Opis ksiązki
Kup Teraz

Lars von Trier. Życie, filmy, fobie

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2016-07-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-64481-54-3
Liczba stron: 526
Dodał/a książkę:czytam
Pierwsza polska biografia słynnego duńskiego reżysera, ekscentryka i prowokatora Przez niemal rok dziennikarz „Politiken”. Nils Thorsen towarzyszył Larsowi von Trierowi, rozmawiał z nim i z najważniejszymi osobami w jego życiu. W wyniku tych rozmów powstała książka, która może zainteresować nie tylko ludzi pasjonujących się filmem, ale każdego, kogo Lars von Trier i jego filmy zaintrygowały czy zirytowały, ale którzy chcieliby poznać bliżej zarówno filmy, jak i ich twórcę. Nikomu nie udało się zbliżyć do niego bardziej niż autorowi tej książki.

Wiele z zamieszczonych tu opowieści jest nam znanych, Lars von Trier przedstawiał je publicznie. Cześć z nich jest prawdą, część to mity. Wiele jest wspaniałym połączeniem jednego i drugiego. Celem książki było zebranie najważniejszych faktów w możliwie prawdziwą opowieść o życiu i twórczości reżysera.

Lars von Trier po raz pierwszy zdradza szczegóły swojego życia, opowiada o swoich lękach, swoich filmach i swoich przemyśleniach, podczas gdy jego przyjaciele, koledzy i krytycy przedstawiają własne wersje wydarzeń, opowiadając o człowieku, którego uważa się za jednego z największych europejskich reżyserów filmowych wszech czasów.

LARS VON TRIER to najbardziej znany duński twórca, autor m.in. filmów: Przełamując fale, Idioci, Tańcząc w ciemnościach, Dogville, Melancholia, Nimfomanka, otoczony zarówno dobrą, jak i złą sławą. Znany ze swoich fobii, swojego kampera i niemal rytualnych już prowokacji. Świat podziwia go jako oryginalnego twórcę filmowego, w ojczystej Danii uchodzi za zawodowego neurotyka. Sam uważa się za najlepszego reżysera na świecie. 30 kwietnia 2016 r. kończy 60 lat.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów