Opis ksiązki
Kup Teraz

Lato w Jagódce

Ocena ( 32 osób )
5.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2011-04-20
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-08-04662-3
Liczba stron: 284
Dodał/a książkę:Sabinka
Recenzja - Lato w Jagódce
Baśń o Kopciuszku – niepełnosprawnej dziewczynie, Gabrysi Szczęśliwej, która nie marzy by być pięknością – ona marzy o tym, by mogła żyć zwyczajnie, cieszyć się prostymi sprawami i codziennością, której my, zdrowi, nie doceniamy, a której niepełnosprawni nie mogą doświadczyć. Zaskakujące zwroty akcji i duża ilość wzruszeń gwarantowane!
Recenzja
Sabinka Linia koment
Przeczytane:2011-05-04, Na półkach: Przeczytałem,

Zastanawiam się jak zacząć? Jak sklecić to, co dzieje się w mojej głowie? Jak poukładać to wszystko w jedność, która stworzy sensowny wpis. Książki Katarzyny Michalak wywołują we mnie emocje, których nie potrafię poskromić! Czytałam wszystkie wydane książki autorki i wiem, że każda z nich jest wyjątkowa, że należy w nich czytać między wierszami, że są pełne ciepła, baśniowości, magii, ale że występuje w niej też brutalna rzeczywistość. Muszę przyznać, że "Lato w Jagódce" jest wyjątkową powi

figlarna24 Linia koment
Na półkach:

Po książkę Lato w Jagódce sięgnęłam z trzech zasadniczych powodów.Pierwszy z nich to autorka. Z twórczością Katarzyny Michalak zetknęłam się już wcześniej i byłam zachwycona jej sposobem opisywania świata i losów bohaterów jej książek. Myślałam, że Poczekajka będzie dla mnie ulubioną pozycją, jaka wyszła spod ręki Katarzyn

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
kingaz86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2015 :),Mam,
Baśń o Kopciuszku - niepełnosprawnej dziewczynie, Gabrysi Szczęśliwej, która nie marzy by być pięknością - ona marzy o tym, by mogła żyć zwyczajnie, cieszyć się prostymi sprawami i codziennością, której my, zdrowi, nie doceniamy, a której niepełnosprawni nie mogą doświadczyć. Zaskakujące zwroty akcji i duża ilość wzruszeń gwarantowane!
Maryszka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Piękna i zabawna opowieść o tym, że nie wolno przestawać wierzyć we własne marzenia i walczyć o ich spełnienie.
Historia daleka od rzeczywistości, ale bardzo przyjemnie się czyta. Co tu dużo mówić - przeczytałam ją w dwie noce (12h?) ;).
"Ta Michalak" nie zawiodła ;).
Febra plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52książki/2014,
Gabrysia Szęśliwa,niepełnosprawna, dziewczyna, podrzutek ma szczęcie być mądrze kochaną przez swoją wyrozumiałą przybraną matkę. Marzy o pracy weterynarza, której nie utraci z powodu kalectwa, o normalnym traktowaniu, o mozliwości poruszania się, o miłości...Dziwne zbiegi okolicznosći sprawią, że będzie mogła być leczona, , że jej fizyczność zostanie zmieniona i przepoczwarzy się w ładną dziewczynę. Na szczęście nie zmieni się jej wnętrze, "woda sodowa nie uderzy do głowy" i baśń o Kopciuszku Szęśliwym bbędzie miała radosne zakończenie
Beatricze plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Trochę jak bajka o Kopciuszku, nie najgorsza ale pozostał mi po niej niedosyt.
kasiulek17 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Kolejna książka Katarzyny Michalak, która porusza trudne tematy, która wzrusza i zachwyca tym jak można pięknie napisać historie osób, których doświadczył los.

Lato w Jagódce to historia młodej Gabrysi Szczęśliwej - pani weterynarz, zaklinaczki koni. Pewnie poprzez swoją niepełnosprawność została w dzieciństwie porzucona przez matkę. Dziewczynką zajęła się Stefania, która zajęła się nią jak własną córką. Starała się stworzyć szczęśliwy dom dla dziewczynki, aby ta nie odczuwała trudów niepełnosprawności. Pomimo wielkiej troski Stefanii, Gabrysia jednak nie była szczęśliwa. Nie należała do ładnych dziewczynek, ze słabym wzrokiem i przykrótką jedną nogą była wyśmiewana w dzieciństwie prze dzieci na podwórku.

Są dni smutne, ale po deszczu zawsze wychodzi słońce i życie dziewczyny przewraca się całkowicie. Dostaje wymarzoną pracę, poznaje mężczyznę, który zajmuje jej każdą myśl, bierze udział w show telewizyjnym i zostaje poddana metamorfozie. Czy te wszystkie małe kroczki ku ,,lepszemu życiu" spowodują, że Gabrysia odnajdzie miłość i szczęście?


