Kuszona

Tom 6 cyklu Dom Nocy

Wydawałoby się, że po wygnaniu z Tulsy Kalony i Neferet pokój powraca do Domu Nocy. Kiedy Zoey i jej przystojny wojownik Stark dochodzą do siebie po bliskim spotkaniu ze śmiercią, adepci próbują otrząsnąć się z terroru Neferet.

Informacje dodatkowe o Kuszona:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2011-06-26
ISBN: 978-83-245-7895-5
Tytuł oryginału: Tempted
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Iwona Michałowska-Gabrych

Kup książkę Kuszona

Powinnaś (...) wiedzieć, że mówienie, iż w coś nie wierzysz, nie sprawia automatycznie, że to coś nie istnieje.

Wypowiedziana prawda zawsze jest mniej przerażająca niż podejrzenia.

Kuszona - opinie o książce

Avatar użytkownika - worldbysabina
worldbysabina
Przeczytane:2017-03-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
"Kuszona" jest kolejną częścią cyklu Domu Nocy i muszę przyznać, że autorki odrobiły swoją pracę domową. Styl książki został poprawiony. W końcu nie mamy przypomnień ze wszystkich wcześniejszych tomów oraz (co najważniejsze) fabuła książki przestała w głównej mierzę skupiać się tylko na facetach Zo. Akcja " Kuszonej" rozpoczyna się w tym samym momencie, w którym kończymy "Osaczoną". Po wygnaniu Kalony i Neferet wszyscy wreszcie mogą cieszyć się pozornym poczuciem bezpieczeństwa oraz spokoju. Wiedzą, że to nie koniec problemów a najgorsze jeszcze przed nimi. Jeszcze większe obawy przysparzają im wizje Afrodyty, w których Kalona i Zoey odgrywają kluczowe role. Jeśli podejmą złe decyzję ciemność wygra. Sytuacji nie ułatwia dziwne zachowanie najlepszej przyjaciółki Zo. Stevie Rea znajduje rannego Rephaima i postanawia mu pomóc. Ukrywa jednego z Synów Kalony przed najbliższymi. Wie, że nie może go zabić i musi dać mu szansę tak jak kiedyś dano wybór jej. Jak dalej potoczy się ich znajomość ? Czy Zoey dokona właściwego wyboru ? Co dalej stanie się z ich ukochanym Domem Nocy ? To co możemy zauważyć po pierwszym powierzchownym spojrzeniu na treść "Kuszonej"to fakt, że tym razem całą historię poznajemy nie tylko z perspektywy Zoey ale również Stevie Rea, Heatha, Afrodyty czy też Starka. Zdecydowanie ma to korzystny wpływ na ocenę książki. Przyznam szczerze, że sama niejednokrotnie zastanawiałam się co dana postać myśli. Na pochwałę również zasługuję fakt, że cała historia nie kręci się jedynie wokół facetów oraz ( o czym wspominałam wcześniej) oszczędzenie czytelnikowi książkowego "deja vu". Mimo kilku minusów książka wyszła zdecydowanie lepiej niż jej poprzedniczki. Widać, że autorki wzięły sobie do serca opinie czytelników i nadrabiają o wiele lepszym stylem pisania. Podsumowując : - osoby, które dotrwały i nie zraziły się jeszcze do cyklu przez poprzednie tomy powinny być zadowolone z lektury - brawa dla autorek za zmianę - na lepsze - oraz miejmy nadzieję, że Panie Cast kolejne części napiszą tak samo dobrze a nawet lepiej
Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2016-08-26, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2016,
Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Jak jej dusza rozpadła się na milion kawałków. Jak? Przecież ona musi żyć!
Avatar użytkownika - kinia1699
kinia1699
Przeczytane:2015-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
