współpracowników.Jak działa MBTI ?MBTI to system określania osobowości, stosowany przez kadrowców i menedżerów wielu dużych organizacji, takich jak Ernst & Young czy Whirlpool, zgodnie z którym psychikę ludzką można rozpatrywać w 4 wymiarach:ekstrawertycy (E) - introwertycy (I) percepcjoniści (P) - intuicjoniści (N)myśliciele (T) - uczuciowcy (F) sędziowie (S) - obserwatorzy (O)Te wymiary, nałożone na siebie, tworzą 16 typów osobowości. I tak na przykład INTP jest kodem myślenia i zachowania teoretyków, którzy potrafią skutecznie interpretować rzeczywistość i dostrzegać w niej schematy oraz niespójności. Ludzie z tym kodem sprawnie rozwiązują problemy techniczne i pracują na ogólnych modelach. Są dobrymi analitykami i lubią wyjaśniać innym, jak działa świat.MBTI w obecnej postaci jest owocem wieloletnich badań psychologów z całego świata. To klucz, którym menedżerowie otwierają umysły współpracowników. Dowiedz się, jak z niego korzystać: * skąd biorą się różnice osobowości, * jak zbudować zrównoważony zespół ludzi, * jak odbierają rzeczywistość i jak pracują ludzie o różnych typach osobowości, * mocne i słabe punkty ludzi o poszczególnych typach osobowości, * cztery rodzaje temperamentów: Dionizosa, Epimeteusza, Prometeusza i Apollina.

Informacje dodatkowe o Kto jest kim. Typy osobowości dla menedżerów:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: b.d
Kategoria: Zarządzanie i marketing
ISBN: 83-246-0008-6

Kup książkę Kto jest kim. Typy osobowości dla menedżerów

Kto jest kim. Typy osobowości dla menedżerów - opinie o książce