Opis ksiązki
Kup Teraz

Kto zabrał mój ser? Opowieści dla młodzieży

Ocena ( 4 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Studio Emka
Data wydania:
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-88931-18-0
Liczba stron: 0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Autor napisał tę opowieść, by pomóc ludziom wychodzić z trudnych sytuacji, w których mogą się znaleźć. W nowej wersji przeznaczonej dla młodzieży zachęca, by poważnie podchodząc do zmian, spojrzeć jednak na siebie z boku i śmiać się z własnych lęków.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 52 książki 2014,
Aż prosi się zapytać, czemu więcej obecnej literatury nie ma formy alegorii. Choć czytałam książkę po hiszpańsku, skupiając się często nie tyle na treści, co na poszczególnych słowach muszę powiedzieć, że książka urzeka. Urzeka prostotą i powtarzalnością przesłania, jednocześnie pozwalając czytelnikowi niczym detektywowi wybiegać w przyszłość i samodzielnie odkrywać to, co autor chce przekazać. A do tego trzeba prawdziwej mądrości.
Faustyna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Alegoryczna opowieść o tym, że nie warto bać się zmian, że często trwając w czymś starym, ale znanym tracimy wiele możliwości na coś więcej... Bohaterami są Nos i Pędziwiatr oraz Zastałek i Bójek świetnie pokazujące różne temperamenty ludzi. Opowieść o lęku i odwadze. Polecam tym którzy stoją przed decyzjami, wahają się! Warto otworzyć się na nowe.
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2007-09-01, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,2012 i wcześniej,
Nie przemawia do mnie tego rodzaju alegoria. Lektura ta dorosłym ludziom tłumaczy konieczność zmian w życiu na podstawie ... myszek i serka. Pozycja "Kto zabrał mój ser?" nic do mojego życia nie wniosła, nie zmieniła mojego zapatrywania na poruszany temat. Jeśli miała być to bajka dla dorosłych z morałem, to do Ezopa i La Fonaine'a jej daleko, oj bardzo daleko. Dlaczego autor pomyślał, że nie zrozumiałabym zagadnienia, gdyby wytłumaczono mi je na podstawie doświadczeń ludzi? Książka jest powierzchowna, zarówno w treści, jak i w formie. Twarda oprawa, w środku duża czcionka plus rysunki w celu zwiększenia ilości stron - pretenduje do miana książki, a to tylko książeczka z małą ilością tekstu. Dla mnie: nie.
mysha plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Krótka, mądra książeczka. Autor pokazuje nam z dystansu nasze obawy i lęki. Robi to w taki sposób, że aż chce się śmiać z samego siebie :) Pouczająca, polecam do przeczytania. Sama dałam ją w prezencie koleżance, bardzo się cieszyła :)
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów