Kwadrant przepływu pieniędzy

Przewodnik bogatego ojca prowadzący do finansowej wolności. Poznaj cztery kwadranty przepływu pieniędzy, a dzięki temu zrozumiesz najważniejsze mechanizmy tworzenia dobrobytu. Ta książka jest kontynuacją `Bogatego ojca, Biednego ojca`. Przedstawia ona cztery różne typy ludzi, z których składa się świat biznesu: 1) pracowników, 2) samozatrudniających się pracowników, 3) właścicieli biznesu, 4) inwestorów. Książka tłumaczy różnice między nimi i opisuje narzędzia, jakich musisz użyć, jeśli chcesz stać się biznesmenem i inwestorem odnoszącym sukcesy.

Informacje dodatkowe o Kwadrant przepływu pieniędzy:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: b.d
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 83-922561-2-3

Kup książkę Kwadrant przepływu pieniędzy

Sukces jest marnym nauczycielem - miał zwyczaj mawiać bogaty ojciec. - Najwięcej nauczymy się o sobie, gdy odnosimy porażki, więc się ich nie obawiajcie.

Kwadrant przepływu pieniędzy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2020-07-26,

Książka, która czekała na moim stosiku prawie 3 lata. W międzyczasie zmieniły się moje cele, marzenia i „chwytanie” życia. O tej książce jak i autorze mówi się jak o klasyku. Koniecznie trzeba przeczytać. Od razu zaznaczę, że to książka zdecydowanie branżowa i jeśli ktoś nie interesuje się tym, jak działa świat finansowy lub nie planuje zostać inwestorem lub właścicielem biznesu (samozatrudnienie to również nie ten kwadrant) to książkę może sobie odpuścić. Typowy styl pisania dla takich książek, czyta się zdecydowanie z myśleniem, zaangażowaniem i analizą funkcjonowania firm wokół nas czy państwa. Wiele przytoczonych historii odnosi się bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych, ale to pozwala zagłębić się i odnaleźć wskazówki w naszym kraju. To, jak państwo wspiera inwestorów, czego chcą od nas banki i kto na nas najwięcej zarabia. Co w naszym życiu jest naszymi aktywami tak naprawdę, a nie to o czym mówią doradcy finansowi. Duża dawka wiedzy, świadomości i motywacji do zaangażowania się w świat finansów. Oczywiście to droga dla odważnych, umiejących ryzykować. Ale czy to nie ryzykanci kształtują nasz świat? Zdecydowanie pozycja, która poszerza horyzonty i pokaże Ci dlaczego wszędzie liczą się tylko „tabelki” i wyniki. Umysł inwestora nie polega tylko na tym co widzi oko. I tutaj Robert chce pokazać, że wszystkiego można się nauczyć... A liczby tworzą prosty biznes.
————————————————
#kwadrantprzeplywupieniedzy#kwadrantprzepływupieniędzy#roberttkiyosaki #rozwójosobisty#terazczytam#zmniejszamstoshanby2019#wydawnictwoipe #finanse #biznes#autumn #jesień#bookstagrampoland#jakosiągnąćfinansowąniezależność#jesiennedekoracje #bussiness#rozwój #naukaobiznesie 86/2019

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, Mam,

Większość ludzi po ukończeniu studiów weźmie w rękę swój dyplom, napisze ładne CV i zacznie szukać pracy. Najlepiej w dużej i dobrze prosperującej firmie, w której będzie można liczyć na duże zarobki. Potem przez następne lata będzie czekać ich wstawanie rano i pójście na osiem godzin do pracy, spełnianie poleceń i marzeń szefa. Czemu nie swoich? Z czasem będzie rosła frustracja, że brakuje nam czasu dla siebie, że zarabiamy zbyt mało i jesteśmy w stanie zaspokoić tylko swoje podstawowe potrzeby życiowe. To za mało, żeby zaoszczędzić, wyjechać na wymarzone wakacje, kupić mieszkanie, spełniać swoje marzenia. Większość z nas będzie pokornie to znosić, mając złudne nadzieje, ile szczęścia daje praca na etacie.

Kolejna część ludzi poświęca wiele lat dbając o swoją edukację. Robi specjalizację w jakiejś dziedzinie i staje się mistrzem w swoim fachu. Otworzą restaurację lub gabinet, a ludzie będą stać w kolejce, by skorzystać z usług. Zarobki będą na wysokim poziomie, ale będą zależne od niego samego i jego pracy! Kiedy będzie zmęczony trybem pracy, wyjedzie na wakacje, ale w tym czasie na jego konto nie wpłynie ani złotówka. Kiedy specjalista będzie na urlopie, jego zarobek będzie odpoczywał z nim.

Tak wygląda lewa strona kwadrantu przepływu pieniędzy, gdzie znajduje się pracownik na etacie i specjalista. Tam znajduje się 80% ludzi. Jaka jest natomiast prawa strona kwadrantu? To całkiem inne życie, całkiem inne myślenie. Tam ma się czas dla siebie i najbliższych, tam spełniają się marzenia i finansowa niezależność. Biznesmen i inwestor nie pracuje dla pieniędzy. To pieniądze pracują dla niego. Niewielu wie jak to osiągnąć. Robert Kiyosaki w tej książce podpowie nam, jak to zrobić.

Dla wielu ludzi prawa strona kwadrantu wydaje się nieosiągalna. Mają oni zakorzenione stare nawyki i poglądy, uważają, że aby się tam znaleźć trzeba urodzić się bogatym lub odziedziczyć majątek. Kiyosaki opowiada nam na początku swoją historię, jak on i jego żona Kim nie mieli dosłownie nic! Nie mieli nawet domu, a mieszkali w samochodzie. Mimo tego żadne z nich nie zatrudniło się na etacie, tylko postanowili poszukać własnego sposobu zdobycia pieniędzy.

Jeżeli ktoś interesuje się finansami i chce osiągnąć finansową niezależność, to ta książka jest obowiązkowa do przeczytania. Jeśli chcesz mieć dużo czasu dla siebie i rodziny, wyciągnij z niej odpowiednie wnioski. Zacznij spełniać swoje marzenia, zanim ktoś zatrudni ciebie, abyś spełnił jego...

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-09-18, Przeczytałem, Mam,
Całkiem,całkiem..
Przepowiednia bogatego ojca
Robert T.Kiyosaki, Sharon L.Lechter0
Okładka ksiązki - Przepowiednia bogatego ojca

W podtytule Przepowiedni bogatego ojca - najnowszego poradnika finansowego- Robert Kiyosaki stawia dwa ważne pytania: Dlaczego nieuchronnie zbliżamy się...

Młody bogaty rentier
Robert T.Kiyosaki, Sharon L.Lechter0
Okładka ksiązki - Młody bogaty rentier

"Młody bogaty rentier" to historia o tym, jak Robert Kiyosaki i jego żona Kim zaczęli od zera i w niespełna dziesięć lat stali się rentierami...