Kultowe seriale

Sentymentalna podróż po najpopularniejszych serialowych produkcjach sprzed lat.\r\n\r\nKsiążka „Kultowe seriale”, pierwsza tego typu pozycja na rynku, prezentuje aż dwadzieścia jeden najpopularniejszych tytułów, które są najczęściej emitowane przez stacje telewizyjne i zajęły czołowe miejsca w internetowych oraz prasowych plebiscytach i rankingach. Autor śledzi kulisy ich powstania, przytacza anegdoty i ciekawostki związane z produkcją, cytuje wypowiedzi twórców i aktorów grających w tych serialach oraz piszących o nich publicystów; odkrywa fakty znane dotychczas tylko wąskiemu gronu wtajemniczonych. Ostatnią produkcją omówioną w książce jest serial w „W labiryncie”, pierwsza polska soap opera, która w okresach najwyższej oglądalności miała szesnastomilionową widownię.

Informacje dodatkowe o Kultowe seriale:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-08-25
Kategoria: Inne

Kup książkę Kultowe seriale

Kultowe seriale - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2023-07-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Jestem fanką seriali i oglądam ich bardzo dużo, ale obecnie rzadko są to rodzime produkcje, bo niestety nie jest to poziom tych sprzed lat. Chlubnym wyjątkiem z nowszych produkcji jest "Minuta ciszy" z Robertem Więckiewiczem.

Książka "Kultowe seriale" opowiada o produkcjach telewizyjnych z epoki PRL i jeśli miałabym określić tę pozycję jednym słowem to byłby to wyraz "niedosyt". Opisywane seriale zostały tak zdawkowo przedstawione przez autora, że właściwie nic nowego i zaskakującego się nie dowiedziałam. Rozumiem, że autor może chciał się zmieścić w 300 stronach, ale może lepiej byłoby opisać mniej seriali za to rzetelniej, barwniej i ciekawiej i postarać się o jakieś smaczki dla fanów, a tu nic takiego nie było. Oglądałam wszystkie seriale opisane przez autora i naprawdę niczym mnie nie zaskoczył. Liczyłam na coś arcyciekawego o "Domie", "Alternatywy 4", czy "Zmiennikach", ale się nie doczekałam. Poza tym nie ma w książce mojego ulubionego serialu z dzieciństwa, który do tej pory cenię, czyli "Siedem życzeń". Bardziej jest dla mnie kultowy niż opisany w tej pozycji "Pan Samochodzik".

Dobrze się czyta, ale książka nie zaskakuje i pozostawia niedosyt. A może o to chodziło, żeby tylko coś zasygnalizować, powierzchownie poruszyć temat, a jak kogoś interesuje więcej to przecież może sobie poszukać w Google.

Forget Me Not
Julie Soto