Opis ksiązki
Kup Teraz

Lalki

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-04-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-10-12036-6
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:Valancy92
Kiedy Monika, ambitna bizneswoman, zostaje matką, postanawia zmienić swój system wartości. Chce się skupić na wychowywaniu dziecka, poświęcić rodzinie i przestać żyć w ciągłym pędzie. Okazuje się jednak, że domowa codzienność to wcale nie beztroska zabawa z córką i delektowanie się każdą minutą, lecz ciężka praca na pełen etat i regularne nadgodziny. Na dodatek ukochany mąż zdaje się nie dostrzegać problemu...

Odskocznią od monotonii i ratunkiem przed nieustannym zmęczeniem staje się nowa pasja. Jaki wpływ na życie młodej matki może mieć otrzymana od tajemniczej sąsiadki... lalka?

Karolina Święcicka z humorem przedstawia blaski i cienie macierzyństwa. Ale zagłębia się też w bardziej mroczne rejony ludzkiej duszy.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Valancy92 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2015 roku,
Książka zostawiła we mnie większy ślad, niż mogłabym się tego spodziewać. Początkowo była to opowieść o młodej matce-perfekcjonistce, która nawet wyjście na spacer mierzyła co do minuty, oraz traktat naukowy na temat lalek. Właściwie, te lalki w pewnym momencie zaczynały mnie już męczyć - pojawiały się dosłownie wszędzie. Jednak po przebrnięciu (choć nie jest to może najlepsze słowo, bo książkę czyta się bardzo przyjemnie) przez pierwsze sto stron, wątki, pozornie niezwiązane, zaczęły się ze sobą łączyć, i to łączyć w sposób fascynujący. Zakończenie było dla mnie prawdziwym zaskoczeniem, co się nieczęsto zdarza ;) Choć muszę przyznać, że przed dobrnięciem do 2/3 treści, powieść obrzydza temat lalek oraz zniechęca do macierzyństwa. Jednak w moim przypadku oba negatywne odczucia zniknęły po wciągnięciu się w ostatnie 100 stron. Książkę zdecydowanie polecam :)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów