OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2008
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-89325-03-7
Dodał/a książkę:dona
Lady Susan, Watsonowie, Sanditon to trzy nowele, w tym dwa niedokończone szkice, w których autorka z właściwym sobie kunsztem eksperymentuje z formą literacką, od powieści epistolarnej poprzez satyrę i melodramat do powieści społecznej. Wśród bohaterów znajdziemy bezwstydną intrygantkę i uwodzicielkę, zubożałą pannę na wydaniu oraz całą plejadę przekomicznych matron, hipochondryków i dziwaków, przedstawionych na pozornie sielskim tle dziewiętnastowiecznej Anglii. Jane Austen swoim zwyczajem bezlitośnie obnaża przywary współczesnych, nieobce również nam.
Eliszeba plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Wymarzona...,
Wypożyczając zbiór niedokończonych utworów Jane Austen, miałam zamiar jedynie oddać hołd jednej z najbardziej wyjątkowych pisarek i najbardziej przeze mnie ukochanych. Nie spodziewałam się niczego wielkiego, ot przymiarki do pisania ("Lady Susan") czy szkiców powieści ("Watsonowie", "Sandition"). Już pierwsze strony jednak przywiały wicher austenowskiej powieści i romansu. Delektowałam się każdym zdaniem, podziwiając kunszt, styl i język doskonałych, mimo że nie dopracowanych, arcydziełek powieści XIX-wiecznej. I choć wielka szkoda, że nie dokończyła tych powieści, to jednak raduję się ogromnie, że w ogóle je zaczęła.
agusia97 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Fajne uzupełnienie twórczości Jane Austen. Najbardziej spodobała mi się opowieść "Watsonowie". Szkoda, że historię są niedokończone, ale mimo to i tak fajnie się je czyta.
Barak89 Linia koment
Przeczytane:2015-01-12, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane,
anoola Linia koment
Przeczytane:2014-09-04, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2013-10-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - powieści obyczajowe",52 książki 2013,
majkanew Linia koment
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Olena Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Okładka - Lady Susan. Watsonowie. Sanditon Poradnik zdrowia kotów
Race Foster , Marty Smith
Okładka - Lady Susan. Watsonowie. Sanditon Te wszystkie następne lata