Kulturo-znawstwo dyscyplina bez dyscypliny?

Pytaniem, jakie stawiają wszyscy współautorzy tej zbiorowej metodologicznej monografii jest pytanie o miejsce kulturoznawstwa pośród innych dziedzin badawczych, zarówno tradycyjnych (historia, literaturoznawstwo, filozofia), jak i definiowanych w dobie nowoczesnej (etnologia, antropologia). Rzecz jasna, nie pada tutaj jedno podstawowe rozstrzygnięcie, rysuje się natomiast dialog pomiędzy wieloma dyscyplinami i tradycjami.Wartość tego tomu jest nie do przecenienia. Stanowi on jedyne w swoim rodzaju expose wybitnych przedstawicieli młodej i niezwykle dynamicznej dziedziny naukowej (niebywale popularnej na rynku usług edukacyjnych) omawiające wszechstronnie jej przeszłość, jak i jej przyszłe perspektywy. Odbiorcami książki będą zarówno badacze wielu dyscyplin humanistycznych, jak i ich studenci. Prof. dr hab. Krzysztof Kłosiński W książce znajdujemy zarówno rozprawy kreślące obraz kulturoznawstwa jako dyscypliny zintegrowanej, jak i wykorzystujące konstruktywnie i kreatywnie tradycję anglosaskich cultural studies oraz wiążące kulturoznawstwo z niemiecką głownie historia idei. Ciekawe są próby oparcia kulturoznawstwa na tradycji hermeneutycznej i literaturoznawczej. Książka prezentuje szeroką panoramę filozoficzną i teoretyczno-metodologiczną możliwych postaw kulturoznawczych i dlatego ma szansę spotkać się z dużym zainteresowaniem studentów nauk społecznych i humanistycznych oraz uprawiających je badaczy Dr hab. Roman Kubicki, prof. UAM

Informacje dodatkowe o Kulturo-znawstwo dyscyplina bez dyscypliny?:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: b.d
Kategoria: Albumy

Kup książkę Kulturo-znawstwo dyscyplina bez dyscypliny?

Kulturo-znawstwo dyscyplina bez dyscypliny? - opinie o książce

Avatar użytkownika - Endless_Desire
Endless_Desire