"Kuszona" to tom 6 z serii Dom Nocy. Książka zaczyna się od tego, że Zoey wraz z przyjaciółmi po wygnaniu z Tulsy Kalony i Neferet przez krótki czas zostają w zakonie sióstr benedyktynek. Tam Zoey przeżywa dziwne wspomnienie A-yi. Potem Zoey dowiaduje się, że jej wojownik Stark przeżyje. Mimo to dziewczyna martwi się o niego, oraz jest przytłoczona nadmiarem obowiązków i spraw. W tym trudnym czasie pociesza ją jej ludzki chłopak Heath. Potem Zoey ponownie odwiedza swojego wojownika i pomaga mu dając mu dar ducha. Następnie wraca do pokoju, który dzieli z Afrodytą. Jednak pod jej drzwiami już czeka wściekły Erik, który również jej chłopakiem oraz wampirem. Dochodzi między nimi do kłótni. Erik wypomina Zoey jej wszystkie popełnione błędy. Zoey nie wytrzymuje już jego zachowania i zrywa z nim. Afrodyta oczywiście wszystko podsłuchuje i potem dziewczyny odbywają babską rozmowę, następnie idą spać. Zoey jednak budzi się z krzykiem ze snu. Znowu śnił jej się Kalona. Okazuje się, że nie tylko ona krzyczy Afrodyta również, bo przeżywa kolejną wizję. Opowiada ją Zoey. Mówi, że widziała dwie wizję dobrą i złą i wszystko zależy od tego jak postąpi Zoey wobec Kalony. Stark przybiega do pokoju dziewczyn obudzony przez jej emocje, które on również odczuwa. Żeby Kalona więcej nie odwiedzał Zo w jej snach Stark postanawia się będzie z nią spać. Afrodyta wymyka się, więc do swojego chłopaka Dariusa. Idą do opuszczonego przez Starka pokoju i tam Darius ślubuje na jej wojownika, Afrodyta oczywiście zgadza się. Następnego dnia wszyscy planują powrót do Domu Nocy. W tym samym czasie Stevie Rea, Erik, Heath i kilku czerwonych adeptów patrolują teren opactwa benedyktynek w poszukiwaniu ciał Kruków Prześmiewców. Stevie Rea znajduje jednego, który jest ranny, ale żyje. Postanawia go ukryć w budynku na sprzęt ogrodniczy i tam opatruje jego ranny. Wkrótce chcąc go uratować i jednocześnie ukryć przed przyjaciółmi, sprowadza go to tunelu zbudowanego przez nią pod opactwem, który łączy się z tunelami pod dworcem. Każe mu nim iść, aż do samego końca, następnie ukryć się w jednym z pokoi i tam wyzdrowieć. Zoey i jej przyjaciele wracają do Domu Nocy. Już z daleka widzą, że coś się pali na terenie szkoły. Wkrótce przychodzi do nich nauczycielka jazdy konnej - Lenobia . Mówi im, że to stos pogrzebowy profesor Anastasii się pali oraz że, mimo tego, że Kalona i Neferet zostali wygnani, reszta szkoły nadal jest pod działaniem ich uroku. Tłumaczy im także, że jest kilku rannych adeptów, którzy próbowali pomóc ich nauczycielce w walce z Krukami Prześmiewcami. Zoey wraz z przyjaciółmi tworzy krąg by pomóc rannym. Pozostali jej przyjaciele w tym czasie pocieszają Smoka - męża zmarłej profesor Anastasii. W tym czasie Rephaim - kruk, którego uratowała Stevie Rea dociera do tuneli pod dworcem. Poznaje także złych czerwonych adeptów, którzy tam mieszkają i wdaje się z nimi w zmowę. Zo natomiast spotyka się z Heathem w szkolnej stołówce i pije jego krew. Następnie wszyscy idą do pokoju Zo zastanowić się wspólnie nad wizją Afrodyty, snem Zo , wierszem i dalszym poskromieniem Kalony. Odkrywają tajemnicze miejsca ze snu Zo i wizji Afrodyty, które są miejscem przebywania Kalony. Okazuje się, że są to dwie wyspy. Jedna dawna i jedna obecna siedziba Najwyższej Rady wampirów. Postawiają udać się do Wenecji na spotkanie z Najwyższą Radą. W Domu Nocy zostają tylko Lenobia i Stevie Rea. Postanawiają wyruszyć wieczorem. Zo postanawia spać z Heathem, żeby Kalona nie mógł ją odwiedzić w snach. To jednak im się nie udaje. Kalona i tak odwiedza Zo w jej śnie. Jest jednak inny niż zwykle. Pokazuje jej wspomnienia z tego jak był wojownikiem Nyks i tego jak upadł, bo za bardzo kochał ich boginię. Wieczorem Zoey wraz z przyjaciółmi wylatują samolotem do Wenecji. W tym czasie Stevie Rea postanawia jeszcze raz spotkać się z złymi czerwonymi adeptami i namówić ich do powrotu do Domu Nocy. Rephaim omawia z złymi czerwonymi adeptami plan złapania i zabicia Stevie Rea. Zo z przyjaciółmi dolatują do Wenecji. W czasie gdy płyną statkiem z lotniska do pensjonatu Afrodyta zaczyna źle się czuć. Początkowo myślą, że to kolejna wizja, lecz okazuje się, że Afrodyta przez Skojarzenie czuje ból i to że Stevie Rea się pali. Zo dzwoni do Lenobi by ta ratowała Stevie Rea. W tym samym czasie oszukana przez złych czerwonych adeptów Stevie Rea zostaje uwięziona w wieży na dachu dworca wraz z Rephaimem. Wschodzi słońce i Stevie Rea zaczyna się palić. Jednak z pomocą Rephaima udaje jej się uwolnić, przejść przez dach do drzewa i prosto z niego spaść do otwartego przez nią tunelu. Jest mocna poparzona, ale żyje potrzebuje jednak natychmiast krwi. Rephaim w długu wdzięczności za uratowanie życia postanawia dać jej swoją krew. Stevie Rea pije jego krew, dochodzi między nimi do Skojarzenie i zostaje zerwane Skojarzenie łączące ją z Afrodytą. Zo i jej przyjaciele w tym czasie próbują pomóc Afrodycie, która czuje ten sam ból co Stavie Rea. W tym czasie Stavie Rea ratują Lenobia i Erik. Gdy jest już po wszystkim Zo dzwoni do Stavie Rea, ta jednak okłamuje ją co do przebiegu swojego wypadku. Następnie Zoey z przyjaciółmi spotykaj się z Najwyższą Radą , są tam też Kalona i Neferet. Jednak do krótkiej wymianie zdań i przedstawieniu swojej wizji świata wychodzą. Robi się wielkie zamieszanie i Najwyższa Rada postanawia porozmawiać z Zoey następnego dnia. Potem Zo kłóci się ze Starkiem i ten odchodzi. Zo postanawia trochę pobyć sama, więc jej przyjaciele sami wracają do pensjonatu. Zostaje z nią tylko Heath. Ponownie ją pociesza i postanawia poszukać Starka. Szukają go Heath znajduje Kalonę i Neferet i podsłuchuje ich rozmowę. Potem Neferet odchodzi, a Kalona odkrywa, że Heath ich podsłuchuje. Dochodzi między nimi do krótkiej wymiany zdań w ciągu której Heath w myślach woła Zo o pomoc. W tym czasie Stark idzie z powrotem do pensjonatu do pokoju Afrodyty, gdzie jest już reszta przyjaciół Zo. W drzwiach jednak odkrywa jednak złe emocje Zoey i postanawia ją ratować. Reszta jej przyjaciół oczywiście podąża za nim. Docierają na miejsce jednak za późno. Widzą jak Kalona skręca kark Heathowi, a Zo chcąc mu pomóc rzuca w niego wielką kulą ducha, po czym upada. Kalona zaatakowany siłą ducha przelatuje przez mur i prawie wpada do wody w ostatniej jednak chwili udaje mu się wzbić w powietrze i odfrunąć na wielkich czarnych skrzydłach. Stark podbiega do Zoey jednak jest za późno dziewczyna nie żyje. Książka kończy się tym jak Zoey i Heath spotykają się w Zaświatach. Wspaniała książka. Polecam :)
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-03-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
W szóstej części możemy bliżej poznać Kalonę i jego zamiary, co do naszej Zoey. Młodej kapłance zaczynają towarzyszyć niepokojące prorocze sny (których głównym sprawcą jest Kalona) Niezwykle istotnym wątkiem jest pojawienie się Najwyższej Rady Wampirów, która swoją siedzibę mam w Wenecji, gdzie z czasem udają się przyjaciele. . Nie zapominajmy również o Krukach Prześmiewcach, o nich także będzie co nieco, i niekoniecznie wszyscy czerwoni adepci przeszli na dobrą stronę, na drogę Nyks. Końcówka jest porażająca! A najlepiej ilustruje ją cytat: - Zoey! [...] - Nie powinno Cię tu być! Nie żyjesz! [...] - Zo, kochanie, to Zaświaty! To Ciebie nie powinno tu być. Gorąco polecam.
Avatar użytkownika - kiki94kms
kiki94kms
Przeczytane:2013-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Bardzo wciągająca , ciekawie się ją czyta , trzyma w napięciu aż do ostatniej kartki

