Okładka książki - Lassie wróć

Lassie wróć

Wydawnictwo: Brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 83-7297-236-2
Liczba stron: 152
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: Wojciech Polak

Ocena: 5.26 (19 głosów)

Najpiękniejsza historia o przyjaźni chłopca z psem, jaką kiedykolwiek napisano.

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Piękna, bardzo wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem, a zwierzęciem. Nie bez powodu się mówi : ,,Pies to najlepszy przyjaciel człowieka". To piękna wzruszająca powieść, która na zawsze pozostanie w moim sercu. Czytałam już ją wiele razy i zawsze płakałam. Polecam wszystkim psiarzom :)
Link do opinii
Któż z nas nie historii owczarka szkockiego collie nazwanej Lassie. Jednak większość z nas zna tę historię z przepięknej ekranizacji książki autorstwa Eric'a Knight'a. Ja miałem tę przyjemność przeczytać ową historię w formie papierowej. Uczyniłem to obejrzeniu ekranizacji, chociaż było to kilkanaście lat temu. Mimo wszystko człowiek zna już całą historię psa imieniem Lassie oraz chłopca imieniem Joe oraz ich wielkiej miłości. Tak wielkiej, że mimo tego, że pies został sprzedany to nadal czuło bardzo wielką więź z chłopcem, po którego szła do szkoły i razem z nim wracała do domu. Wszyscy znamy powiedzenie, że prawdziwa miłość pokona wszelkie przeciwności. I właśnie z nim mamy do czynienia tutaj, kiedy to Lassie zostaje wywieziona wiele mil od swojego prawdziwego domu oraz od ukochanego chłopca. Mimo wszystko pies pamięta o swoim obowiązku przyprowadzenia chłopca do domu. Ów obowiązek ciągle ją pcha do chłopca, mimo potężnej odległości jaka ich dzieli. Lassie wyrusza w podróż do domu, w bardzo długą podróż. Czy uda jej się dotrzeć i co ją spotka po drodze dowiecie się z tejże książki, chociaż śmiem powiedzieć, że większość już zna to zakończenie. Mimo tego ja zachęcam do książki, której zakończenie różni się nieco od tej z filmu. Pragnę dodać, że ekranizacja jest bardzo, bardzo dobra i należą się jej ogromne brawa. Ocena: 10/10 Recenzja opublikowana na moim blogu: http://danwaybooks.blogspot.com/2013/07/historia-pewnej-miosci.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - Antoninka
Antoninka
Przeczytane:2013-10-18, Ocena: 6, Przeczytałem,
Wspaniała, wzruszająca, ale nie tandetnie łzawa historia oddania psa, tęsknoty i poświęcenia
Link do opinii
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:1988-11-15, Ocena: 6, Przeczytałem, 2012 i wcześniej,
Cudowna! Książka i jej główni bohaterowie - chłopiec i pies. Pomimo tego, że przeczytana lata świetlne temu, to na jej wspomnienie potrafię odtworzyć niemal całą fabułę. Wciąga, wzbudza emocje, sympatię. Opowiada o pięknej przyjaźni człowieka i psa. Pokazuje inteligencję tych zwierząt, ich umiejętność odczuwania przywiązania i tęsknoty, która potrafi przezwyciężyć naprawdę wiele. Bardzo wiele.
Link do opinii
Inne książki autora
Lassie wróć
Knight Eric0
Okładka ksiązki - Lassie wróć

Najpiękniejsza historia o przyjaźni chłopca z psem, jaką kiedykolwiek napisano....

Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy