OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2017-02-14
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-63579-87-6
Tytuł oryginału: Love Idol: Letting Go of Your Need for Approval - and Seeing Yourself through God's Eyes
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Pliś
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Kult miłości

„Cześć, mam na imię Jennifer. Wiem, że dopiero się poznałyśmy, ale ja już… chciałabym, żebyś mnie polubiła”.

Na pewno tego doświadczyłaś – to głębokie pragnienie, by ludzie cię cenili, szanowali… i kochali. Ciężko pracujesz, by zasłużyć na ich akceptację i uznanie. Chcesz sprawić, aby inni myśleli, że jesteś taka poukładana, gdy tymczasem, w środku czujesz, że się sypiesz. Wielokrotnie słyszałaś to jedno pytanie wybrzmiewające w twoich uszach: „Co ludzie o mnie pomyślą?”.

Jennifer Dukes Lee dobrze wie, co znaczy takie uczucie. Zdaje sobie sprawę, jak bardzo wyczerpujące potrafi być życie, kiedy jest się przywiązanym do oceny innych osób. Sama poświęciła wiele czasu i energii na to, żeby zasłużyć na ludzkie uznanie – w pracy, w domu, w kościele, cały czas zastanawiając się, co się stanie, gdy opadnie zasłona i wszyscy zobaczą jej skrzętnie skrywany bałagan. Popełniała te same błędy, które przydarzają się nam, gdy prześcigamy się wzajemnie, by zdobyć poważanie i przedkładając nad wszystko ludzką miłość i akceptację, doprowadzamy się na skraj wyczerpania.

A teraz Jennifer zaprasza cię w podróż, w której odkrywa radość wynikającą z ponownego poznania bezwarunkowej miłości Boga. Pokazując swoje własne doświadczenie, zaprasza cię do tego, byś pogodziła się z samą sobą i przestała pracować po godzinach dla zdobycia akceptacji, którą już przecież otrzymałaś od Chrystusa. Kult miłości pomoże ci pokonać to, co dzieli cię od głębokiego związku z Bogiem i doświadczyć niesamowitej wolności życia przeżywanego w prawdziwej miłości.

JENNIFER DUKES LEE jako wielokrotnie nagradzana dziennikarka zajmowała się kwestiami przestępstw, polityki i klęsk żywiołowych. Teraz wykorzystuje swoje talenty dziennikarskie, by tropić najbardziej sensacyjny materiał w dziejach ludzkości – historię Odkupienia. Jest autorką i świadkiem Bożej łaski, piszącą o wierze i życiu na blogu www.JenniferDukesLee.com. Równocześnie udziela się jako redaktorka w The High Calling. Razem z mężem i dwoma córkami mieszka na farmie w północnozachodniej części stanu Iowa.

Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2017-05-05, Na półkach: Przeczytałem,

Nasza kultura kupczy uznaniem na każdym kroku i to jest wyjątkowo dochodowy biznes. Poszukiwanie akceptacji i uznania może prowadzić niektóre kobiety do drakońskiej diety, bo liczą, że gdy tylko będą lepiej wyglądać, może w końcu dostrzeże je ten, którego kochają. Inne wiedzie do pogoni za nowymi przyjaciółmi, obserwatorami i fanami, którzy będą karmić niesłabnący apetyt bycia znanym. Są takie, które głośno domagają się szacunku i podziwu wąskiego grona ludzi

Okładka - Kult miłości Księżyc nad przylądkiem
Colleen Coble