Opinia, którą teraz wystawię dotyczy tak naprawdę każdej kolejnej po tej części, dlatego pozwolę sobie skopiować i wkleić to samo pod tą jak i 2 kolejnymi książkami z tej serii.

Jestem zaskoczona całą serią, która od samego początku do końca trzyma w napięciu. Zazwyczaj serie mają słabsze i lepsze części, jednak tu, autorka wciąż utrzymuje ten sam poziom, to oczywiście świadczy o tym, jak dobrą jest pisarką. Nie jest łatwo utrzymać czytelników przy tak długiej serii. Skrycie liczę na to, że wszystkie 12 części będą tak fantastyczne!

Tak jak dwie poprzednie części faktycznie mi się podobały, tak "Kuszona" mnie zraziła. W sumie to od początku nie rozumiałam jakim cudem wszyscy panowie muszą szaleć za Zoey, a w tym tomie samcza rywalizacja osiągnęła punkt krytyczny. Nie, nie i jeszcze raz nie! Nie można w ten sposób konstruować książki!

Avatar użytkownika - Jusia19
Jusia19
Przeczytane:2018-05-16, Ocena: 6, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2018, Dom nocy,

Świat, w którym dotąd żyła Zoey i jej przyjaciele legl w gruzach. Dziewczyna musi wybierać między samą sobą, a A-yą którą chyba również jest. Jest przekonana, że postawi się Kalonie. Zyskuje wojownika, który od tej pory będzie jej strzegł lecz okazuje się, że Dom Nocy po odejściu Neferet i Kalony nie jest już taki jak dawniej.

Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wydawałoby się, że po wygnaniu z Tulsy Kalony i Neferet spokój powraca do Domu Nocy. Kiedy Zoey i jej przystojny wojownik Stark dochodzą do siebie po bliskim spotkaniu ze śmiercią, adepci próbują otrząsnąć się z terroru Neferet. Zoey doświadcza jednak poczucia niepokojącej, niezwykłej więzi z A-yą, dziewczyną stworzoną przed wiekami, by uwieść Kalonę. Tymczasem Stevie Rae, obdarzona teraz dodatkowymi mocami, ma przed przyjaciółką tajemnice. Mroczne sekrety zagrażają nie tylko ich przyjaźni, ale i całemu Domowi Nocy. Zdecydowanie do polecenia. Już od pierwszej strony coś się dzieje. Kilka sytuacji jest trochę irytujących, ale poza tym super. I plus za to pokazywanie sytuacji z widoku różnych osób.
Avatar użytkownika - joannaterenda
joannaterenda
Przeczytane:2021-11-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,
Siostry z Salem (#3). Hex You. Kara za klątwę
Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Siostry z Salem (#3). Hex You. Kara za klątwę

Moc, gorące serca i demony. Zło kontra wiedźmi czar. Finalny tom trylogii SIOSTRY Z SALEM, fascynującej historii o sile sióstr, magii i przeznaczeniu,...

Bursztynowy dym
Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Bursztynowy dym

W świecie równoległym do naszego Furie strzegą potępionych dusz skazanych na wieczne cierpienie z powodu przewinień popełnionych za życia. Ktoś...