Z perspektywy czasu, po kilku lekturach napisanych piórem Kasi Michalak jej historie są jak piękna baśń. Jest kobieta szukająca swego ukochanego, po perypetiach, jakie ją spotykają wiele razy w końcu jej się udaje i znajduje miłość swego życia. Można powiedzieć oklepane, przewidywalne historie, babskie czytadło, które musi skończyć się happy endem. Możliwe, ale ja lubię historie oklepane, poruszające trudne tematy. A takie właśnie są książki autorki. Pełne humoru przeplatanego ze łzami wzruszenia, - bo takie jest życie. Autorka w sobie tylko znany sposób potrafi zainteresować czytelnika już od pierwszej strony. Poznając bohatera nie wiemy nawet, kiedy, ale po części się z nim utożsamiamy, nie rzadko temat poruszony w historii po części nas dotyczy. I to jest piękne w tych historiach, bo nie są one wymyślone, to prawdziwe życie.
basiekgo plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Gabrysia podrzucono jako niemowlę na wycieraczce Pani Stefanii, z którą była bardzo szczęśliwa.Jako brzydka kulawa dziewczynka, a później panienka różnymi zbiegami okoliczności przeszła metamorfozę w piękną dziewczynę. zmiana wizerunku nie rzutowała na jej charakter, nadal była najlepszą dziewczyna na świecie, dobra , miła, pomagająca innym i bardzo kochająca swoja ciocie Stefcie,która później nazwała mamą. dużo różnych wydarzeń, odnalezienie siostry bliźniaczki, miłość arabskiego księcia i pierwsza miłość o którą trzeba było troszkę powalczyć.
Bardzo przyjemnie się czyta, baśń dla dorosłych.
Modii plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
cała seria jest warta niejednej "zarwanej" nocy
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,pożyczone ;),
Książka lekka na jesienny wieczór lub letnie lenistwo.
Gabriela jest kaleką ale ten defekt w postaci krótszej i krzywej nogi zdaje się że wcale jej nie przeszkadza. Została jako niemowlę porzucona przez matkę na wycieraczce kobiety która ja pokochała. Gdy Gabriela dostaje pracę zaklinaczki koni jej życie powoli się zmienia. Poznaje bowiem Pawła uroczego niemowę który odzyskuje głos gdy zakochuje się w Gabi. Jednak to nie koniec niespodzianek, bowiem okazuje się że Gabi ma siostrę bliźniaczkę -okrutną panią mecenas.
Książka oczywiście zakończona happy endem co mnie bardzo ucieszyło.
Ica plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Opowieść pełna ciepła i miłości. Chwilami aż nieprawdopodobna, ale człowiek wierzy, że to wydarzyło się naprawdę, bo było piękne.
Gabrysia jest niepełnosprawna, nie użala się nad sobą, nie oczekuje litości i wytrwale dąży do celu. Dla niej nie liczy się wygląd, a wnętrze człowieka. Jednak los czasem płata figle, przez co z brzydkiego kaczątka przeistacza się w pięknego łabędzia. Czy przemiana zmieni coś w jej życiu?
Książka nadaje się idealnie na poprawę umoru, gwarantuję, że Was nie zawiedzie.
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-10-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Książki na długi wieczór,
Chcesz uwierzyć, ze nie ma takiej przeciwności losu, z którą nie moglibyśmy sobie poradzić? Przeczytaj "Lato w Jagódce" Katarzyny Michalak.
MoniaP plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-12-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo przyjemne lektury Katarzyny Michalak. Czytam jednym tchem i podrzucam mamie która za kilka dni mi je oddaje.
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2013),
Bardzo fajna, ciepła powieść!
Oczywiście trochę "odrealniona" w kwestii zbiegów okoliczności, ale jak przyjemnie się czyta. I oczywiście jak przyjemnie się po takiej lekturze marzy, wierząc, że "wszystko się może zdarzyć" :)
joakrz1983 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetna
mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2013,Mam,
Gabrysia,jako niemowlę zostaje porzucona przez rodziców.
Przygarnięta przez osamotnioną Stefanię dorasta w otoczeniu prawdziwego ciepła i miłości.
Dziewczyna pomimo swojego kalectwa i braku urody,nie rezygnuje ze swoich marzeń.
Rozpoczyna pracę w Bukowym dworku.To tu zostaje zaklinaczką koni,pracując ze swoimi ukochanymi zwierzętami.
Swoją dobrocią i szczerym sercem zdobywa oddanych przyjaciół.
Poznaje Pawła,niemego mężczyznę,którego przeszłość owiana jest tajemnicą.Pomiędzy dwojgiem powoli zaczyna rodzić się uczucie.
Z pomocą wróżki,szczęśliwym trafem,Gabrysia bierze udział w konkursie który odmienia całe jej życie...

Bardzo lekka i wesoła w treści lektura.
Książka napewno umili i ociepli czytelnikowi chłodne wieczory.Oczywiście całość z lekkim przymrużeniem oka. Wątki są zaskakujące i raczej nierealne a bohaterom Katarzyny Michalak zawsze przychodzi z łatwością zdobywanie pieniążków.Czego tylko można pozazdrościć :)
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
tak lekko to jeszcze nie udało mi się przeczytać żadnej książki!!! Pięknie Pani Kasiu!!! Rewelacja!!! Gabrysia ma rewelacyjne życioew perturbacje:):):) przezabawne sploty wydarzeń... Ta to ma szczęście!!!
Sabinka plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
marta79 Linia koment
Przeczytane:2012-10-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Daisy Linia koment
Przeczytane:2015-08-17, Na półkach: Przeczytałem,
kalcia1998 Linia koment
Przeczytane:2015-06-26, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
Sumire Linia koment
Ocena: 1, Na półkach: Chcę przeczytać,
mamulka14 Linia koment
Przeczytane:2015-02-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
asymaka Linia koment
Przeczytane:2014-12-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,Mam,
Bas1992 Linia koment
Przeczytane:2014-10-29, Na półkach: Przeczytałem,
ewia101 Linia koment
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
AsiaSzach Linia koment
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Yoshka Linia koment
Przeczytane:2014-08-29, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-07-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Iszka Linia koment
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
aggi Linia koment
Przeczytane:2014-01-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Justa75 Linia koment
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Moja własna,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2011,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
auriga Linia koment
Przeczytane:2013-11-11, Na półkach: Przeczytałem,
Elina44 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
basia02033 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Atka0606 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Rudzia81 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
elzbietakat Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,elzbietakat,
izus90 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów