Kwiat mroku. Zatraceni

Miłość silniejsza niż śmierć. Luisa patrzyła bezradnie, jak jej młodszy brat umiera na raka. Gdy przed czterema miesiącami odszedł, dziewczynie zawalił się świat. Jej rodzice uznali, że pozostanie w Hamburgu, z którym wiąże się tyle bolesnych wspomnień, przysporzy rodzinie więcej cierpienia. Mają nadzieję, że przeprowadzka do Berlina przyniesie wszystkim ulgę. Luisa jednak wciąż nie może się pogodzić ze śmiercią brata i postanawia w dniu siedemnastych urodzin popełnić samobójstwo. Przed krokiem w przepaść w ostatniej chwili powstrzyma ją nieznajomy chłopak. Ma na imię Thursen. Mieszka w lesie z grupą rówieśników. Szukają tam zapomnienia, bo wszyscy mają za sobą równie traumatyczne przeżycia jak Luisa. Żeby uciec przed bólem i wspomnieniami o dawnym życiu, zmieniają się w wilkołaki, ale każda przemiana oznacza utratę cząstki człowieczeństwa. Także Thursen wkrótce będzie już tylko wilkiem – chyba że Luisa zdoła go ocalić. Dziewczyna postanawia poznać przeszłość Thursena. Ma tylko jeden punkt zaczepienia – zniszczoną fotografię przedstawiającą stary dom. Kierowana impulsem odwiedza agencje nieruchomości w nadziei, że w którejś z nich ktoś rozpozna budynek i opowie jej o ludziach, którzy w nim mieszkają (bądź mieszkali). Szczęście się do niej uśmiecha – poznaje starszą siostrę Thursena, która bardzo tęskni za bratem. Zanim jednak Luisa zdoła zwrócić Thursenowi dawne życie i… tożsamość, dochodzi do dramatycznych wydarzeń, które mogą zniweczyć jej plany.

Informacje dodatkowe o Kwiat mroku. Zatraceni:

Wydawnictwo: Mak Verlag
Data wydania: 2011-09-19

Kup książkę Kwiat mroku. Zatraceni

Kwiat mroku. Zatraceni - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalena130
magdalena130
Przeczytane:2015-03-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015, Przeczytane,
Jest to najlepsza książka jaką do tej pory przeczytałam. Zakochałam się w historii o której opowiada. Od pierwszego zdania potrafiła mnie zainteresować. Jest to książka bardzo wyjątkowa, ponieważ mam lekkie uprzedzenia co do czegoś co jest niemieckie ale ta autorka napisała to rewelacyjnie mimo że pochodzi z Niemiec.
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-12-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
"Kwiat mroku" to powieść, która mnie kompletnie oczarowała. Porusza bliskie mi tematy i uczucia. Opowiada o uczuciach jakie nam towarzyszą po stracie bliskiej osoby, opisuje samotność, niezrozumienie, ból i ucieczke od trudnych sytuacji. Pokazuje co dzieje się w głowach młodych ludzi, którzy czują się samotni, nierozumiani czy wystraszeni. Wartka akcja, magia, ból, brutalność i nieprzewidywalność dodają tej historii niesamowitego kopa. Trudno mi rozstawać się z tą książką jak i bohaterami. Ta powieść długo zapadnie w mojej pamięci.
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana